Home > Zpravodajství > domácí sport > Heidenreich vstoupí do finále Zlaté podkovy jako lídr

Heidenreich vstoupí do finále Zlaté podkovy jako lídr

Humpolecké finále seriálu Zlatá podkova, která v letošním roce slaví půlstoletí existence, přinese ve dnech 21. – 23. srpna soutěže spřežení a všestrannosti. Právě v druhé jmenované disciplíně vede bodování po kvalifikacích Radko Heidenreich.

Radko Heidenreich.  Ilustrační foto: Kateřina Filipi (www.kate-photo.wbs.cz)

Radko Heidenreich. Ilustrační foto: Kateřina Filipi (www.kate-photo.wbs.cz)

Perličkou je, že poprvé se Radko Heidenreich, přestože je stálicí všestrannosti, podíval do finále Zlaté podkovy ve spřežení, a to v roce 1984 jako přísedící na kočáře svého tatínka. O rok později však už startoval v sedle v soutěži Stříbrný třmen pro juniory. „Jel jsem na koni Robert a soutěž jsem v krosové části nedokončil,“ vzpomíná dnes Radko Heidenreich na své začátky. „Celkem jsem se účastnil finále Zlaté podkovy, když počítám i tu soutěž spřežení, jednadvacetkrát. Zvítězit se mi podařilo jen jednou, v roce 2009 s Tiksi,“ dodal tento zkušený jezdec. Na svém kontě má však i dvě druhá a čtyři čtvrtá místa.

V roce 2009 nejenže zvítězil v sedle Tiksi, ale jeho úspěšná ryzka byla vyhlášená koněm Zlaté podkovy a navíc vyhrála výstavu sportovních koní plemene Český teplokrevník, proto tento ročník považuje Radko Heidenreich za nejvydařenější. „Nerad vzpomínám na rok 1991, kdy jsem spletl parkur, v roce 1995 jsem minul předposlední skok v krossu a před dvěma lety jsem špatným parkurem přišel o dobré umístění jak ve finále Zlaté podkovy, tak zároveň v mistrovství České republiky seniorů,“ uvedl Heidenreich, který jako každý jezdec prožije občas sportovní nezdary.  „Soutěž je otevřena pro všechny jezdce do poslední chvíle. Všichni máme šance stejné a záleží také na štěstí. Nikoho neupřednostňuji. Startovní pole je vyrovnané,“ řekl na adresu soupeřů Radko Heidenreich, který se do Humpolce těší a tamní trať terénní zkoušky mu vyhovuje.

Čtěte také:  Trojice Pražských lvů míří do Říma. Pojede se tam šestnácté kolo GC

„Mám Humpolec rád.  Kross vždy patřil a patří k  nejobtížnějším v republice a budí ve mně respekt. Tratě vždy obsahovaly všechny různé profily, které dobře prověřují koně i jezdce. Určitě divácká atmosféra je nejlepší v republice a je pro mě vždy jezdeckým svátkem se finále zúčastnit. Je to nejstarší seriál, zároveň stěžejní pilíř všestrannosti u nás. Díky němu se podporuje všestrannost v České republice. Seriál obsahuje soutěže pro všechny kategorie jezdců i koní, dává jim tak možnost získávat cenné zkušenosti.  Mimo Zlatou podkovu se mnoho závodů v této disciplíně nepořádá. Jsem přesvědčen, že pro všestrannost je Zlatá podkova nepostradatelná. Rád bych i tímto poděkoval všem obětavým pořadatelům, kteří mají chuť a energii tyto závody pořádat,“ popsal svůj vztah ke Zlaté podkově vedoucí jezdec bodování.

Nejen Radko Heidenreich, ale všichni finalisté nastoupí v pátek 21. srpna na humpolecký drezurní obdélník, aby předvedli první část třídenní soutěže – drezurní úlohu. V sobotu přichází na řadu divácky velice atraktivní terénní zkouška, a poslední den v neděli 23. srpna vše uzavře klasický parkur. Nechme se tedy již brzy překvapit, co letos přinese finále Zlaté podkovy v disciplíně, která třemi náročnými zcela odlišnými zkouškami prověřuje všestranný talent jezdců i koní. Další informace najdete na adrese www.zlatapodkova.cz.

Finále Radko Heidenreich všestrannost Zlatá podkova
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Srpnové jezdecké závody a OM VČO pony, dětí a juniorů na Suché
Následující: V Kolesách se rozdají medaile mladým vytrvalcům

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Na Mistrovství v Letní všestrannost dominovaly ženy

Červencové Mistrovství v Letní všestrannosti bylo dvoudenním kláním, kterému na pozicích vítězů dominovaly ženy. Zvítězily ve všech vypsaných soutěžích. Jediným mužem „se zlatou medailí“ je vítěz oblastního mistrovství v kategorii seniorů. Závodů se zúčastnilo více než sto sportovních dvojic, které tentokrát jen během dvou víkendových dnů absolvovali tři jezdecké disciplíny. Po sobotních ...