Home > Zpravodajství > domácí sport > Hentšel se dočkal a vyhrál ČSP Velkou cenu Ostravy

Hentšel se dočkal a vyhrál ČSP Velkou cenu Ostravy

V neděli 20. května se na kolbišti Jezdeckého klubu Baník Ostrava uskutečnil 53. ročník Velké ceny Ostravy. Ta je již 17. let součástí Českého skokového poháru a na jejím startu tradičně nechybí domácí jezdec Marek Hentšel. Letos se dočkal vítězství.

Nakročeno na něj měl již po základní části této parkurové soutěže s výškou překážek do 145 centimetrů, jelikož byl s Censorem jediným, kdo překonal úvod Velké ceny Ostravy bez penalizace. Ve finále tak měl pozici jednodušší, jelikož na start šel jako poslední a věděl, že pokud neudělá žádnou chybu, stane se vítězem.

Marek Hentšel. Foto: Zenon Kisza

Udržet nervy na uzdě ovšem nebylo jistě vůbec nic jednoduchého. Dva velcí favorité – Marek Klus s Carebisem a Jiří Hruška s Acoradií-MX i2M totiž napodruhé nechybovali, a navíc měli velmi solidní časy s hodnotou něco málo přes 41 sekund. Možná i proto se raději Hentšel rozhodl zvolit pomalejší jízdu tzv. na jistotu a doufal, že žádnou z překážek neshodí. V momentě, kdyby se tak stalo, díky pomalé jízdě by klesl na třetí místo a při dalším zaváhání by byl až šestý. Když najížděl na úplně poslední skok finálového kurzu, plné tribuny diváků na kolbišti ve Staré Bělé napětím ani nedýchaly. Po jeho překonání pak spustily hlasitý potlesk a jásot, neboť tento letitý reprezentant ostravského Baníku se konečně dočkal vítězství v hlavní pohárové soutěži na domácí půdě. „Řekl jsem si: Konečně! Nic víc mi neproběhlo hlavou, než, že konečně to vyšlo,“ konstatoval s úlevou Marek Hentšel. Jeho čas v cíli byl o více než 11 sekund pomalejší než v případě druhého Marka Kluse s Carebisem. Tento jezdec si stříbrnou příčkou posílil vedoucí pozici v průběžném bodování Českého skokového poháru po třech kolech, kterou získal na svoji stranu po předcházející Velké ceně Brna, v níž nenašel přemožitele. Klus je vítězem celé série domácí parkurové extraligy z roku 2017 a letos na výbornou formu navázal stejně dobře. I při prvním mítinku v Martinicích totiž nebyl od nejvyšší příčky daleko. Tehdy mu unikla jen kvůli chybě ve finále.

Čtěte také:  Novým krajským radním pro sport se dnes oficiálně stal Josef Váňa

Jak tomu bývá při všech pohárových kolech, hlavní soutěži předcházela i v Ostravě dílčí finále rámcových seriálů. V Czech Junior Cupu nemuselo dojít na obvyklé rozeskakování, neboť jedinou účastnicí, která dokončila s nulou na bodovém kontě, byla Tereza Matoušková s Quastinou. Natálie Kovářová s Contendrou S byla sice o více jak dvě sekundy rychlejší, ale udělala jednu chybu, a ta ji odsunula na druhý řádek výsledkové listiny. Rychlejší než vítězka byla ještě Aneta Bartková s Horákyní. Také ona se neubránila jedné chybě a čas lehce přes 73 sekund ji zařadil na třetí místo.

Podobný scénář měla i kategorie U25 pro jezdce do 25 let věku. V tomto případě jedinou bezchybnou byla Nina Kaločová s klisnou Duo Penotti-HDH. Rychlejší čas měly hned tři její soupeřky. Kristýna Nechanická s koněm Chesto/Ometta-S jí předstihla o téměř 4 vteřiny, čímž si vysloužila pomyslné stříbro. Miroslava Škanderová s Delisou 3 zaostávala o dalších 8 desetin, ale i tak se ještě mohla radovat z medailové pozice. Těsně pod ní skončila loňská vítězná dvojice v této seriálové soutěži Kateřina Kubrická s Lentilkou 3.

Podrobné výsledky najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Zkrácený záznam Velké ceny Ostravy odvysílá Česká televize ve středu 23. května od 12.55 hodin na programu ČT Sport.

Tisková zpráva

Amateur Tour Český skokový pohár Czech Junior Cup Ostrava Ostrava - Stará Bělá Parkur skoky U25
Předchozí: Když si srdce vybere samo: BACARDI a Martina Benešová
Následující: Setkání vítězů Velké pardubické už je tradicí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...