Home > Zpravodajství > domácí sport > Hruška vyhrál Velkou cenu Olomouce. Lídr ČSP tentokrát dojel třetí

Hruška vyhrál Velkou cenu Olomouce. Lídr ČSP tentokrát dojel třetí

Pouze dvě dvojice dokázaly překonat základní parkur i finále Velké ceny Olomouce bez penalizace. Vítězem se nakonec stal Jiří Hruška s Oridou-M. Aktuální lídr Českého skokového poháru Jan Štětina si vedení v žebříčku udržel. Tentokrát byl však třetí.

Jiří Hruška a Orida-M. Foto: Zenon Kisza

Základní část Creditas Velké ceny Olomouce překonalo pět účastníků bez trestných bodů. Tina Šalková s Dartaňanem 1 i Tanya Levorchick s Coco d Eclipse si ovšem napodruhé připsaly čtyři trestné body a zařadily se až na konečné páté, resp. čtvrté místo.

Lucie Strnadlová s Fall River Blue VDL chybovala ve finále dokonce dvakrát a skončila až osmá za Kateřinou Kubrickou s Lentilkou 3 a Janem Chýlem s Abdulahem B. Nejlépe si s nástrahami finálového kurzu poradil Jan Štětina s Gylordem-S, ale nesl si čtyřbodové zatížení za jednu chybu v úvodu soutěže a skončil tak třetí.

Dvě nejvyšší pozice totiž obsadili jezdci, kteří se svými koňmi nechybovali ani jednou. Nikole Grünthalové s Leandrem S chyběly k vítězství více jak dvě vteřiny. Ty ztrácela na Jiřího Hrušku s Oridou-M, jehož výsledný čas byl 39,27 sekundy.

Zkrácený záznam soutěže odvysílá Česká televize ve čtvrtek od 6.30 hodin a v sobotu od 10.30 hodin na programu ČT Sport.

Před Velkou cenou Olomouce proběhly v neděli ještě dvě soutěže zařazené do rámcových seriálů. V Czech Junior Cupu se nejvíce dařilo Kláře Poledňákové na třináctiletém valachovi Spellboundovi. Soutěž pro jezdce do 25 let ovládla Natálie Ulčová s Demontem.

Tisková zpráva

Amateur Tour Český skokový pohár Czech Junior Cup ESC Olomouc Parkur skoky U25
Předchozí: Prague Lions při GCL v Chantilly čtrnáctí. Zvítězili Berlin Eagles
Následující: Pardubický kraj plánuje v okolí Kladrub výrazné investice přesahující 200 milionů korun

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. ...