Home > Zpravodajství > světový sport > Global Champions pokračuje v Madridu. Prague Lions jsou zatím desátí

Global Champions pokračuje v Madridu. Prague Lions jsou zatím desátí

Prestižní parkurová série Global Champions se letos poprvé představuje v Evropě. Po Dauhá, Maxico City, Miami Beach a Šanghaji se nejlepší skokoví koně a jezdci světa sešli v Madridu. Tým Prague Lions je po páteční úvodní části soutěže GCL desátý.

Foto: David Horváth / CET

Do prvního kola pátého pokračování týmové Global Champions League nastoupili v Madridu za družstvo Prague Lions Nizozemec Marc Houtzager s desetiletým valachem Sterrehof´s Edinusem a belgický jezdec Wilm Vermier na taktéž desetiletém DM Jacqmotte. 

Zatímco Houtzager neudělal na parkuru s překážkami vysokými až 155 centimetrů žádnou chybu a zatížen byl jen jedním bodem za překročení času, Vermeir zaznamenal dvě shození. Průběžné skóre Pražských lvů tak je 9 trestných bodů, které je zařadily na 10. řádek výsledkové listiny. 

O bod méně mají Paris Panthers, osmí jsou se Hamburg Giants se 4 body za jednu chybu a sedmý tým Shanghai Swans již má pouze 1 trestný bod za čas. Dalších šest celků od sebe dělí pouze rozdíl časů. Ty ovšem v důsledku určují pouze startovní pořadí pro sobotní druhé kolo soutěže. Nejrychlejší tentokrát byli zástupci New York Empire, přesně o dvanáct sekund pomalejší byli Madrid in Motion a dále následují London Knights, Berlin Eagles, Scandinavian Vikings a Miami Celtics. 

Česká reprezentantka Anna Kellnerová v páteční hlavní soutěži startovala jen mezi jednotlivci. S Balguerem dovezla do cíle 8 trestných bodů. Se stejným koněm absolvovala i předešlou soutěž do 145 centimetrů, v níž chybovala jednou. 

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Sobotní druhé kolo páté kapitoly Global Champions League začne v 15.20 hodin SELČ. I tentokrát bude za Prague Lions startovat Marc Houtzager s valachem Sterrehof´s Edinusem, spolu s ním zabojuje o co nejlepší týmový výsledek Anna Kellnerová s klisnou Catch me If You Can Old. 

Od 18.45 hodin je naplánována Longines Global Champions Tour Grand Prix Madridu, do níž postoupí 35 nejúspěšnějších dvojic z předešlé soutěže. Vítěz Velké ceny získá mj. vstupenku do listopadové Super Grand Prix v Praze, kde celá série Global Champions 2019 vyvrcholí. Podrobnosti najdete na adrese www.gcglobalchampions.com. Na této stránce je také možné sledovat živý on-line přenos. Tisková zpráva  r CA0 180906000000Z 200905235959Z0]1!0U Domain Control Validated10U EssentialSSL Wildcard10U *.wordpress.com0�“0  *�H�� 

Anna Kellnerová Global Champions League Marc Houtzager Parkur Prague Lions skoky Wilm Vermeir
Předchozí: Parkury v Madridu. Prague Lions jdou do pátého kola Global Champions
Následující: GCL v Madridu vyhráli London Knights. Prague Lions závod nedokončili

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

Dnešní den bude bezesporu zapsaný do historie českého jezdeckého sportu, jako významný. Česká jezdecká federace obdržela potvrzení z FEI (Mezinárodní jezdecká federace) o přerozdělení týmové kvóty pro disciplínu skoky, a to znamená, že český parkurový tým má otevřenou cestu na OH Tokio 2020!! Do 31. prosince 2019 byl termín pro ...