Home > Zpravodajství > světový sport > Global Champions pokračuje v Madridu. Prague Lions jsou zatím desátí

Global Champions pokračuje v Madridu. Prague Lions jsou zatím desátí

Prestižní parkurová série Global Champions se letos poprvé představuje v Evropě. Po Dauhá, Maxico City, Miami Beach a Šanghaji se nejlepší skokoví koně a jezdci světa sešli v Madridu. Tým Prague Lions je po páteční úvodní části soutěže GCL desátý.

Foto: David Horváth / CET

Do prvního kola pátého pokračování týmové Global Champions League nastoupili v Madridu za družstvo Prague Lions Nizozemec Marc Houtzager s desetiletým valachem Sterrehof´s Edinusem a belgický jezdec Wilm Vermier na taktéž desetiletém DM Jacqmotte. 

Zatímco Houtzager neudělal na parkuru s překážkami vysokými až 155 centimetrů žádnou chybu a zatížen byl jen jedním bodem za překročení času, Vermeir zaznamenal dvě shození. Průběžné skóre Pražských lvů tak je 9 trestných bodů, které je zařadily na 10. řádek výsledkové listiny. 

O bod méně mají Paris Panthers, osmí jsou se Hamburg Giants se 4 body za jednu chybu a sedmý tým Shanghai Swans již má pouze 1 trestný bod za čas. Dalších šest celků od sebe dělí pouze rozdíl časů. Ty ovšem v důsledku určují pouze startovní pořadí pro sobotní druhé kolo soutěže. Nejrychlejší tentokrát byli zástupci New York Empire, přesně o dvanáct sekund pomalejší byli Madrid in Motion a dále následují London Knights, Berlin Eagles, Scandinavian Vikings a Miami Celtics. 

Česká reprezentantka Anna Kellnerová v páteční hlavní soutěži startovala jen mezi jednotlivci. S Balguerem dovezla do cíle 8 trestných bodů. Se stejným koněm absolvovala i předešlou soutěž do 145 centimetrů, v níž chybovala jednou. 

Čtěte také:  Talent je zpět, návrat na dráhu proměnil v kvalifikační vítězství

Sobotní druhé kolo páté kapitoly Global Champions League začne v 15.20 hodin SELČ. I tentokrát bude za Prague Lions startovat Marc Houtzager s valachem Sterrehof´s Edinusem, spolu s ním zabojuje o co nejlepší týmový výsledek Anna Kellnerová s klisnou Catch me If You Can Old. 

Od 18.45 hodin je naplánována Longines Global Champions Tour Grand Prix Madridu, do níž postoupí 35 nejúspěšnějších dvojic z předešlé soutěže. Vítěz Velké ceny získá mj. vstupenku do listopadové Super Grand Prix v Praze, kde celá série Global Champions 2019 vyvrcholí. Podrobnosti najdete na adrese www.gcglobalchampions.com. Na této stránce je také možné sledovat živý on-line přenos. Tisková zpráva  r CA0 180906000000Z 200905235959Z0]1!0U Domain Control Validated10U EssentialSSL Wildcard10U *.wordpress.com0�“0  *�H�� 

Anna Kellnerová Global Champions League Marc Houtzager Parkur Prague Lions skoky Wilm Vermeir
Předchozí: Parkury v Madridu. Prague Lions jdou do pátého kola Global Champions
Následující: GCL v Madridu vyhráli London Knights. Prague Lions závod nedokončili

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým Prague Lions si na konto připsal senzační vítězství v Římě!

Šestnácté kolo parkurové série Global Champions League v Římě se týmu Prague Lions opravdu vydařilo. Už po prvním kole, kdy ani jednou nechybovali, se zařadili na velmi dobrou čtvrtou příčku, to ještě netušili, že druhé kolo jim přinese vítězství! V rámci šestnácté zastávky Global Champions League v Římě v majestátním ...