Home > Zpravodajství > informujeme vás > Fusilero III je Nejkrásnějším koněm roku 2014

Fusilero III je Nejkrásnějším koněm roku 2014

Bělouš Fusilero III, reprezentant plemene pura raza espaňola (P. R. E,) je v pořadí pátým Nejkrásnějším koněm České republiky. Šestnáctiletý hřebec vyhrál finále internetové ankety po tvrdém boji, trvajícím plných 14 dní. Jeho největším soupeřem byl překvapivě další z kategorie „neočekávaných“, shetlandský pony Locksley Permoník. Statečný malý ryzák byl nakonec definitivně poražen až v neděli 17. srpna.

Fusilero III zvítězil v anketě Nekrásnější kůň České republiky (2014) s náskokem, který budí respekt. Pořadateli ankety byly Asociace svazů chovatelů koní ČR a vydavatelská společnost Profi Press, za spolupráce rovněž  s tímto serverem. Záštitu akci poskytla Asociace soukromého zemědělství ČR. Foto: Šárka Veinhauerová

Fusilero III zvítězil v anketě Nekrásnější kůň České republiky (2014) s náskokem, který budí respekt. Pořadateli ankety byly Asociace svazů chovatelů koní ČR a vydavatelská společnost Profi Press, za spolupráce rovněž s tímto serverem. Záštitu akci poskytla Asociace soukromého zemědělství ČR. Foto: Šárka Veinhauerová

Papíroví favorité  – starokladrubský bělouč Generale Pastorella VII a vítěz Poháru odborníků, český teplokrevník 1558 Galandro ZH – sice přímo neshořeli, ale nebyli od toho příliš daleko.

Na první dvě místa vůbec neměli a zbylá dvě dotovaná umístění museli hájit před nekompromisně útočícím slezským norikem. 1589 Baramis se ale zastavit nedal a stal se třetím největším překvapením ankety v Roce dřevěného koně.

Na tomto místě se ještě musím omluvit za to, co jsem napsal v minulém příspěvku:

„Tento hřebec (1558 Galandro ZH) vyhraje svému majiteli ještě jeden pohár – protože podle průběžného stavu skončí zcela jistě mezi kvartetem s nejvyšším ziskem hlasů.

Na to se dá vsadit.“

Ano, dalo se na to vsadit – ale nikoliv vyhrát. Vítěz Poháru odborníků 1558 Galandro ZH se totiž propadl na místo páté, a tam na něj žádný pohár nečeká.

Čtěte také:  Jaroslav Müller, ředitel Dostihového spolku a.s.

Názory specialistů a veřejnosti se rozešly tentokrát zcela zásadně, a i tato skutečnost se stala charakteristickou pro V. ročník ankety.

Zde je oficiální pořadí finále „v cíli“:

Volba Hlasů
Pura raza espaňola FUSILERO III 1710
Shetlandský pony LOCKSLEY PERMONÍK 1096
Slezský norický kůň 1589 BARAMIS 950
Starokladrubský kůň GENERALE PASTORELLA VII 784
Český teplokrevník 1558 GALANDRO ZH 654
Fjordský kůň BALONY I – 88 525
Appaloosa RUSTY LIL DRY DOC 378 444
Fríský kůň PIETER VAN DIPHOORN 414
Achaltekinský podílový kůň MYSHMYSH 381
Holandský teplokrevník 1346 ESPRIT ROYAL 211

Střelec a jeho vizitka

Nejkrásnější kůň České republiky (2014) Fusilero III s narodil v Yeguada Benito Rodríguez e Hijos (BRH). Chov založil ve městě Valladolid pan Enrique de Benito Rodríguez na konci 20. století a po jeho smrti ho jako manažer vede nejstarší ze šesti synů.

Fusilero III. Foto: Šárka Veinhauerová

Fusilero III. Foto: Šárka Veinhauerová

Majiteli koně jsou MUDr. David Grünthal a Mgr. Vanda Bělinová, jejich stáj JK Bandolero najdeme v obci Těchařovice poblíž Milína (okres Příbram).

Fusilero III (česky: Střelec) je synem hřebce Victorioso VII a matky Hipica II (po Hispano VIII).

Pochází z linie Salvador Guardiola Fantoni a to jak z matčiny, tak otcovy strany. Tyto linie jsou tradičně známé pro šlechtění drezurně talentovaných PRE.

Fusilero III je dokonce dvakrát prochován na hřebce Maromo.

To je jeden ze zakladatelů slavného chovu a otec legendárních PRE hřebců jako jsou Educado, Centella V, Hispano VIII, Dominanta, Chorlito, Lejano nebo Ebanisto II. Jmenovaní synové vynikají korektní mechanikou pohybu a svou schopností ji předat na potomky.

Čtěte také:  V pořadí už 21. ročník mezinárodní výstavy Koně v akci byl „Ve jménu krále“

Fusilero III získal oprávnění k působení v plemenitbě ještě ve Španělsku a u nás má zatím tři potomky, samé hřebečky.

Prezentuje se v drezúře se svou majitelkou, Vandou Bělinovou.

Dosahuje dobrých výsledků zatím na úrovni S, ale je již připravován na soutěže nejvyššího stupně obtížnosti Grand Prix.

A teď do Písku

Program Chovatelského dne v Písku bude první možností vidět nejúspěšnější koně letošní ankety živě – a vedle sebe.

Fusilero III, Locksley Permoník,, 1589 Baramis a 15587 Galandro ZH na vás v areálu Zemského hřebčince čekají v sobotu 23. srpna.

Starokladrubský bělouš Generale Pastorella se omlouvá, protože už věnuje svůj čas přípravě na Světové jezdecké hry v Normandii. Při slavnostním dekorování ho zastoupí jeho otec, hřebec 830 Generale Aversa XLIX.

Autor: Jiří Křepelka

Finále Nejkrásnější kůň
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Cenu Masise stylem start – cíl ovládl Valmont Ohne
Následující: Pony sport má nové mistry České republiky 2014

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

V Martinicích se píše poslední kapitola Českého skokového poháru 2019

Český skokový pohár 2019 vrcholí. Poslední mítink domácí parkurové extraligy odstartoval ve středu 18. září, kdy bylo na programu pět rámcových soutěží. Z hlediska seriálových soutěží se ovšem všechno podstatné odehraje až během víkendu. Ve středu, ve čtvrtek a v pátek je program finálového mítinku Českého skokového poháru složen především ...