Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Hrubešová hlavní čtvrteční vítězkou při VC Zduchovic

Hrubešová hlavní čtvrteční vítězkou při VC Zduchovic

Mladá jezdkyně Dominika Hrubešová zvítězila v rámci úvodního čtyřdenních skokových závodů Českého skokového poháru konaných poprvé ve Zduchovicích. Ve čtvrtek 31. července si nejlépe poradila se závěrečným parkurem a dovedla svého Rain Mana vítězně do cíle.

Dominika Hrubešová a Rain Man. Foto: Kateřina Návojová

Dominika Hrubešová a Rain Man. Foto: Kateřina Návojová

Jednalo se o parkur stupně obtížnosti S* (125 cm) jedoucí se na čas. „Do Zduchovic jsem vyrazila pouze na jeden den, o to více mě těší dnešní úspěch. Raiovi jsem chtěla dát po mistrovství České republiky v kategorii mladých jezdců oddech na nižších parkurech, takže jsem ho vzala do soutěží stupňů obtížnosti L a S,“ zhodnotila vítězka. „Chci ho pošetřit, aby skákal dobře i na podzim,“ doplnila jezdkyně, která má na kontě i start při Velké ceně. Velmi vydařená jízda v dobrém tempu jim nakonec stačila na nejlepší místo – byť těsně. Druhý Jan Štětina s Atomicem-S totiž ztrácel pouze tři setiny vteřiny. Na třetí příčce se umístily shodně dvě jezdkyně – Kateřina Bardonová s Logistikou MM a slovenská jezdkyně Barbora Baťalová s Catwalk.

Zatímco v poslední soutěži prvního dne se v elitní dekorované pětce místa po polovině příliš neměnila, na parkuru L* (115 cm) zamíchali pořadím právě poslední jezdci na startu. Nakonec se z nejvyšší příčky radoval Matěj Kotalík s Vasco du Luc před domácí dvojicí Michaela Krulichová a Nikola 10. Nejpočetnější soutěží dne byl parkur stupně ZL (110 cm), druhý na programu dne. Ze 75 startujících se nejrychleji do cíle dostal nejmenší kůň – Šárka Tůmová zvítězila v sedle své pony klisny Kara/Bacardia, a to s náskokem více jak tří vteřin.

Čtěte také:  Ptýrov ožije srpnovou noční Velkou cenou eLED.cz

Pouze úvodní soutěž čtvrtečního dne se nejela na čas – jezdci na překážkách 100 centimetrů vysokých se snažili co nejvíce přiblížit stanovenému času. Odchylka 0,09 vteřiny stačila Janě Benešové s koněm Genius Blaník na první pozici. Začínalo se v 8.30 hodin a stejný začátek je naplánován i na pátek. Jednat se bude o soutěž stupně ZL (110 cm), která je rozdělná na dvě kategorie. V oddělení B odstartují amatérští jezdci, pro něž bude parkur první kvalifikací na nedělní finále Equiservis Amateur Tour. Ten den proběhne i první kolo Czech Junior Cupu. Závěr druhého závodního dne se uskuteční na parkuru stupně ST* (135 cm). Pro aktuální informace klikněte na webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Zduchovice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Začíná veřejné hlasování ve fotosoutěži O nezapomenutelný zážitek
Následující: Poslední kvalifikace 49. ročníku Zlaté podkovy

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Český skokový pohár 2018 pokračuje v Olomouci

V olomouckém Equine Sport Centru se ve dnech 12. až 15. července koná sedmé kolo Českého skokového poháru 2018. Návštěvníci areálu se mohou tradičně těšit na zajímavou sportovní podívanou. Celkem proběhne během čtyř dnů 17 soutěží. Sportovním vrcholem se stane nedělní Velká cena pod hlavičkou společnosti Creditas. Do té jsou ...