Home > Zpravodajství > domácí sport > Grand Prix C-E-T v Lysé při festivalu pro Štětinu

Grand Prix C-E-T v Lysé při festivalu pro Štětinu

Vrcholem skokové části Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem byla v pátek 24. března Grand Prix Czech Equestrian Teamu. V nejnáročnější dvoukolové skokové soutěži těchto závodů nakonec zvítězil Jan Štětina, který sedlal koně Zento-S…

Napínavý průběh Velké ceny sledovaly zcela zaplněné ochozy haly „C“ výstaviště v Lysé nad Labem. Ze čtrnáctičlenného startovního pole se šest dvojic dostalo do druhého kola bez trestných bodů. Dalo se tak očekávat, že právě mezi těmito jezdci se rozhodne o vítězi. Trestné body z obou kol se sčítaly, v případě jejich rovnosti pak rozhodoval o pořadí soutěžících lepší čas druhého kola.

Jan Štětina. Foto: Kateřina Návojová

Dvoukolovou soutěž 130 až 140 centimetrů vysokou dokončila jako první zcela bezchybně Veronika Turečková s Einsteinem. S trasou druhého kola si navíc poradila velmi rychle, čímž dostala pod tlak zbytek startujících. Jan Štětina sedlal v této zkoušce dva koně. S Verdim-S projel trasu o pár desetin rychleji než Veronika Turečková, chyba z prvního a poté i druhého kola ho však připravila o možnost dobrého umístění. Větší naděje měl se Zentem-S, s níž dokončil první kolo bezchybně a do druhého kola nastupoval jako jeden z posledních. I s druhým parkurem si poradili výborně a jako jediní dokázali dokončit v čase kratším než 47 vteřin. S náskokem více jak dvou sekund na ostatní nakonec zaslouženě zvítězili. Zento-S byl v loňské Grand Prix Czech Equestrian Teamu při festivalu v Lysé nad Labem třetí, tehdy ho však sedlal ještě Jiří Luža, který před rokem startoval i s Benitem-S, s nímž zvítězil. Plzeňská stáj Schneider si tak podruhé v řadě připsala festivalové prvenství v hlavní skokové soutěži.

Čtěte také:  Prague Lions vyhlíží závěrečnou část sezony a GC Prague PlayOffs 2019

Třetí příčku si za svůj výkon v letošní lysolabské Velké ceně vysloužili Martin Šoupal a Femina 1, kteří také dokončili obě kola bezchybně. Čtvrtou pozici získal Tomáš Lomský s New Dancerem a elitní pětku uzavřel Rudolf Doležal s Corijanou 1. Ten startoval v úplném závěru soutěže a mohl na poslední chvíli připravit Jana Štětinu o vítězství. Jedna chyba ho však nakonec posunula na pátou pozici.

Během pátečního dne se uskutečnily ještě další tři skokové soutěže. Dopoledne bylo na programu i klání pro dvoučlenné týmy, v němž se radovalo mělnické duo Denisa Vegrichtová a Viktorie Šusterová. Před samotnou Grand Prix proběhla soutěž S* (125 cm), v níž nenašla přemožitele Andrea Halíková. O závěr dne se pak postaral turnaj v Pony-games, což jsou štafetové soutěže dětí na ponících. Divákům se představil výběrový tým z České republiky a pozvánku k utkání přijalo družstvo z Rakouska. Právě rakouský výběr se nakonec radoval z vítězství.

V sobotu se během dopoledne uskuteční drezurní soutěže, v nichž se od půl desáté představí jezdci a koně ve volných sestavách na hudbu. Právě tyto tzv. küry jsou pro diváky velice atraktivní a zajímavé. Odpoledne bude věnováno další z estetických jezdeckých disciplín, a to voltiži.  Od 18.30 hodin se návštěvníci výstaviště v Lysé nad Labem těšit na večerní show program, který odstartuje skoková soutěž Mini-Maxi.

Czech Equestrian Team halové závody Jezdecký festival Lysá nad Labem Parkur skoky
Předchozí: Hledá se jméno pro starokladrubskou klisničku
Následující: Podej Kamile pomocnou ruku

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým Prague Lions si na konto připsal senzační vítězství v Římě!

Šestnácté kolo parkurové série Global Champions League v Římě se týmu Prague Lions opravdu vydařilo. Už po prvním kole, kdy ani jednou nechybovali, se zařadili na velmi dobrou čtvrtou příčku, to ještě netušili, že druhé kolo jim přinese vítězství! V rámci šestnácté zastávky Global Champions League v Římě v majestátním ...