Home > Zpravodajství > krátké novinky > Hasiči zachraňovali koně z řeky

Hasiči zachraňovali koně z řeky

Dobrovolní hasiči z Dobřan a profesionální hasiči ze stanice Přeštice vyprošťovali v pátek 31. ledna koně z Radbuzy nedaleko Watrova mlýnu. Nejprve použili člun, nakonec se jako efektivnější ukázalo přiblížení hasiče přímo vodním tokem.

V průběhu zásahu se ukázala ještě jedna důležitá okolnost. Kůň je dle sdělení majitelky poněkud neklidné povahy. Proto, když se zasahující hasič i majitelka přiblížili ke koni s nasazenými přilbami, se začal plašit. Z toho důvodu bylo rozhodnuto, že si kolega i majitelka přilbu sundají. To koně uklidnilo.

Našemu kolegovi se podařilo nasadit koni ohlávku a vyvést jej z koryta. Následně hasiči spolu s majitelkou poskytnuli zvířeti tepelný komfort. Majitelka si zajistila kontrolu koně veterinářem.

Zdroj: HZS Plzeňského kraje

Čtěte také:  První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně
hasiči záchrana koně
Předchozí: ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici
Následující: Divocí koně na Plachtě přispěli k obnově slatinné louky i pestrých porostů na březích rybníka

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Vánoční pomoc od hasičů

Také na Štědrý den vyjížděli hasiči na pomoc koni dostat se zpět na nohy. Tentokrát to byla jednotka HZS Benešov, která vyjela pomoci koni, který upadl na pastvině v Nové Vsi a nedokázal se sám zvednout. Za pomoci popruhů, sítě na zvířata a zemědělské techniky se nakonec podařilo zvíře postavit zpět ...