Home > Zpravodajství > domácí sport > Frenštátská Cena přehoupne ČSP 2014 do 2. poloviny

Frenštátská Cena přehoupne ČSP 2014 do 2. poloviny

Po menší odmlce, v níž si nejlepší skokoví jezdci rozdali i mistrovské medaile, se pozornost může opět přesunout na extraligový parkurový seriál Český skokový pohár. Ten sice letos čeká teprve pátá Velká cena, ale uskuteční se již v druhé polovině závodní sezony. Jejím dějištěm bude Frenštát pod Radhoštěm ve dnech 25. – 27. července.

Denisa Bittnerová a Vanessa 5. Foto: Kateřina Návojová

Denisa Bittnerová a Vanessa 5. Foto: Kateřina Návojová

Bohužel nepřízeň počasí zapříčinila přesunutí Velké ceny Ostravy na srpen a navíc kvůli předem plánované rekonstrukci kolbiště se Velká cena Opavy uskuteční až v září. V první polovině roku tak proběhly Velká cena Martinic, dále VC Brna konaná v Olomouci, VC Kolína na Ptýrově a také VC Litomyšle uskutečněná v nedaleké Suché.

Přestože se pouze jedno kolo uskutečnilo na území Moravy, právě moravská Denisa Bittnerová je po čtyřech kolech ve vedení žebříčku. Svoji výbornou formu z kraje sezony potvrdila i v Martinicích při mistrovství České republiky, při němž skončila mezi ženami druhá. Sedlala klisnu Vanessa 5, s níž nasbírala i všechny body do pohárového žebříčku.

Pouze při Velké ceně Litomyšle se nepodařilo Denise Bittnerové umístit na bodované pozici. Tam se naopak vedlo domácímu jezdci, pořadateli a také jedné z hlavní osob Asociace ČSP Jiřímu Skřivanovi. Díky plnému počtu 15 bodů si zajistil průběžné druhé místo. Třetí je zatím novopečený mistr České republiky v kategorii jednotlivců Jiří Hruška s 26 body a elitní čtyřku uzavírá s 22 body Josef Pařenica. Rozdíly na dalších pozicích však nejsou příliš velké. Celkem ve Velkých cenách na úrovni T* (145 cm) bodovalo 29 jezdců. To však není konečné číslo jezdců, kteří se těchto soutěží zúčastnili. Navíc většina cen měla i zahraniční hosty. Ti však v českém seriálu bodovat nemohou.

Čtěte také:  Cena zimní královny uzavře jubilejní 120. karlovarskou dostihovou sezónu

Více jezdců získávalo body ve dvou rámcových seriálech. V obou případech se jedná o více jak 40 jmen. Nejvíce jich má Equiservis Amateur Tour, soutěž pro neprofesionální jezdce s nedělními finále na stupni ZL (110 cm). Ze 46 bodovaných jezdců je v čele Karolína Javorská, která při posledním uskutečněném kole v Litomyšli předběhla dlouhou dobu vedoucí Danu Pinkavovou. Ta je nyní druhá. Elitní trio doplňuje Jana Vlčková. V tomto seriálu však nebude takový boj o přední místa, neboť oproti Českému skokovému poháru zde jde do finále hned 20 nejlepších.

V juniorském Czech Junior Cupu startovalo 26 starších jezdců ve věku 16 až 18 let a 19 účastníků věkové kategorie 12 až 15 let. V mladší kategorii zatím vede Lucie Šrámkové, v té starší pak odskočila svým soupeřům dvanáctibodovým rozdílem Nicola Grünthálová.

Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm se pojede na úrovni T* (145 cm). Pořadatel se tak opět rozhodl pro nejnižší možnou výšku závěrečné soutěže celých závodů, jež se ve Frenštátu pojedou ve třeh dnech. Naopak letos v podstatě poprvé se diváci mohou těšit na příjemnou programovou vsuvku, resp. vloženou soutěž určenou především pro pobavení jezdců i diváků – a to pod názvem Kůň a motokára. Divácky velmi atraktivní podívaná se odehraje těsně před Velkou cenou, kdy by měla prolomit napětí a navodit příjemnou atmosféru před vrcholem závodů. O divácké zpestření se postarali i pořadatelé na Suché, kde byla připravena ukázka barokního ježdění. Do té však soutěžící jezdci aktivně zapojeni nebyli.

Čtěte také:  Temperamentní Theophilos vítězem 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

O co větší pauza byla mezi čtvrtou a pátou Velkou cenou, o to s větší intenzitou se bude hlásit Český skokový pohár o slovo během konce července a celého srpna. Hned týden po frenštátských závodech se pozornost přesune na Velkou cenu Zduchovic. V této středočeské obci na Příbramsku se pohárová soutěž pojede vůbec poprvé. S další týdenní odmlkou se Český skokový pohár přesune na Ptýrov, po němž bude bezprostředně následovat posunutá Velká cena Ostravy a dále pak Velká cena Plzně. Do finále v Hořovicích se ještě jezdci utkají v rámci posunuté Velké ceny Opavy, kde na ně bude snad čekat zcela nový povrch. Aktuální informace naleznete na webových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Panská lícha se chystá na mistrovství ČR v drezuře
Následující: Ptýrov opět nabídne noční Velkou cenu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Finále 18. ročníku Českého skokového poháru v Martinicích na Příbramsku vyhrál potřetí ve své kariéře Rudolf Doležal, který ani s jedním ze čtyř koní nechyboval. Jediná žena na startu – Lucie Strnadlová skončila druhá s osmi trestnými body. Rudolf Doležal potvrdil, že mu model finále Českého skokového poháru se střídáním ...