Home > Zpravodajství > domácí sport > Hlavní slovo mají v neděli na závodišti ve Varech dvouletí v Ceně Masise

Hlavní slovo mají v neděli na závodišti ve Varech dvouletí v Ceně Masise

Polovina srpna naznačuje pozvolné loučení s karlovarskou dostihovou sezónou. Nedělní mítink na Hipodromu Holoubek je předposledním. Program tvoří šest rovinových a jeden překážkový dostih.

Vrcholem bude první test nejvyšší kategorie pro dvouleté koně,  39. Cena MASISE – Pohár Grandhotelu PUPP za podpory CHARVÁT Group s.r.o. (I.kat., 1.200m).

Jako významná srovnávací zkouška výkonnosti plnokrevných dorostenců se dostih, v němž nejednou své kvality odhalili budoucí šampióni klasického ročníku, běhával již na sklonku osmdesátých let minulého století. Od poloviny devadesátých let se Cena Masise stala pravidelnou součástí prázdninového kalendáře v lázeňském městě. Dostih pojmenovaný po jednom z nejlepších koní celé české historie přilákal na start devět aktérů.

V souvislosti s výtečnou formou koní připravovaných trenérkou Helenou Vocáskovou by mohla navázat na dva vítězné starty premiantka Simsonovy ceny Falcon Baby (ž.T.Lukášek). Její tréninková kolegyně Tularka (ž.J.Verner) vyhrála při svém prvním životním startu, podobně jako Motivator Lady (M.Musialová), následně čtvrtá v Simsonově ceně.

Near To Be Rich (ž.P.Foret) si životní premiéru odbyla pátým místem ve Francii, ale červencový dostih třetí kategorie na karlovarské dráze ovládla více než suverénním způsobem, když soupeřům utekla o propastných deset délek.

K nejvážnějším adeptům na přední umístění patří také Lauterdale (žk.D.Liška), který vyhrál v prvním životním startu a ve dvojkové Simsonově ceně  obsadil druhé místo.

Nejzkušenějším koněm v poli, co se počtu startů týče, je hnědka Strassburg (A.Florian). Ze čtyř absolvovaných startů doběhla dvakrát třetí, jednou pátá a poslední trojkový dostih vyhrála.

Čtěte také:  Hasiči zachraňovali koně z řeky

Moon Shot (ž.J.Rája) po nevydařeném debutu ve Francii vyhrála trojkový dostih ve Slušovicích.

Temigin (ž.M.Laube) ze dvou dosavadních startů ve třetí a druhé kategorii pokaždé vytěžil třetí místo a do doje o dotované místo by mohl zasáhnout.

Dostihový křest čeká na Kristiana (ž.R.Koplík) a odhadovat jeho šance na vítězství je tak trochu věštění z křišťálové koule. O to větší může třetí svěřenec trenérky Vocáskové sázejícím připravit překvapení.

Zajímavá sestava bude k vidění v druhém vrcholu odpoledne. 1. CENA SPOL. LOKOTRANS (II.kat., 2.400m) s mezinárodní příchutí nabídne porovnání výkonnosti tříletého ročníku se staršími. Na vítěství si určitě brousí zuby někdejší vítěz Českého i Slovenského derby Touch Of Genius (ž.J.Rája). K jeho vyzyvatelům mohou patřit účastníci letošního Slovenského derby Standing Rock (ž.J.Verner) nebo Mount Q (ž.M.Laube). Rok čeká na plný zásah spolehlivý Urbi Et Orbi (ž.V.Korečková). Své fanoušky si jistě najde jediná klisna a zároveň jediná česká rodačka na startu Vědma (ž.J.Andrésová).

Program:

14.30   Cena spol. HOLOUBEK PROTECT (III.kat.,1.400m)

15.00   Cena spol. KARLOVARSKÁ KORUNNÍ (IV.kat.,1.600m)

15.30   Cena prezidenta JCČR Dr. Jiřího Charváta – dostih EBF (III.kat.,1.600m, 2letí)

16.00   Cena prezidenta Agrární komory ČR Ing. Zdeňka Jandejska Csc (III.kat., 2.000m)

16.30   39. Cena MASISE – Pohár Grandhotelu PUPP za podpory Charvát Group s.r.o. (I.kat.,1.200m, 2letí)

17.00   1. Cena spol. LOKOTRANS (II.kat.,2.400m)

17.30   Cena dostihové stáje JASNA (steeplechase IV.kat.,3.700m)

Čtěte také:  První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Text a ilustrační foto: Marcela Kozová

Cena Masise dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary
Předchozí: Obhájce vítězství se postaví na start třetí kvalifikace, představí se také anglická jezdecká hvězda
Následující: Modrá kvalifikace bude plná her a zábavy

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

V Napajedlech se radují z prvního letošního hříběte

16.ledna 2020 ve 20.20 hod. se narodilo první hříbě roku 2020 v Hřebčíně Napajedla. Matkou hříběte je šampiónka mílařů a Kůň roku 2016 DALLY HIT (Ad Valorem), která patří ke špičce napajedelského chovného stáda. Otcem hřebečka je prověřený plemenný hřebec EGERTON (Groom Dancer), který je velmi úspěšným otcem rovinových i překážkových koní. V roce ...