Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Hubertova jízda se slavnostním otevřením stájí pro městskou policii

Hubertova jízda se slavnostním otevřením stájí pro městskou policii

Tradiční Hubertovu jízdu na pardubickém závodišti pořádá jízdní oddíl pardubické Městské policie. Zve na ni nejen veřejnost, ale také kolegy z jízdních jednotek napříč Českou republikou. Letošní oslava svátku sv. Huberta bude spojena i s jedním slavnostním okamžikem. Městská policie oficiálně otevře nové stáje a zázemí pro jízdní oddíl vybudované právě na pardubickém závodišti. Vše v sobotu 12. listopadu.

Dosud jízdní oddíl sídlil v areálu veterinární kliniky ve Štrossově ulici, nově se přestěhuje na pardubické závodiště. Svůj stálý domov tu najdou čtyři starokladrubští vraníci Ota, Eda, Monty a Kuba. Náklady na rekonstrukci stájí uhradilo město Pardubice, v příštím roce chce pokračovat ve zlepšení zázemí pro strážníky. „Nové stáje jsou komfortní, ale naprosto ideální je tohle prostředí zejména z hlediska tréninkových možností. Strážníci tu mají dostatečný prostor pro práci se svými svěřenci. Závodiště je pro nás příhodné i proto, že jízdní hlídky odtud dobře obsáhnou okrajové lokality města, jak se říká po kopytě. Vzdálenost do centra města pro koně není překážkou, v rámci výkonu služby běžně chodí trasu až 15 km,“ prohlásil v tiskové zprávě města ředitel městské policie Rostislav Hübl.

Nové stáje budou slavnostně otevřeny v sobotu 12. listopadu v 10 hodin, už o hodinu později bude zahájena samotná Hubertova jízda. Hon na lišku a slavnostní ukončení jízdy je plánováno na 15 hodin. Jezdci budou rozděleni podle dovedností a zkušeností do tří lotů.

Čtěte také:  Praha přivítá špičkové parkurové jezdce při premiéře Global Champions League Play Offs

hubert-mp

Tisková zpráva Dostihového spolku a.s.

Agrofert park Hubertova jízda Městská policie Pardubice
Předchozí: Rezervaci velkých kopytníků navštívili experti rakouské pobočky celosvětové ochranářské organizace WWF
Následující: Poníka Ringa zachránili ze studny hasiči

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Švédové na Hubertově jízdě v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem

Národní hřebčín pořádal v sobotu 28. 10. 2017 tradiční Hubertovu jízdu. Slavnostní události se zúčastnilo také šest jezdců Švédské královské jezdecké stráže, jejíž hudebníci sedlají ve Švédsku starokladrubské koně z Národního hřebčína. Jejich řady rozšíří další starokladrubský kůň a to valach Generalissimus XLIX-3, který z Národního hřebčína odejde do Švédska ještě ...