Home > Zpravodajství > domácí sport > I. den metropolitní sezóny: 89. LERAM Gomba handicap

I. den metropolitní sezóny: 89. LERAM Gomba handicap

Po pětiměsíční zimní přestávce odstartuje v neděli 5. dubna nová dostihová sezóna. Tradičním vrcholem prvního odpoledne v Conseq Parku Velká Chuchle je již 89. ročník LERAM Gomba handicapu (hdcp I. k., 1200 m, 135 tis. Kč, start v 17.40 hod.) s devítkou účastníků. Celkem se uskuteční osm dostihů, v nichž se představí 95 koní a 31 jezdců, začátek programu je ve 14 hodin.

Sezónu zahájí populární „kocour“ Mikesh!

mikeshHL

Mikesh

Hlavní dostih se tentokrát uskuteční v závěru celého programu, stoprocentně se ale vyplatí si na něj počkat. Největší hvězdou startovního pole 89. LERAM Gomba handicapu je držitel Svatováclavské ceny, těsně druhý z berlínské Hoppegartener Fliegerpreis a Sprinter roku 2014, šestiletý hnědák Mikesh (foto, stáj Kelso Stables, ž. Chaloupka, tr. Šatra), avšak jeden z nejpopulárnějších českých dostihových koní současnosti bude mít tentokrát hodně ztíženou úlohu: o osmý životní triumf bude totiž usilovat pod nejvyšší nesenou hmotnosti ze všech devíti startujících.

Hned pět jeho soupeřů patřilo vloni do klasického (tříletého) ročníku: premiant říjnové Českomoravské ceny Levis Mistral (Valentin Bukhtoyarov, ž. Murzabajev, tr. Šavujev) ukázal kvalitní formu v březnovém francouzském vystoupení.Prince Orpen (Joly, ž. Šafář, tr. Blažková) v létě na mosteckém Hipodromu opanoval Severočeskou cenu, Hello Hobby(Lokotrans, ž. Havelková, tr. Kotáb) se hodně zlepšil na podzim, když nejprve v Praze lehce vyhrál Velkou cenu Conseq a posléze obsadil bronzový stupínek v pardubické Ceně sprinterů. Klisna Francie (Zeas Staré Hradiště, ž. Rája, tr. Vocásková) vyhrála Deylův memoriál a získala stříbro v Jarní ceně klisen Alavis, spolehlivý Nine ou Four (Syndikát V3J, ž. Lukášek, tr. Luka) obsadil stupně vítězů ve čtyřech jedničkových sprintech včetně Svatováclavské i Českomoravské ceny.

Čtěte také:  Apassionata se opět chystá do Prahy

Zkušenou a rovněž velmi kvalitní skupinou pak bude trojice sedmiletých kandidátů: držitel Velké ceny Prahy CK Martin Tour 2012 All the Evil (Meridian, ž. Šmida, tr. F. Holčák) s celkem sedmi výhrami na kontě a dvojice dokonce desetinásobných vítězů Kendy (ž. R. Koplík, tr. Z. Koplík), jenž se vrací do barev stáje Äďa a Emmča Friedmannovy, a nejméně kil nesoucí klisna Rabbit Kyllachy (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Laube, tr. Juránek), která (vloni) vyhrála čtyři z posledních pěti startů.

Další program:

14.00 – Cena STEJKR (III. k., 1600 m): mezi šestnácti debutanty trojice synů světového plemeníka číslo jedna Galilea, či bratr vítěze Velké ceny českého turfu a Ceny prezidenta republiky Azteka.

14.30 – Cena Mgr. LUĎKA RŮŽIČKY (hdcp V. k., 1800 m): favoritkou středotraťařského handicapu je druhá z loňské Zlaté spony tříletých Playmona.

15.00 – Cena STEM/MARK (IV. k., 1800 m): v dalším plně obsazeném testu tříletých bude o premiérový triumf usilovat i několik adeptů na účast v klasických zkouškách.

15.30 – Cena PIPNI (III. k., 1600 m): po necelém roce se v Praze opět představí vítěz předloňské Velké jarní ceny a druhý z Českého derby Talar, jeho hlavním oponentem by měl být stříbrný z Bratislavské míle The Mole Catcher.

16.00 – Cena T DESIGN (hdcp IV. k., 1600 m): ve čtyřkovém mílařském handicapu nastoupí tucet aktérů s vyrovnanými šancemi.

16.30 – Cena GASTRO-FLIGHT (hdcp II. k., 1600 m): na dvojkové scéně bude pětiletý Tycho Brahe po dvou říjnových výhrách usilovat o završení čistého hattricku.

Čtěte také:  Novinky z Velké Chuchle

17.00 – Cena BEST PHARMACY (III. k., 1200 m): kandidát startu ve Velké jarní ceně Russian Hockey se po březnové francouzské premiéře poprvé představí i v tuzemsku, další aspirant květnové klasiky Rabbit Lopede Vega bude debutovat.

dostihy Francie Gomba handicap Kendy Lewis Mistral Metropolitní sezona Mikesh Prince Orphen Velká Chuchle
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: V dubnu startuje venkovní jezdecká sezona 2015
Následující: Jaroslav Hatla jede sbírat body pro start na olympiádě

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Novinky z Velké Chuchle

Chuchle Arena Praha aktuálně pozastavuje předprodej všech typů vstupenek na dostihovou sezónu 2020, a to do odvolání. V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v ČR jsou zrušeny dostihový den 5. dubna a parkurové závody 9.-12. dubna. O dalších opatřeních, v návaznosti na vývoj situace, Vás budeme informovat. Do odvolání platí ...