Home > Zpravodajství > pozvánky > Hořovické finále Skokového poháru v olympijském duchu

Hořovické finále Skokového poháru v olympijském duchu

Finále české parkurové extraligy – Skokového poháru České pojišťovny, které se uskuteční v rámci pětidenních závodů v neděli 30. září v Hořovicích na Berounsku bude doslova v olympijském duchu. Dorazí totiž nejen olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda, ale také badmintonista a rodák z Hořovic Petr Koukal, dále místopředseda olympijského výboru Jiří Kejval a v neposlední řadě módní návrhářka Daniela Flejšarová, z jejíž dílny pochází proslavená olympijská kolekce českého týmu.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

 

Ačkoliv se žádný zástupce klasické jezdecké disciplíny letos na olympiádu do Londýna neprobojoval, příznivci tohoto sportu tak budou mít možnost alespoň touto cestou nasát trochu olympijské atmosféry. Zatímco Daniela Flejšarová přijede v první řadě podporovat svoji dceru Natálii Roučkovou, jež je známou jezdkyní, a Jiří Kejval s Petrem Koukalem budou mít především roli čestných hostů, Davida Svobodu čeká poměrně rušný den.

Krátce před zahájením velkého finále Skokového poháru České pojišťovny pro nejlepší čtyři jezdce se utká s obhájcem loňského vítězství v tomto extraligovém seriálu Jiřím Skřivanem v přátelském dvojboji. Ten se skládá z parkuru a běhu. „Přiznám se, že jsem zpočátku trochu váhal, když mě pořadatelé oslovili s tímto nápadem. Od olympiády jsem ani jednou neseděl na koni a vůbec jsem toho za poslední dobu nenasportoval. První závody mě totiž čekají až příští rok v březnu,“ prozradil David Svoboda a dodal: „Jelikož jde především o exhibici, tak jsem si nakonec řekl, že by to mohla být dobrá zábava a už se na to docela těším.“ Aby podmínky byly co nejvíce vyrovnané, jak David Svoboda, tak Jiří Skřivan si budou koně poskytnuté pořádajícím jezdeckým klubem losovat. V běhu však oba sportovci budou muset spoléhat jen na svoji kondici. „Z toho běhu mám krapet obavu a jen doufám, že pořadatelé nepřipraví příliš dlouhou trasu. Ostatně, čeká mě ještě poté finále, během něhož budu muset odjet čtyři prarkury,“ konstatoval s úsměvem Jiří Skřivan. Nic méně i on se na tuto výjimečnou sportovní ukázku těší.

Čtěte také:  Taxis Gladiator Race: novinky i velké návraty

V parkuru české jezdectví získalo olympijské zlato poprvé a naposledy před 84 lety v Amsterodamu a nic nenasvědčuje tomu, že by se na tom mohlo v dohledné době něco změnit. I proto příznivci jezdectví triumf Davida Svobody vnímají velmi silně. Ostatně, David Svoboda je členem České jezdecké federace a skokových soutěží se účastní pravidelně – letos má za sebou celkem 16 startů v oficiálních soutěžích. „V sezoně jezdím na koni dvakrát až třikrát týdně, ale od olympiády mám život naruby. Jsem stále v jednom kole. Účastním se řady charitativních akcí, besed ve školách, rozhovorů v médiích a marketingových setkání. S trochou nadsázky nemám čas ani spát. O to víc mě těší, že se mi před pár dny podařilo alespoň dokončit bakalářské studium,“ svěřil se David Svoboda.

Olympijského šampiona čeká v Hořovicích kromě exhibiční soutěže také jedna dobročinná záležitost. Skokový pohár České pojišťovny totiž započal novou spolupráci s Českým národním registrem dárců dřeně a Nadací pro transplantaci kostní dřeně a David Svoboda bude vedle dalších jezdců jedním z těch, kteří se v Hořovicích pokusí touto formou zapsat někomu do života. „Myslím, že je to skvělá věc a rád využiji této příležitosti,“ podotkl David Svoboda.

Předchozí: MZe rozdělí 63,5 milionů mj. na rozvoj jezdectví, péči a hipoterapii
Následující: Dostihový den Znovínu Znojmo: Aprilius na sprinterském trůnu
x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...