Home > Zpravodajství > světový sport > Global Champions startuje. Pražští lvi míří do Dauhá bez Kellnerové

Global Champions startuje. Pražští lvi míří do Dauhá bez Kellnerové

Parkurová série Longines Global Champions Tour a Global Champions League startuje již 5. až 7. března v nádherné Longines aréně v centru Al Shaqab v katarském městě Dauhá. Za tým Prague Lions tam míří Niels Bruynseels, Jur Vrieling a Wilm Vermeir.

Anna Kellnerová letos v Dauhá startovat nebude. Foto: David Horváth / CET

S velkým očekáváním se blíží slavnostní zahájení parkurové série Longines Global Champions Tour a Global Champions League 2020. Již ve dnech 5. až 7. března se odehraje úvodní kolo v katarském městě Dauhá.

Pořadatelé publikovali oficiální seznam jezdců účastnících se těchto závodů a jak je již u této série zvykem, fanoušci jezdectví se mohou těšit na samá zvučná jména. Na soupisce letošního úvodního mítinku série Longines Global Champions Tour a Global Champions League nechybí nejlepší jezdci a koně světa a o dechberoucí podívanou tedy nebude nouze. Na místo se chystá například Belgičan Pieter Devos, nizozemský reprezentant Maikel van der Vleuten, Francouz Simon Delestre, z Německa pak dojedou Marcus Ehning a Christian Ahlmann, nebude chybět ani australská reprezentantka Edwina Tops-Alexander.

Z týmu Prague Lions se v Dauhá předvedou Belgičané Niels Bruynseels a Wilm Vermeir a nizozemský jezdec Jur Vrieling. Právě tento zkušený padesátiletý jezdec je jedním z nováčků v pražském celku, v loňském roce startoval ještě za Doha Falcons. Společně s pětatřicetiletým Španělem Sergio Alvarezem Moyou nahradili v původní sestavě Gerca Schrödera z Nizozemí a Marca Kutschera z Německa, jenž bude závodit za Berlin Eagles.

Čtěte také:  Překážková sezona v Pardubicích pravděpodobně až v letních měsících

Naopak mezi „českými lvy“ zůstávají devětačtyřicetiletý Nizozemec Marc Houtzager a čtyřiadvacetiletá Češka Anna Kellnerová. Ta již v předstihu avizovala, že na prvních třech mítincích Global Champions v Dauhá, v Mexico City a na Miami Beach bude chybět: „Z Global Champions máme zatím v plánu Šanghaj,“ prozradila. Čtvrté kolo v Číně proběhne dva měsíce po tom prvním v Kataru.

Anna Kellnerová se již od února připravuje na hlavní závodní sezonu, která by pro členy českého národního týmu měla vyvrcholit účastí na olympijských hrách v Tokiu, ve španělské Olivě. Koná se tam velmi oblíbená Spring Mediterranean Equestrian Tour, při níž by měla Kellnerová startovat i na přelomu února a března.

Kompletní seznam jezdců, kteří se chystají na zahajovací mítink Global Champions do Dauhá, najdete na stránkách www.globalchampionstour.com.

Zdroj: pragueplayoffs.com 

Global Champions League Jur Vrieling Longines Global Champions Tour Niels Bruynseels Parkur Prague Lions skoky Wilm Vermeir
Předchozí: Požár stodoly na Novojičínsku se škodou téměř za milion
Následující: Sezona Global Champions začne v Dauhá, vrcholem bude opět Prague Playoffs v O2 areně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Parkurový Světový pohár v Olomouci se posouvá. Proběhne na konci srpna

Pořadatelé Světového poháru v parkurovém skákání CSI-W Olomouc 2020 již mají jasněji v tom, jak by mohl letošní ročník těchto závodů proběhnout. Termín byl posunut na konec srpna. Počítá se s nižším počtem hvězd, ale Světový pohár zůstane. Z důvodu nákazy Covid-19 a tím spojeného nouzového stavu vyhlášeného vládou, se ...