Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Hentšel ve Frenštátu první i poslední

Hentšel ve Frenštátu první i poslední

V pátek 9. září zahájilo na kolbišti TJ Slovan ve Frenštátu pod Radhoštěm čtyřmi rámcovými soutěžemi 10. kolo Skokového poháru České pojišťovny, které vyvrcholí v neděli odpoledne ČP Velkou cenou Frenštátu. V budou mít nejlepší čeští jezdci předposlední šanci zabodovat do této extraligové seriálové soutěže a probojovat se mezi čtveřici finalistů. Ve vrcholné soutěži úvodního dne zvítězil Marek Hentšel se Sauronem. Soutěžní program zahájil základním parkurem na limitovaný čas s výškou překážek do 100 centimetrů. Nejvíce se stanovenému času 59 sekund přiblížila z jedenácti bezchybných dvojic Daniela Potyszová s Dorotheou. V následujících dvou soutěžích zvítězil Rostislav Hlaušek z jezdeckého klubu Šilheřovice. Nejprve nenašel přemožitele mezi 71 startujícími na stupni ZL (110 cm) s Wild Lady-B, v následující dvoufázové soutěži na výškách 115/120 cm dosáhl v konkurenci 68 dvojic nejlepšího výsledku s Kelly 6. Za ním skončili na medailových příčkách Jiří Hruška s Baloubet S a Jan Zwinger s Casperem 3.

Také čtvrtá soutěž se jela jako dvoufázová, přičemž překážky v dosahovaly 125, resp. 130 centimetrů. Z padesáti osmi účastníků do druhé fáze postoupilo šestnáct a deset z nich si udrželo čisté bodové konto až do cíle. S výrazně nejrychlejším časem dosáhl vítězství Marek Hentšel se Sauronem. Druhý Jan Zwinger s Lordanou 1 na něj ztrácel bezmála čtyři sekundy. Třetí skončil Zoltán Tóth s Casisem. „Povrch byl po včerejším dešti ve velmi dobrém stavu, i když po prudkém obratu na poslední překážku nám to docela podklouzlo. Našrouboval jsem dnes totiž jen malé ozuby. Jinak se mi skákalo velmi dobřepakrury byly postavené pro zahajovací den příjemně. Škoda jen, že tomu neodpovídal můj druhý výsledek v hlavní soutěži,“ podotkl Marek Hentšel. Se Sandinem totiž inkasoval v první fázi celkem 16 trestných bodů a v čase 52,07 sec. obsadil poslední hodnocenou příčku.
V sobotu odstartuje první jezdec již v 9.00 hodin a na programu budou čtyři soutěže. Mezi nimi např. i 41. ročník Ceny Radegasta a 3. ročník Memoriál Zdeňka Fialky. Soutěžní den vyvrcholí stejně jako na ostatních závodech Skokového poháru České pojišťovny kvalifikačním finále Equiservis Amateur Tour pro neprofesionální jezdce.
Další podrobnosti najdete na www.ceskyskokovypohar.cz.
více foto ze Skokového poháru ČP 2011 zde.

Předchozí: Dětské hobby závody v Hipocentru Pá-Ja
Následující: Nedělní chuchelský boj – Rabbit Well o reparát za Merano
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...