Home > Zpravodajství > domácí sport > II. den metropolitní sezóny: Roches Cross zahájil ve velkém stylu

II. den metropolitní sezóny: Roches Cross zahájil ve velkém stylu

Za deštivého počasí pokračovala v neděli druhou kapitolou letošní dostihová sezóna v Praze-Velké Chuchli a mezi osmi body programu byly i dva dostihy první kategorie. Jasným favoritem hlavního dostihu, 55. Velké dubnové ceny Factorigu na 1800 metrů o 150 tisíc korun byl vítěz loňského Českého derby Roches Cross (Jasna, 1,7:1), proti němuž se postavilo pět soupeřů. Svěřenec Josefa Váni s žokejem Janem Rájou v sedle jim však nedal žádnou šanci, od startu se spolu s Rabbit Librettistem podílel na tempu, po zatočení do koncovky se na špici osamostatnil a bez velkého vypětí zvítězil velmi lehce o dvanáct délek v čase 1:56,48. Druhou příčku pak o krk vybojoval vítězův vrstevník Johannes Kepler (Joly, ž. Zatloukal, 3,5:1) před šestiletým Devil‘s Starem (Stall Amor, ž. Chaloupka, 10:1). Premiantův nový stájový kolega Lumineux (žk. Laube, 3:1) skončil čtvrtý, Rabbit Librettist (Rabbit Trhový Štěpánov, Verner, 12:1) pátý.

Iceni Girl se uvedla vítězstvím
Druhým dostihem nejvyšší kategorie byl 38. Memoriál Rudolfa Deyla na 1400 metrů o 130 tisíc korun pro tříleté klisny a také tady se prosadila první sázková šance (2:1). Při své tuzemské premiéře splnila roli favoritky z Anglie importovaná hnědka DS Pegas Iceni Girl, nově svěřenkyně Grega Wroblewskiho, s žokejem Petrem Foretem a zvítězila jistě o dvě a čtvrt délky za 1:29,90, přičemž její realizační tým tak v tomto dostihu obhájil loňský triumf s Dorotkou. O druhé místo svedly duel dvě přední klisny loňské zdejší juniorské sestavy, silnou koncovkou získala druhou příčku White Angel (Stanislav Chudáček, ž. Rája, 3:1) o krátkou hlavu před tempově z čela jdoucí Rabbit Dark Angel (Rabbit Trhový Štěpánov, Verner, 8:1). O čtyři délky zpět doplnily pětici nejlepších outsiderky Straightwhiskey (Lokotrans, ž. Zatloukal, 30:1) a Lili (Syndikát V3J, Fedorowiczová, 25:1).

Čtěte také:  Přípravy na dostihovou sezonu v Pardubicích finišují

 

IMG 2012 04 08 6935 picnik

Další dění:
Hned v prvním bodu programu odstartoval nedělní hattrick žokej-šampión z let 2004 a 2005 Jan Rája, který v Ceně dětského koutku Hříbátka (IV. k., 1200 m) dovedl k jistému premiérovému životnímu triumfu hnědého valacha Blackandgreen (Václav Neckář, 6:1).
Cenu Radotín Fitness (hdcp II. k., 1200 m) pak po boji o krk přetavila ve čtvrtý plný zásah favorizovaná ryzka Stáje Monika Agro P. Siran (2:1) s žákem Laubem.
Následnou Cenu Agroefekt (hdcp IV. k., 1200 m) získal v čase dokonce o 11 setin lepším než vítězka předchozího dostihu sázkový druhý favorit, čtyřletý valach Moilly (YOKO, ž. Šafář), čímž si zapsal druhý životní triumf.
Také nejpočetněji obsazený bod programu, Cenu Office Depot (III. k., 1600 m) jistě vyhrála druhá šance podle startovní kurzové nabídky, pětiletá klisny Old Story (Hřebčín Pavlin Dvůr-Picek, ž. Zatloukal, 3:1) a docílila již sedmé výhry v kariéře.
V Ceně www.dostihy.cz (III. k., 1800 m) zkompletoval hattrick žokej Rája, když podruhé v kariéře jistě triumfovala spolufavoritka dostihu, tříletá hnědka Sicílie (Zeas Staré Hradiště, 3,5:1).
Závěrečnou Cenu Maxiservice (IV. k., 2215 m) pak mezi nezvítězišvími vrstevníky do první životní výhry lehce převedla tříletá bělka Merlyp (Přikryl, s. r. o., 5,5:1) a žokej Zatloukal si i ve druhé metropolitní neděli letošního roku zaknihoval dvě vítězství.
 
Výsledky budou k dispozici na www.dostihyjc.cz

Předchozí: Agita(A) poprvé ve Vídni
Následující: Aby se sousedé nezlobili…
x

Mohlo by vás zajímat

Parkurový Světový pohár v Olomouci se posouvá. Proběhne na konci srpna

Pořadatelé Světového poháru v parkurovém skákání CSI-W Olomouc 2020 již mají jasněji v tom, jak by mohl letošní ročník těchto závodů proběhnout. Termín byl posunut na konec srpna. Počítá se s nižším počtem hvězd, ale Světový pohár zůstane. Z důvodu nákazy Covid-19 a tím spojeného nouzového stavu vyhlášeného vládou, se ...