Home > Zpravodajství > domácí sport > Hattrick Vegrichtové při Zimním Jezdeckém poháru

Hattrick Vegrichtové při Zimním Jezdeckém poháru

Zimní Jezdecký pohár České jezdecké federace 2017 měl na programu v sobotu 18. února druhé kolo skokové části seriálu. V té nad ostatní jednoznačně vyčnívala se svými výkony Denisa Vegrichtová, která dokázala zvítězit hned ve třech soutěžích…

Navíc se jednalo o tři nejvyšší soutěžní kategorie. V tzv. velké túře na parkuru stupně S* (125 cm) nenašla přemožitele v konkurenci 21 dvojic nastupujících do základního kola soutěže. Z něj postupovalo 10 nejlepších dvojic do finále a Denisa Vegrichtová byla jednou z těch, co měli ve finále hned dva koně. Vedení se ujala s Artušem 7 poté, co dokončila druhý kurz bez penalizace v čase 45,65 sekundy. S klisnou Phoebe byla nejlepší v úvodu soutěže a nastupovala tak do závěrečného klání jako úplně poslední. V tu chvíli tak již věděla, že jí prvenství nikdo nemůže vzít. Nakonec s Phoebe kvůli pomalejšímu času obsadila čtvrtou pozici za druhým Miloslavem Příhodou s Clear Jolie a třetím Janem Štětinou na Zentovi-S. Právě Štětina byl dalším z jezdů, jenž postoupili do finále se dvěma koňmi. S Riverdim-S ovšem napodruhé zaznamenal smolné zastavení před jednou překážkou a následně nasbíral 14 trestných bodů. Druhý zmiňovaný i umístěný jezdec Miloslav Příhoda si připsal za svůj výkon 19 bodů, což je úplně stejně, jako před dvěma týdny při prvním kole seriálu. V součtu s 38 body se tak ujal pozice lídra. Tři body za ním zaostává Andrea Halíková, s 27 body je průběžně třetí Kateřina Zigová a o další bod méně má Tereza Mücková. Pátá v pořadí je Denisa Vegrichtová, která bodovala na rozdíl od svých soupeřek letos poprvé, a tak má „jen“ 20 bodů za zmíněné prvenství v soutěži.

Denisa Vegrichtová a Garfield. Foto: Kateřina Návojová

Stejně na tom je i v malé túře na úrovni stupně L* (115 cm). Také v této soutěži Vegrichtová vyhrála a obdržela 20 bodů do žebříčku Zimního Jezdeckého poháru. V tomto případě jí bodový příděl přinesl pouze 7. řádek průběžného pořadí. Před ní jsou ale prozatím jen ti jezdci, jež bodovali i před 14 dny při prvním kole seriálu. Aktuálně se z vedení raduje Tereza Mücková s 37 body. Ty získala za druhé a třetí místo v jednotlivých kolech seriálu. Druhá je s 29 body vítězka prvního kola malé i velké túry Andrea Halíková. Další jezdci již mají větší bodovou ztrátu. Součet 20 bodů převyšují ještě Petr Vančura (25 b.), Kateřina Zigová (24 b.), Ulrika Kopřiová (22 b.) a Miloslav Příhoda (21 b.).

Zimní Jezdecký pohár čítal v sobotu 18. února celkem 7 soutěží, byť do seriálu jsou započítávané pouze dvě výše uvedené. Jedním z rámcových klání byla stupňovaná obtížnost do 110 centimetrů. I v tomto případě bylo jméno nejúspěšnějšího jezdce stejné, jako v malé a velké túře zimního poháru. Denisa Vegrichtová byla nejlepší i v tomto případě s Garfieldem. Během jediného dne tak Vegrichtová získala ceny pro vítěze hned třikrát, což se nestává vůbec často. Přitom mezi konkurenty nechyběli např. mistr ČR ve všestrannosti 2016 – Miloslav Příhoda, nebo vítěz velkého finále Českého skokového poháru 2015 a 2016 – Rudolf Doležal.

ČJF Hradištko u Sadské Parkur skoky Zimní jezdecký pohár
Předchozí: Cesta kulturní krajiny hřebčína do UNESCO má začít v září 2017
Následující: Táborští hasiči postavili nemocného koně zpět na nohy

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...