Home > Zpravodajství > informujeme vás > Hvězdy Velké pardubické se vrací! Jan Kratochvíl bude na startu extrémního závodu TAXIS GLADIATOR RACE

Hvězdy Velké pardubické se vrací! Jan Kratochvíl bude na startu extrémního závodu TAXIS GLADIATOR RACE

Na startu prvního ročníku extrémního závodu TAXIS GLADIATOR RACE nebudou chybět ani hvězdy dostihového sportu. V týmové soutěži na náročnou „gladiátorskou“ trať vyrazí i čtveřice jezdců v čele s letošním vítězem Velké pardubické Janem Kratochvílem.

„Když to dal No Time To Lose, dám to taky já po vlastních nohách,“ komentuje svou účast v jedinečném závodu žokej Jan Kratochvíl. Jak sám říká, moc neví, do čeho jde, ale věří si. „Nevíme, do čeho jdeme, ale zkusíme to. Dávat si nějaké velké ambice je předčasné, ale běhal jsem půlmaratony, tak to snad dám.

„Když to dal No Time To Lose, dám to taky já po vlastních nohách,“ komentuje svou účast v jedinečném závodu žokej Jan Kratochvíl. Foto: Dostihový spolek

S Honzou v týmu Dostihového spolku bude o vavříny bojovat Sertash Ferhanov a Patrik Boekhout, čtvrtého člena osobně nalákal trenér a osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa. Je jím letošní překážkový šampion Marcel Novák. „Pan Váňa mi volal. Ví, že běhám, že aktivně hraju fotbal a jestli bych do toho nešel. Úplně přesně nevím o co jde – můj taťka mi řekl, že to není žádná sranda. Strach ale nemám a navíc nerad prohrávám, takže do toho jdu naplno,“ tvrdí Marcel Novák, který dokonce přemýšlí nad tím, že by jeho děti vyzkoušely KIDS Gladiator Race.

Čtěte také:  Divocí koně na Plachtě přispěli k obnově slatinné louky i pestrých porostů na březích rybníka

„Žokejský tým“ je registrován v hlavním závodu TAXIS GLADIATOR RACE. Čeká na něj trať dlouhá 6 900 metrů s více než třiceti překážkami včetně legendárního Taxisova příkopu. Čtveřice odstartuje do závodu v sobotu 2. prosince krátce po 11té hodině.

„Pro nás je to obrovská čest, že v tak náročném závodu nás budou reprezentovat takové hvězdy. Trať Velké pardubické a dostihovou dráhu znají z úplně jiného pohledu a jsem zvědavý, jak si s ní tentokrát poradí,“ říká místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

TAXIS GLADIATOR RACE je prvním ročníkem unikátního projektu, kdy se spojil seriál extrémních závodu Gladiator Race s nejstarším a nejtěžším dostihem kontinentální Evropy Velkou pardubickou. Na pardubickém závodišti se koná v pátek 1. a v sobotu 2. prosince 2017. Po pátečním nočním závodu je v sobotu na programu nejprve dětský závod a poté hlavní TAXIS GLADIATOR RACE. V něm startují jednotlivci, smíšené dvojice a týmy. Jde o společný projekt Dostihového spolku a.s. a organizace Sportvisio,z.s. za podpory statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.

Více informací na www.taxisGR.cz.

Dostihový spolek a.s. Jan Kratochvíl No Time To Lose Pardubice Taxis Gladiator Race
Předchozí: Další kůň zahynul po pádu do bahna
Následující: 28letý kůň nepřežil pád do jímky

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

V sídle Dostihového spolku a.s. na Pardubickém závodišti se v sobotu sešlo valné shromáždění České asociace steeplechase. Hlavním tématem bylo řešení současného stavu českého překážkového sportu. Pardubický Dostihový spolek připravuje na letošní sezonu několik novinek, které mají pomoct ve stabilizaci ubývajícího počtu startujících koní. Členové asociace tyto nápady ocenili. Dostihový spolek pro ...