Home > Zpravodajství > informujeme vás > Historická plemena: Jeden vítěz dva finalisté

Historická plemena: Jeden vítěz dva finalisté

Dle očekávání byl o divizi D obrovský zájem. Atraktivní historická plemena si rozdělila dokonce 1 614 hlasů. Jasným vítězem se ale stal s 880 hlasy Starokladrubský vraník Solo Siria XXIX z Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Do finále však nepůjde z historických plemen nejspíš sám.

2FOTOGREGOR

Dle pravidel finálovou osmičku vždy doprovází dva koně s nejvyšší preferencí hlasů. Dle průměrných výsledků divizí, které se teprve budou prezentovat, lze očekávat, že Starokladrubského vraníka do finále doprovodí Fríská klisna Willemien Wealtsje W. Ta totiž v této divizi vybojovala 367 hlasů, což je zatím nejvíce ze všech nepostupujících koní. Pomyslný bronz si z historických plemen odnáší Španělský kůň Betun III s 230 hlasy. To už ale na finále stačit určitě nebude. Větším aspirantem na druhou postupku je irský cob Conrad SD Farm z divize C chladnokrevná plemena, který ve své divizi získal 247 hlasů.

Uvidíme však, jak s pořadím ještě zamíchají další divize: E – Plnokrevná a čistokrevná plemena, F – Teplokrevná a sportovní domácí plemena, G – Westernová plemena a H zahraniční sportovní plemena.

Foto: Dalibor Gregor

Čtěte také:  Tiumen byl postřelen
Divize D historická plemena Nejkrásnější kůň
Předchozí: LOH Rio: Všestrannost den 3.
Následující: Zduchovická Velká cena ČSP opět pro Opatrného

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

JACKIE BUENO CHEROKEE – absolutní champion internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016

Tento mimořádný paint horse plemenný homozygotní hřebec, dokázal zaujmout nejen svým velmi netradičním zbarvením největší počet hlasující veřejnosti a stal se tak Nejkrásnějším koněm České republiky pro rok 2016. Jackie je mladý, atraktivní hřebec, narozený před 4 lety na westernovém Ranči 3R,  působiště s dlouholetou chovatelskou tradicí. Ranč se nachází na severu Čech,  v ...