Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > I. den metropolitní sezóny: Tradiční Gombu ovládla Merbela

I. den metropolitní sezóny: Tradiční Gombu ovládla Merbela

O Velikonoční neděli, za nepříliš jarního, dosti chladného počasí, byla na závodišti v Praze-Velké Chuchli zahájena letošní dostihová sezóna. Hlavním bodem programu byl tradiční otevírací dostih, již 87. ročník Gomba handicapu časopisu Právo & Byznys na 1200 metrů o 120 tisíc korun.

Tradiční Gombu ovládla Merbela
Na start se postavilo jedenáct aktérů, roli favorita obdržel vítěz říjnové Českomoravské ceny z Mostu Aprilius. První polovinu trati odvodil vítěz Gomby z roku 2010 Heat Set, ale v cílové rovině přišel útok nejprve Aprilia a pak vnějškem zpoza druhého sledu Kendyho, Trinity a Merbely. Právě posledně jmenovaná šestiletá hnědka stáje Leram Merbela s žokejem Milanem Zatloukalem se v závěrečném duelu prosadila a vyhrála po boji o půl délky v čase 1:13,31. Druhý finišoval sázkový favorit Aprilius (Stáj Monika Agro P., ž. Šafář), o délku a půl zpět skončila třetí spolehlivá Trinity (Václav Slovák, ž. Koplík). Merbela po loňské zářijové Svatováclavské ceně vyhrála v Praze druhý dostih nejvyšší kategorie a v samotném Gomba handicapu se stala první vítěznou klisnou po třinácti letech.

IMG 2012 04 08 6935 picnik

Další dění:
Úvodní dostih tříletých debutantů Cenu Velké Chuchle (III. k., 1600 m) jistě získal ryzák Kaptah (Stáj Charvátová) s žokejem Zatloukalem, jedním ze tří jezdců, kteří si během první neděle připsali dva triumfy.
Mezi tříletými nezvítězivšími v Ceně Derby klubu (III. k., 1400 m) splnil roli favorita hnědák Pintoertto (Luka-Vedral) v sedle s úřadujícím žákovským šampiónem Martinem Laubem.
Prvním sezónním dostihem pro starší ročníky byla Cena ISOline (hdcp III. k., 1400 m), kde po tuhém boji o hlavu udržel triumf zkušený sedmiletý hnědák Lucky Horse (ESO9 intranet), jenž si páté životní vítězství připsal bezmála po dvou letech od předchozího plného zásahu, s žákem Michalem Machem.
Cena Projektu Medela (II. k., 1400 m) s devíti tříletými aktéry se nečekaně stala suverénní kořistí ryzáka Green Valleys (Stáj Monika Agro P.), vloni na podzim jednou prvního a jednou druhého v menších testících na domácí dráze v Lysé nad Labem, jehož osmidélkové převahy využil úřadující žokej-šampión Jaromír Šafář ke zisku letošního prvního triumfu.
V Ceně Fortuny (hdcp IV. k., 1600 m) si účinným finišem jistě o půl délky připsal druhou životní výhru šestiletý valach Nipur (Eliška-Schillová) s amatérem Jindřichem Fabrisem.
Po Ceně sázek Betino (IV. k., 1800 m) už mezi nezvítězivší tříleté nepatří hnědý valach Katchaba (Joly), jenž coby sázkový favorit pod žokejem Šafářem svůj třetí životní start proměnil v jisté jednodélkové prvenství.
V závěrečné velikonoční ceně (III. k., 2200 m) se vítězně na dráhu vrátila a pražskému publiku poprvé předvedla pětiletá hnědka Power Eva (Rennstall Darboven), v jejímž sedle koncovku dobře načasoval žák Laube.
 
Výsledky

Čtěte také:  Na úvod pardubické sezony sedmička dostihů

dostihovy infoservis

Předchozí: Busby Cartouche(NL) triumfoval v Bratislavě
Následující: FOTOREPORT: Drezurní sobota na Mělníku
x

Mohlo by vás zajímat

Národní hřebčín Kladruby nad Labem pořádá 4. ročník Dne starokladrubského koně

V sobotu 25. května 2019 se v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem uskuteční tradiční Den starokladrubského koně. Bohatě komponovaný program se nese ve znamení oslav 440 let od chvíle, kdy císař Rudolf II. vydal dekret, kterým udělil kladrubskému hřebčínu statut císařského dvorního hřebčína, a tradičně je tento den i oslavou ...