Home > Zpravodajství > Fotogalerie > Hasiči zachraňovali na Bruntálsku koně s nohou zaklesnutou v jímce

Hasiči zachraňovali na Bruntálsku koně s nohou zaklesnutou v jímce

Dvě jednotky hasičů se zapojily během nedělního dopoledne 11.června 2017 do záchrany staršího koně, který si na statku ve Světlé Hoře (okres Bruntál) zaklesl levou zadní nohu v betonové jímce a nemohl s ní ven. Hasiči jej nejprve nadlehčili zvedacími vaky a pak jej zvedli hasičským vyprošťovacím speciálem z Bruntálu. Celý zásah trval asi hodinu.

Do Světlé Hory, místní části Podlesí, vyjela po oznámení nehody zvířete jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Bruntál, a to i s vyprošťovacím speciálem na podvozku Tatra 815, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů ze Světlé Hory.

Zhruba patnáctiletý kůň ležel bezvládně na zemi, levou nohu uvězněnou v betonové jímce. Hasiči v první fázi použili pro jeho úlevu a vytvoření místa pro podvlečení nafukovací zvedací vaky. Po dojezdu vyprošťovacího speciálu se jim podařilo podvléci nebohému zvířeti široké popruhy pod břichem a opatrně jej začali zvedat pomocí hydraulické ruky speciálu. Majitel jej držel za hlavu a uklidňoval.

Po úspěšném vytažení byl kůň položen do trávy, aby si odpočinul a uklidnil se. Pak se hasičům společně s majitelem podařilo oře přinutit, aby se zvedl a sám odkráčel s majitelem do stáje.

Byl krvavě zraněn na dolní části břicha a noze, nakonec šlo spíše o škrábance. I tak hasiči jeho majiteli poradili, aby se spojil s veterinářem, a dali mu na něj kontakt.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

hasiči záchrana koně
Předchozí: Tomanová zcela ovládla ČSP Velkou cenu Litomyšle
Následující: Vyberte si barvu pro druhou kvalifikaci

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Hasiči opět pomáhali koním

V sobotu 26. října vyjížděli hasiči na pomoc dvěma koním – nejprve v Karlovarském a poté v Pardubickém kraji. Zvednout koně zpět na nohy pomáhali hasiči dopoledne u Březové na Sokolovsku. Kůň spadl do terénní prohlubně a nedokázal sám vstát. Zvíře se podařilo s použitím techniky postavit, na místě ho zkontroloval veterinář. ...