Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Hattrick Vegrichtové při Zimním Jezdeckém poháru

Hattrick Vegrichtové při Zimním Jezdeckém poháru

Zimní Jezdecký pohár České jezdecké federace 2017 měl na programu v sobotu 18. února druhé kolo skokové části seriálu. V té nad ostatní jednoznačně vyčnívala se svými výkony Denisa Vegrichtová, která dokázala zvítězit hned ve třech soutěžích…

Navíc se jednalo o tři nejvyšší soutěžní kategorie. V tzv. velké túře na parkuru stupně S* (125 cm) nenašla přemožitele v konkurenci 21 dvojic nastupujících do základního kola soutěže. Z něj postupovalo 10 nejlepších dvojic do finále a Denisa Vegrichtová byla jednou z těch, co měli ve finále hned dva koně. Vedení se ujala s Artušem 7 poté, co dokončila druhý kurz bez penalizace v čase 45,65 sekundy. S klisnou Phoebe byla nejlepší v úvodu soutěže a nastupovala tak do závěrečného klání jako úplně poslední. V tu chvíli tak již věděla, že jí prvenství nikdo nemůže vzít. Nakonec s Phoebe kvůli pomalejšímu času obsadila čtvrtou pozici za druhým Miloslavem Příhodou s Clear Jolie a třetím Janem Štětinou na Zentovi-S. Právě Štětina byl dalším z jezdů, jenž postoupili do finále se dvěma koňmi. S Riverdim-S ovšem napodruhé zaznamenal smolné zastavení před jednou překážkou a následně nasbíral 14 trestných bodů. Druhý zmiňovaný i umístěný jezdec Miloslav Příhoda si připsal za svůj výkon 19 bodů, což je úplně stejně, jako před dvěma týdny při prvním kole seriálu. V součtu s 38 body se tak ujal pozice lídra. Tři body za ním zaostává Andrea Halíková, s 27 body je průběžně třetí Kateřina Zigová a o další bod méně má Tereza Mücková. Pátá v pořadí je Denisa Vegrichtová, která bodovala na rozdíl od svých soupeřek letos poprvé, a tak má „jen“ 20 bodů za zmíněné prvenství v soutěži.

Denisa Vegrichtová a Garfield. Foto: Kateřina Návojová

Stejně na tom je i v malé túře na úrovni stupně L* (115 cm). Také v této soutěži Vegrichtová vyhrála a obdržela 20 bodů do žebříčku Zimního Jezdeckého poháru. V tomto případě jí bodový příděl přinesl pouze 7. řádek průběžného pořadí. Před ní jsou ale prozatím jen ti jezdci, jež bodovali i před 14 dny při prvním kole seriálu. Aktuálně se z vedení raduje Tereza Mücková s 37 body. Ty získala za druhé a třetí místo v jednotlivých kolech seriálu. Druhá je s 29 body vítězka prvního kola malé i velké túry Andrea Halíková. Další jezdci již mají větší bodovou ztrátu. Součet 20 bodů převyšují ještě Petr Vančura (25 b.), Kateřina Zigová (24 b.), Ulrika Kopřiová (22 b.) a Miloslav Příhoda (21 b.).

Zimní Jezdecký pohár čítal v sobotu 18. února celkem 7 soutěží, byť do seriálu jsou započítávané pouze dvě výše uvedené. Jedním z rámcových klání byla stupňovaná obtížnost do 110 centimetrů. I v tomto případě bylo jméno nejúspěšnějšího jezdce stejné, jako v malé a velké túře zimního poháru. Denisa Vegrichtová byla nejlepší i v tomto případě s Garfieldem. Během jediného dne tak Vegrichtová získala ceny pro vítěze hned třikrát, což se nestává vůbec často. Přitom mezi konkurenty nechyběli např. mistr ČR ve všestrannosti 2016 – Miloslav Příhoda, nebo vítěz velkého finále Českého skokového poháru 2015 a 2016 – Rudolf Doležal.

ČJF Hradištko u Sadské Parkur skoky Zimní jezdecký pohár
Předchozí: Cesta kulturní krajiny hřebčína do UNESCO má začít v září 2017
Následující: Táborští hasiči postavili nemocného koně zpět na nohy

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Anna Kellnerová má nového koně, za čtvrt miliardy

Česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová má nového koně. Její otec, nejbohatší Čech, Petr Kellner jí koupil desetiletou klisnu Catch Me If You Can. Cena za úspěšnou klisnu dosáhla téměř 250 milionů korun. Klisnu Kellnerovým prodal Paul Schockemöhle, od kterého má Anna i valacha Silverstone B, se kterým již úspěšně závodí ...