Home > Zpravodajství > domácí sport > GALOPS® míří do České jezdecké federace

GALOPS® míří do České jezdecké federace

ČJF si již v loňském roce dala za cíl zlepšit vzdělávání jezdců a trenérů. Z tohoto důvodu byla oslovena Francouzská jezdecká federace (FFE), protože její systematičnost v oblasti vzdělávání patří k těm nejvíce propracovaným a je hojně využívána po celém světě. Také díky tomu se jezdectví ve Francii těší velké oblibě (je tam dokonce po fotbalu a tenisu třetím nejvýznamnějším sportem). POZOR: Nezaměňovat GALLOPS® s programem na zpracování výsledků Gallop od firmy ACE Design.

image-1452458326.82527

Přijměte tedy prosím pozvání 30. ledna 2016 do Brna, kde se uskuteční na půdě francouzské aliance první ze série seminářů věnovaných francouzskému vzdělávacímu systému jezdců „GALOPS®“ pod vedením manželů Sylvie a Reného Prokešových, držitelů atestace ENE z francouzské Cadre Noire de Saumur (Cadre Noir de Saumur je nejprestižnější francouzská jezdecká škola, která staví na tradičních jezdeckých přístupech a je zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO), pořádaný ve spolupráci se vzdělávací komisí ČJF, jejíž členka, Alžběta Mašková, byla pověřena navázáním spolupráce s FFE.

Zkoušky Galops jasně definující cíle, jenž mají být dosaženy při výcviku jezdce, a pomáhají tak ke snadnější orientaci na stupnici vzdělání. Umožňují jezdci poznání koně jako živé bytosti s jejími psychickými i fyzickými potřebami a získání jistoty nejen v sedle ale i v přístupu ke koni. Jejich první čtyři stupně, které budou na semináři podrobně představeny, by se měly stát základním stavebním kamenem změn ve vzdělávání v  jezdeckém sportu v České republice.

Čtěte také:  Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Další podrobnosti a plán zavádění v ČR budeme průběžně uveřejňovat v závislosti na vývoji jednání vzdělávací komise s FFE.

Pokud vládnete francouštinou, základní informace o GALOPS® můžete prohlédnout zde:

Pozvánka na seminář:

Pozvánka seminar leden AF 2016 fotka FB 1

Zdroj: ČJF

ČJF vzdělávání
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Novinky pro rok 2016 v Ústřední evidenci koní
Následující: Svitavsko ocenilo nejúspěšnější sportovce, vládl parkurový jezdec Doležal

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

Dnešní den bude bezesporu zapsaný do historie českého jezdeckého sportu, jako významný. Česká jezdecká federace obdržela potvrzení z FEI (Mezinárodní jezdecká federace) o přerozdělení týmové kvóty pro disciplínu skoky, a to znamená, že český parkurový tým má otevřenou cestu na OH Tokio 2020!! Do 31. prosince 2019 byl termín pro ...