Home > Zpravodajství > světový sport > GCL ve Valkenswaardu vyhráli New York Empire. Prague Lions chybovali

GCL ve Valkenswaardu vyhráli New York Empire. Prague Lions chybovali

Do sobotního druhého kola patnáctého pokračování parkurové Global Champions League v nizozemském Valkenswaardu nastupovali jezdci Prague Lions s velkými nadějemi, neboť patřili mezi šest bezchybných týmů. Nakonec skončili až třináctí.

Šest družstev si v páteční úvodní části Global Champions League ve Valkenswaardu nezapsalo jediný trestný bod a do sobotního vyvrcholení tak vstupovali ze stejné výchozí pozice. Mezi nimi byli i Prague Lions, ale Niels Bruynseels ani Marc Houtzager nedokázali bezchybné výkony zopakovat.

Foto: Stefano Grasso / GCL

Belgičan Niels Bruynseels i v druhém kole startoval s jedenáctiletou klisnou Ilusionata van’t Meulenhof, ale bohužel inkasoval dvanáct trestných bodů. I když Nizozemec Marc Houtzager v sedle dvanáctiletého valacha Sterrehof’s Calimero dovezl do cíle jen čtyři trestné body, celkových šestnáct pro Pražské lvy znamenalo propad až na konečné třinácté místo.

Dva týmy udržely i napodruhé čisté konto a stanuly na stupních vítězů. Součet časů 144,22 sekundy zajistil prvenství zástupcům New York Empire. Čtyři a půl vteřiny na ně ztráceli St Tropez Pirates, a skončili tak druzí. Třetí příčka patří Paris Panthers, které musí velmi mrzet jedna páteční chyba, kvůli níž přišli o vítězství. V sobotu totiž nezapisovali žádný trestný bod a společný čas 142,68 by na první místo s přehledem stačil. Se stejným bodovým výsledkem dokončily ještě další tři celky – Shanghai Swans, Scandinavian Vikings a Monaco Aces. S pětibodovou penalizací dokončili jako sedmí v pořadí Doha Falcons, osmá pozice patří dvakrát chybujícímu družstvu London Knights.

Čtěte také:  Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

Díky umístění až v polovině výsledkové listiny si Londýnští rytíři připsali jen čtrnáct bodů do týmového žebříčku, v němž mají 272 bodů. To je úplně stejně jako v případě St Tropez Pirates, jenž tentokrát získali 25 bodů. Třetí v pořadí jsou aktuálně Shanghai Swans s 260 body, o dva méně mají Miami Celtics. Pátí Berlin Eagles doposud nastřádali 243 bodů. Přes dvěstěbodovou hranici se přehoupli těsně Prague Lions, ale propadli se o dva řádky na dvanácté místo. Desátí jsou s 211 body newyorští vítězové z Valkenswaardu a shodné skóre mají Valkenswaard United. Devátí Paris Panthers mají jen minimální náskok jednoho bodu. V první desítce jsou ještě osmí Scandinavian Vikings, sedmí Madrid in Motion a šestí Monaco Aces. Naopak na zadních pozicích jsou třináctí Hamburg Giants, čtrnáctá příčka patří Cannes Stars, patnáctá Doha Falcons a poslední šestnáctá Chantilly Pegasus.

Všech šestnáct týmů se představí nejen v dalších třech zbývajících kolech seriálu, ale také při závěrečném Super Cupu v rámci listopadové galashow světového parkuru Prague PlayOffs v libeňské O2 areně. Nejbližší zastávkou Global Champions bude ve dnech 5. až 8. září Řím. Další podrobnosti najdete na webu www.gcglobalchampions.com. Informace o přípravách Prague PlayOffs a předprodeji vstupenek najdete na adrese www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva 

Global Champions League Marc Houtzager Niels Bruynseels Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Ange Guardian počtvrté vítězný, počtvrté s jiným žokejem
Následující: Rudolf Doležal vyhrál ČSP v Opavě. S Janem Štětinou má finále na dosah

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...