Home > Zpravodajství > domácí sport > I přes nepřízeň počasí 2. kolo ČDP na Farmě Ptýrov přineslo mnoho výjimečných zážitků

Druhé kolo Drezurního poháru na Ptýrově proběhlo za velmi nepříznivého počasí, ale i tak bylo provázeno kvalitními sportovními výkony, dobrou účastí a příjemnou atmosférou.

Žižková a Darwin mistři 2011

Ilustrační fotografie

Vyvrcholením závodů byla neděle, kdy soutěže gradovaly tou nevyšší obtížností – IM a vIM. Obě soutěže přinesly krásný zážitek všem přihlížejícím, neboť účast i výkony byly velice kvalitní. V obou soutěžích zvítězila s převahou Šárka Charvátová s koněm Saint Tropez, a získala krásnou skleněnou trofej od pořadatele z dílny Astera Design. I výkony dále umístěných byly velkým zážitkem, ať v IM Hany Vašáryové, Barbory Dvorníkové, Adély Neumannové, či volné sestavy na hudbu v úloze vIM Miroslavy Šlamborové, či jediného muže ve startovní listině Romana Bravence. Diváci ocenili výkonnostní růst mladých dvojic a eleganci jezdkyň i koní, jejichž kvalita rok od roku roste.

To vše je velkým příslibem do dalších kol ČDP, do sezony 2015, i dalších drezurních závodů, které bude zdejší areál pořádat.

Pro místní byla vyvrcholením dne i soutěž poslední – DJ/2009, ve které se domácí stájová jednička – jezdec Daniel Voksa umístil na krásném třetím místě s holštýnským valachem Casolt a aktuální skokovou výkonností na úrovni T. A protože pořadatel vypsal bonus pro účastníky všech tour květnových kol obou pohárů pořádaných na Ptýrově s doplněním obtížnosti L u drezur, je i on jedním z těch, kteří mohu být oceněni. Bude proto zajímavé, zda se závodů skokového poháru následující víkend zúčastní některé z juniorek, či v Amateur tour někdo z těch, kteří promluvili do pořadí v drezurních úlohách obtížnosti L – T.

Veškeré informace k Českému drezurnímu poháru 2014, aktuální rozpisy a výsledky najdete na www.ceskydrezurnipohar.cz.

Zdroj: Český drezurní pohár

Český drezurní pohár Farma Ptýrov
Předchozí: Josef Váňa uvažuje o startu ve Velké pardubické
Následující: V sobotu první kvalifikace na VP

Ptýrovský skokový pohár opět pod světly reflektorů

Tradiční, ale zároveň v České republice stále ještě ojedinělá noční parkurová Velká cena se i letos uskuteční na Farmě Ptýrov u Mnichova Hradiště. Jezdci si mohou vyzkoušet skákání za umělého osvětlení v pátek, hlavní soutěž se odehraje v sobotu… V rámci jediné Velké ceny, která se při Českém skokovém poháru ...