Home > Zpravodajství > informujeme vás > Hřebci na festivalu jen v rámci denního programu

Hřebci na festivalu jen v rámci denního programu

Pořadatelé Jezdeckého festivalu 2015 na výstavišti v Lysé nad Labem původně plánovali na pátek 20. března samostatnou večerní chovatelskou show vyhrazenou pro prezentaci plemenných hřebců. Z časových důvodů nakonec od její realizace ustoupili.

Hřebci se na festivalu předvedou pouze v rámci denního programu. Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Hřebci se na festivalu předvedou pouze v rámci denního programu. Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Páteční denní program bude patřit především spřežením. V tento den tam totiž finálovými soutěžemi vyvrcholí vozatajská část zimního Jezdeckého poháru – Jump and Drive Winter Tour 2015.

„Prvního kola v Hradištku u Sadské se v sobotu 31. ledna zúčastnilo na 50 kočárů. Vzhledem ke stále rostoucímu zájmu účastníků o tyto vozatajské soutěže a také s přihlédnutím na skutečnost, že se jedná o finále, v němž není možné počet účastníků nijak limitovat, jsme nakonec museli ustoupit od záměru uspořádat v pátek večer avizovanou přehlídku plemenných hřebců. Zkrátka a jednoduše bychom nestihli včas připravit arénu pro tuto část akce. Dalším důvodem jsou sobotní voližní soutěže, které začínají hned v 9 hodin ráno a účastníci Jezdeckého festivalu v této disciplíně si chtějí závodní arénu vyzkoušet tréninkově již v pátek,“ uvedl ředitel Jezdeckého festivalu Josef Malinovský.

Jezdecký festival bude mít i napodruhé velmi nabitý program. Nejen, že se během něj uskuteční přes 30 oficiálních soutěží ve čtyřech disciplínách pod hlavičkou České jezdecké federace. Představena budou v rámci této pětidenní akce i další jezdecká odvětví.

A chybět by neměli ani zmínění plemenní hřebci. Vybraní jedinci nominovaní prestižními chovatelskými institucemi se, stejně jako během prvního ročníku, budou moci odprezentovat během denního programu v přestávkách mezi jednotlivými soutěžemi. Pro ty ostatní je pak možnost inzerce v tištěném Jezdeckém katalogu vydaném v pětitisícovém nákladu, který bude nejen při Jezdeckém festivalu distribuován. Inzertní plocha v něm vyjde od 2000 Kč za 1/4 strany do 5000 Kč za 1/1 strany. Kromě tištěné formy bude publikován také na stránkách www.jezdeckykatalog.cz, kde aktuálně najdete loňské vydání a další informace o možnosti prezentace. Více podrobností hledejte na www.jezdeckyfestival.cz.

Jezdecký festival Jump and Drive Winter Tour Lysá nad Labem spřežení
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Vstupenky na letošní Velkou pardubickou jsou už v prodeji!
Následující: Policisté, hasiči a strážníci odchytávali koně pobíhající po R7

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jiří Nesvačil jun. čerstvým držitelem zlatého odznaku FEI

Čestný odznak FEI (Mezinárodní jezdecké federace) se uděluje sportovcům, kteří během své sportovní kariéry úspěšně absolvují mistrovství světa, nebo kontinentální mistrovství. Pro získání zlatého odznaku je třeba šest úspěšně dokončených účastí. Reprezentant Jiří Nesvačil jun. získal v letošním roce čestné ocenění Mezinárodní jezdecké federace v disciplíně spřežení, která je náročná ...