Home > Zpravodajství > domácí sport > Heidenreich vstoupí do finále Zlaté podkovy jako lídr

Heidenreich vstoupí do finále Zlaté podkovy jako lídr

Humpolecké finále seriálu Zlatá podkova, která v letošním roce slaví půlstoletí existence, přinese ve dnech 21. – 23. srpna soutěže spřežení a všestrannosti. Právě v druhé jmenované disciplíně vede bodování po kvalifikacích Radko Heidenreich.

Radko Heidenreich.  Ilustrační foto: Kateřina Filipi (www.kate-photo.wbs.cz)

Radko Heidenreich. Ilustrační foto: Kateřina Filipi (www.kate-photo.wbs.cz)

Perličkou je, že poprvé se Radko Heidenreich, přestože je stálicí všestrannosti, podíval do finále Zlaté podkovy ve spřežení, a to v roce 1984 jako přísedící na kočáře svého tatínka. O rok později však už startoval v sedle v soutěži Stříbrný třmen pro juniory. „Jel jsem na koni Robert a soutěž jsem v krosové části nedokončil,“ vzpomíná dnes Radko Heidenreich na své začátky. „Celkem jsem se účastnil finále Zlaté podkovy, když počítám i tu soutěž spřežení, jednadvacetkrát. Zvítězit se mi podařilo jen jednou, v roce 2009 s Tiksi,“ dodal tento zkušený jezdec. Na svém kontě má však i dvě druhá a čtyři čtvrtá místa.

V roce 2009 nejenže zvítězil v sedle Tiksi, ale jeho úspěšná ryzka byla vyhlášená koněm Zlaté podkovy a navíc vyhrála výstavu sportovních koní plemene Český teplokrevník, proto tento ročník považuje Radko Heidenreich za nejvydařenější. „Nerad vzpomínám na rok 1991, kdy jsem spletl parkur, v roce 1995 jsem minul předposlední skok v krossu a před dvěma lety jsem špatným parkurem přišel o dobré umístění jak ve finále Zlaté podkovy, tak zároveň v mistrovství České republiky seniorů,“ uvedl Heidenreich, který jako každý jezdec prožije občas sportovní nezdary.  „Soutěž je otevřena pro všechny jezdce do poslední chvíle. Všichni máme šance stejné a záleží také na štěstí. Nikoho neupřednostňuji. Startovní pole je vyrovnané,“ řekl na adresu soupeřů Radko Heidenreich, který se do Humpolce těší a tamní trať terénní zkoušky mu vyhovuje.

Čtěte také:  Divocí koně na Plachtě přispěli k obnově slatinné louky i pestrých porostů na březích rybníka

„Mám Humpolec rád.  Kross vždy patřil a patří k  nejobtížnějším v republice a budí ve mně respekt. Tratě vždy obsahovaly všechny různé profily, které dobře prověřují koně i jezdce. Určitě divácká atmosféra je nejlepší v republice a je pro mě vždy jezdeckým svátkem se finále zúčastnit. Je to nejstarší seriál, zároveň stěžejní pilíř všestrannosti u nás. Díky němu se podporuje všestrannost v České republice. Seriál obsahuje soutěže pro všechny kategorie jezdců i koní, dává jim tak možnost získávat cenné zkušenosti.  Mimo Zlatou podkovu se mnoho závodů v této disciplíně nepořádá. Jsem přesvědčen, že pro všestrannost je Zlatá podkova nepostradatelná. Rád bych i tímto poděkoval všem obětavým pořadatelům, kteří mají chuť a energii tyto závody pořádat,“ popsal svůj vztah ke Zlaté podkově vedoucí jezdec bodování.

Nejen Radko Heidenreich, ale všichni finalisté nastoupí v pátek 21. srpna na humpolecký drezurní obdélník, aby předvedli první část třídenní soutěže – drezurní úlohu. V sobotu přichází na řadu divácky velice atraktivní terénní zkouška, a poslední den v neděli 23. srpna vše uzavře klasický parkur. Nechme se tedy již brzy překvapit, co letos přinese finále Zlaté podkovy v disciplíně, která třemi náročnými zcela odlišnými zkouškami prověřuje všestranný talent jezdců i koní. Další informace najdete na adrese www.zlatapodkova.cz.

Finále Radko Heidenreich všestrannost Zlatá podkova
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Srpnové jezdecké závody a OM VČO pony, dětí a juniorů na Suché
Následující: V Kolesách se rozdají medaile mladým vytrvalcům

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Pouhý týden po dostihové sezoně vyvrcholí také jezdecké sportovní soutěže. Rozlučková všestrannost bude vyvrcholením nejen roku 2019, ale také letošního premiérového seriálu Military Tour Pardubice 2019. Na Pardubické závodiště se první listopadový víkend sjede na dvě sportovních dvojic jezdců a koní. Mítink je současně také finále Šampionátu mladých koní. Jedna ...