Home > Zpravodajství > pozvánky > I. den metropolitní sezóny: 87. Gomba handicap časopisu Právo & Byznys

I. den metropolitní sezóny: 87. Gomba handicap časopisu Právo & Byznys

V neděli 8. dubna bude v CONSEQ PARKU Velká Chuchle zahájena dostihová sezóna 2012. Program otevíracího odpoledne tvoří osm rovinových dostihů, polovina z nich je vyhrazena klasickému, tedy tříletému ročníku a polovina starším koním. A právě zkušenější a známější tváře vybojují tradiční hlavní chod premiérového menu, již 87. ročník Gomba handicapu časopisu Právo & Byznys, sprinterského testu na 1200 metrů o 120 tisíc korun. Celkem je na osmi startovních listinách 92 koní a 30 jezdců, první dostih startuje ve 14 hodin.

Chuchle09Iryklon

Odveta za Českomoravskou, kdo další se přidá?

Ve vrcholu programu se představí jedenáct aktérů, včetně prvních dvou z říjnové mostecké Českomoravské ceny, posledního významného sprinterského dostihu loňského roku. Tehdy, v rekordním čase získal své čtvrté vítězství hnědák Aprilius (Stáj Monika Agro P., ž. Šafář), svěřenec lysolabského trenéra Tomáše Váni tak završil velice úspěšnou sezónu, během níž se posunul ze skupiny nezvítězivších až do sprinterské špičky. Také klisna v péči dvojnásobného trenéra-šampióna Václava Luky Merbela (Leram, ž. Zatloukal) měla progresivní výkonnost, kterou po výhře v letním jedničkovém handicapu korunovala koncem září ziskem chuchelské Svatováclavské ceny Carlson, čistý podzimní hattrick však těsně nedotáhla, jelikož ve zmíněném soupeření na severu Čech skončila o půl délky druhá.

Oba se „Gomby“ zúčastní poprvé, stejně jako druhá a třetí z pardubické Ceny sprinterů Dorotka (DS Pegas, ž. Foret) a Ediggio (EŽ Praha, ž. Chaloupka), což není žádným překvapením u vítězky loňského Deylova memoriálu, která tu vloni nemohla startovat kvůli nízkému věku, méně očekávaným je toto zjištění u osmiletého valacha, jenž se v tuzemské elitě pohybuje už řadu sezón. Držitel titulu Sprinter roku 2009 nastoupí k jubilejnímu čtyřicátému startu kariéry, na osmé životní vítězství sice čeká bezmála dva a půl roku, ale na dotovaných příčkách chyběl jen osmkrát v životě a za poslední tři sezóny dokonce jen dvakrát.

Čtěte také:  Pardubická sobota se špičkovými steeplery a proutěnkáři

S respektem musí být brána také další dvojice, která naopak v předchozích ročnících nedělního vrcholu zaznamenala několik úspěchů: vysoce stabilní šestinásobná vítězka, z toho pětkrát v nejvyšší kategorii, Trinity (Václav Slovák, ž. Koplík) skončila vloni o krátkou hlavu a krk třetí, předloni jí ze druhého místa chybělo na vítěze půl délky. Oním premiantem tehdy byl hnědák Heat Set (Clint-Racing, žk. Laube), který se vloni vrátil na dráhu po téměř roční rekonvalescenci a na podzim vyhrál testík třetí kategorie.

Dalším aktérem, jehož kariéru přerušily zdravotní problémy, ale dokázal se s nimi vyrovnat, je sedmiletý Addison (Sokrates, Fedorowiczová), v uplynulém roce získal tři triumfy, přičemž v červenci zvítězil na mosteckém Hipodromu v Severočeské ceně. Dlouhodobě se v nejvyšší sféře pohybuje i osmiletý Another True Story (YOKO, žk. Zurynek), z dosavadních dvou účastí v Gomba handicapu sice výdělek nevytěžil, ale jinak je vítězem již osmi dostihů a mnoho mu nechybí k završení druhého miliónu korun získaných výher.

Sestavu dotváří trojice nesoucí nejnižší hmotnosti, poctivá pětinásobná vítězka Agromerace (Provit a. s. – Váňová, ž. Korečková), vloni dvakrát v krátkých handicapech druhé a třetí třídy vítězný Kendy (Áďa a Emmča Friedmannovy, ž. Koplíková) a nejstarší účastník, devítiletý Born Slippy (Jiří Vlk-Autodoprava, Arendsen), jenž jako jediný v poli nastoupí tzv. nevyhandicapován, jinými slovy by podle handicapového hodnocení, které je zde určující pro zatížení jednotlivých koní, měl nést ještě méně kil, než je nejnižší povolená hmotnost.

Startovní listiny

Sázkové kurzy

 

Další dostihový program:

14:00 – Cena Velké Chuchle (III. k., 1600 m): v úvodu programu absolutní sázkařská loterie, na start jde čtrnáct tříletých debutantů.

Čtěte také:  Kočárová jízda pozve na Velkou pardubickou

14:30 – Cena Derby klubu (III. k., 1400 m): z devíti nezvítězivších se Pintoretto pokusí podruhé proběhnout první cílem, tentokrát už i s jezdcem v sedle.

15:00 – Cena ISOline (hdcp III. k., 1400 m): vyrovnaný handicap nejpočetněji obeslaným dostihem neděle, utká se patnáct koní.

15:40 – Cena Projektu MEDELA (II. k., 1400 m): člen širší špičky loňských dvouletých Saryarka přes zimu změnil stáj i trenéra, síly změří s osmi soupeři.

16:40 – Cena Fortuny (hdcp IV. k., 1600 m): na mílové trati mají šanci poprvé získat vítězství čtyřletí Chindit a Pepa Havel.

17:10 – Cena sázek Betino (IV. k., 1800 m): jediným nedělním vyslancem zredukovaného týmu trenéra Šavujeva bude Asar Light, stejně jako on má ambice na start v Českém derby např. i Katchaba.

17:40 – Velikonoční cena (III. k., 2200 m): první český start pětileté Power Evy, konkurenci klisně s výsledky z německé listed úrovně tvoří mj. Blesk a Pocta.

Doprovodný program:

15:15 – MEDELA CUP (dostih osobností s malovanými dřevěnými koňmi na podporu charitativního Projektu Medela, zúčastní se jej např. Agáta Hanychová, Tereza Černochová, Kateřina Průšová, Jan Potměšil, Vlasta Korec či Ben Cristovao).

Pro děti: jízdy na ponících a „Hříbátka“!

Pro nejmenší dostihové diváky jsme opět připravili prima zábavu. Děti se mohou zabavit tradičními a oblíbenými svezeními na ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi, hrát si na venkovním hřišti a bavit se v krytém dětském koutku „Hříbátka“ situovaném do přízemí tribuny. Kromě míčkového bazénu, skládacího hradu, či skluzavky nabízí díky Českému animačnímu týmu speciální komponované pořady a soutěže o ceny. Rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárničce.

Čtěte také:  Velká pardubická je dostihovým svátkem pro všechny

„Hříbátka“: soutěže o hračky od Dino Toys!

Oblíbený dětský koutek Hříbátka v přízemí tribuny rozšiřuje bohatou nabídku pro nejmenší návštěvníky CONSEQ PARKU. Tradičně probíhají komponované programy s Českým animačním týmem a patronát nad „Hříbátky“ převzalo nakladatelství a vydavatelství DINO TOYS, které do soutěží v dětském klubu věnuje ceny ze svého bohatého sortimentu. Oficiální stránky společnosti: www.dinotoys.cz.

 

CONSEQ PARK nabízí řadu suvenýrů i pamětní razítko

V infocentru (přízemí tribuny – sázková hala) lze pořídit nejen celou řadu suvenýrů, ale také si obohatit domácí „dostihovou knihovničku“. V nabídce jsou trička s obrázky trojice našich poníků, pohlednice s portréty českých dostihových koní nedávné minulosti a současnosti, knihy, hračky, další dárkové předměty, ale i ročenky, Přehledy plemeníků a ostatní tiskoviny Jockey Clubu či Dostihové programy včetně sázkové přílohy LOT. Nabízíme také možnost nechat si pořídit otisk upomínkového razítka.


VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2012:

Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma

Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma

Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč

Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz, držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč

Celoroční vstupenka: 900 Kč

Celoroční vstupenka extra (vstup do areálu a parkování): 1300 Kč

Celoroční vstupenka „all in one“ (vstup do areálu, parkování, Dostihový program): 1800 Kč

Klub Patriot / Student (pro seniory – 60 let a více a studenty do 26 let): 250 Kč

Derby klub (celoroční vstup do Derby klubu, občerstvení, Dostihový program, parkování): 8000 Kč

dostihovy infoservis

Předchozí: Seminář pro pořadatele o medializaci a marketingu
Následující: Start klusácké sezóny odložen, prezident ČKA odstoupil
x

Mohlo by vás zajímat

Kladrubský hřebčín postupně plní podmínky od UNESCO

Po trochu překvapivém červencovém zapsání Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních koní v Kladrubech nad Labem na seznam světového dědictví UNESCO se poprvé sešla Rada památky, aby projednala plnění podmínek, které jsou s tímto zápisem spojeny. Nadále pak bude působit jako Rada památky UNESCO a střežit udržitelnost tohoto kulturního statku v jeho kvalitě. ...