Home > Zpravodajství > informujeme vás > Fusilero III dekorován Nejkrásnějším koněm

Fusilero III dekorován Nejkrásnějším koněm

Vítěz V. ročníku internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky (2014), bílý hřebec Fusilero III, se dočkal  oficiálních poct. V areálu Zemského hřebčince Písek byl dekorován slavnostní přehlídkovou dekou. Tu věnovala, stejně jako ostatní čestné ceny jemu a dalším úspěšným aktérům ankety, spolupořádající  vydavatelská společnost Profi Press.

Fusilero III při slavnostním vyhlášení Nejkrásnějším koněm České republiky (2014) v Písku. Foto: Lucie Hladová

Fusilero III při slavnostním vyhlášení Nejkrásnějším koněm České republiky (2014) v Písku. Foto: Lucie Hladová

Šestnáctiletý reprezentant plemene pura raza espaňola se narodil a byl odchován v Yeguada Benito Rodríguez e Hijos, ve španělském městě Valladolid.

Koně, jehož jméno znamená v předkladu Střelec, doprovodili do Písku majitelé MUDr. David Grünthal a Mgr. Vanda Bělinová i ošetřovatelka stáje JK Bandolero Těchařovice.

Představení před návštěvníky a dekorování se samozřejmě rovněž dočkali v anketě úspěšní shetlandský pony 1813 Locksley Permoník, slezský norik 1589 Baramis, starokladrubský bělouš Generale Passtorella VII (zastoupený svým otcem) a vítěz Poháru odborníků, český teplokrevník 1558 Galandro ZH.

V týmu „předávajících“ se vystřídali předseda Asociace soukromého zemědělství Ing. Josef Stehlík, prezident Asociace svazů chovatelů koní ČR MVDr. Jaroslav Dražan, ředitelka České plemenářské inspekce Ing. Zdenka Majzlíková a Ing. Karel Kratochvíle (ředitel ZH Písek a viceprezident ASCHK).

Text: Jiří Křepelka

Foto: Lucie Hladová

Čtěte také:  Velká pardubická je dostihovým svátkem pro všechny
Nejkrásnější kůň Zemský hřebčinec Písek
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Srpnové skokové závody na Suché
Následující: Zlatým koněm Zlaté podkovy je Kim-C

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

JACKIE BUENO CHEROKEE – absolutní champion internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016

Tento mimořádný paint horse plemenný homozygotní hřebec, dokázal zaujmout nejen svým velmi netradičním zbarvením největší počet hlasující veřejnosti a stal se tak Nejkrásnějším koněm České republiky pro rok 2016. Jackie je mladý, atraktivní hřebec, narozený před 4 lety na westernovém Ranči 3R,  působiště s dlouholetou chovatelskou tradicí. Ranč se nachází na severu Čech,  v ...