Home > Zpravodajství > pozvánky > IV. den metropolitní sezóny: Sprinterská královna míří na další titul

IV. den metropolitní sezóny: Sprinterská královna míří na další titul

První měsíc letošní dostihové sezóny zakončí v Conseq parku Velká Chuchle Den s Dopravním podnikem hlavního města Prahy, jehož programu osmi dostihů vévodí Memoriál Jaroslava Maška (I. kat., 1400 m, 140 tis. Kč). Za nedlouhou dobu své existence získal značné renomé, na jeho startu se pravidelně objevují členové absolutní elity mezi čtyřletými a staršími koňmi a nejinak tomu bude i v jeho letošním, sedmém ročníku. Celkem je na startovních listinách 79 koní a 28 jezdců, první dostih startuje ve 14 hodin.

IMG 2012 04 08 6935 picnik

Sprinterská královna míří na další titul
MerbelaMerbelaKdyž dlouhodobě do nejužší tuzemské špičky patřící svěřenec Zdena Koplíka Sharpour (YOKO, ž. Koplík), jemuž momentálně jen necelých 50 tisíc korun chybí do dvou miliónů životního zisku, vyhrál Memoriál Jaroslava Maška v roce 2009, byla klisna Merbela (foto, Leram, ž. Zatloukal) vítězkou malého čtyřkového dostihu v Budapešti. Když před dvěma lety Falcohill (DAR SK, ž. Chaloupka) v Maškově memoriálu nečekaně zdolal hvězdnou sestavu i s obhájcem předchozího prvenství či tehdy úřadujícím Koněm roku Blue Coralem, měla ona za sebou první český start, ve kterém se neumístila. A když se před dvanácti měsíci tentýž ryzák stal prvním dvojnásobným vítězem nedělního vrcholu, čekala, už coby jeho nová kolegyně v tréninku Václava Luky, na první loňský start, který zároveň přinesl její první tuzemské vítězství. Od té doby se však hnědka českého chovu rapidně zvedla, vyhrála jedničkový handicap v Mostě, Svatováclavskou cenu Carlson i Gomba handicap časopisu Právo a Byznys v Praze a nyní hodlá přidat do své sbírky čtvrtý plný zásah v nejvyšší kategorii, završit čistý metropolitní hattrick, upevnit si post aktuální sprinterské jedničky a stát se první vítězkou Memoriálu Jaroslava Maška v jeho historii. Přesto, že proti ní stojí dvanáctinásobný vítěz dostihů nejvyšší kategorie, jehož oficiální handicap od července 2008 nikdy neklesl pod 90 kg i specialista na tento dostih a traťový rekordman právě z loňského triumfálního vystoupení, jenž už mezitím není jejím tréninkovým kolegou, vrátil se k Pavlu Kalašovi a pokusit se o třetí výhru v řadě přicestuje ze Slovenska.

Čtěte také:  Zájem o Taxis Gladiator Race roste, na startu bude i vítěz Velké pardubické

Nicméně, nejen tato trojice může nastupovat s nejvyššími ambicemi. Především jsou zde premiant říjnové Českomoravské ceny, kde jediný Merbelu porazil, Aprilius (Stáj Monika Agro P., ž. Šafář), který v Gomba handicapu finišoval o půl délky druhý, dále do sezóny vstupující velice poctivá a dosud vždy na dotovaných příčkách umístěná, mj. čtvrtá z Jarní ceny klisen či třetí ze slovenského Oaks, Kolymbia (Dr. Charvát, ž. Havlík) a druhý slovenský host Glass of Champagne (MPL Racing, ž. Línek), jenž vloni v červnu vyhrál v čase blízkém rekordu bratislavské dráhy 1400m Zlatý bičík a před třemi týdny obsadil druhé místo v rakouské pískové míli Preis vom Marchfeld.

Do třetí čtvrtiny tipovaného pořadí by se měli vejít pátá z Gomby Agromerace (Provit a.s.-Váňová, ž. Hind), sedmá z Gomby a druhá z loňské pardubické Ceny sprinterů Dorotka (DS Pegas, ž. Foret) i vítěz loňského Starohájského kritéria a třetí z Českomoravské ceny The Mole Catcher (YOKO, ž. Rája), ovšem s cílem vylepšit desáté místo z Gomby půjde na start držitel červencové Severočeské ceny Addison (Sokrates, Fedorowiczová) a své kvality má také předloňská juniorská šampiónka Matter for Love (Hugo-Kub, žk. Laube), která loňský rok zakončila výhrou v říjnovém Memoriálu Harryho Petrlíka. Pozici outsiderky dostihu obsazuje Princezna (RIW-Benelux, Arendsen), dosud se pohybující jen ve třetí a čtvrté kategorii.
 
Startovní listiny
Sázkové kurzy

Další program:
14:00 – Cena Dopravního podniku hl. m. Prahy (hdcp II. k., 2400 m): proti kvartetu bude Donn Halling při třetím životním startu bránit čisté konto.

Čtěte také:  Taxis Gladiator Race: novinky i velké návraty

14:30 – Cena 100 let vozovny Žižkov (III. k., 2400 m): v přímém souboji se utkají vítězové z prvních dvou neděli s klasickými ambicemi, Sicílie a Kaptah.

15:00 – Cena SMS jízdenky (hdcp III. k., 1200 m): před třemi týdny Romane Conti jen těsně nevyhrál, ke druhé letošní šanci odstartuje z výhodné vstupní pozice.

15:30 – Cena Muzea městské hromadné dopravy (IV. k., 1400 m): třináct tříletých aspirantů na první životní vítězství, pět už se letos představilo, čtyři ještě nestartovali.

16:30 – Cena autobusové linky 244 (III. k., 1600 m): kandidát účasti v květnových klasických testech v ČR i na Slovensku Liberty Son nastoupí s cílem opravit výsledek z nedávné cesty do Itálie.

17:00 – Cena výletů s Dopravním podnikem (hdcp IV. k., 1800 m): dobrý projev z velikonočního vystoupení v Rakousku může pomoci Rabbit Sarah ke zisku premiérového triumfu kariéry.

17:30 – Cena Kinobusu (IV. k., 1800 m): mezi osmi tříletými adepty na první životní výhru je favoritem dostihově nejzkušenější i dosud nejúspěšnější Sebastiano.

 

Pro děti: jízdy na ponících a „Hříbátka“!

Pro nejmenší dostihové diváky jsme opět připravili prima zábavu. Děti se mohou zabavit tradičními a oblíbenými svezeními na ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi, hrát si na venkovním hřišti a bavit se v krytém dětském koutku „Hříbátka“ situovaném do přízemí tribuny. Kromě míčkového bazénu, skládacího hradu, či skluzavky nabízí díky Českému animačnímu týmu speciální komponované pořady a soutěže o ceny. Rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárničce.

Čtěte také:  V Poslanecké sněmovně začala výstava Návrat divokých koní

„Hříbátka“: soutěže o hračky od Dino Toys!

Oblíbený dětský koutek Hříbátka v přízemí tribuny rozšiřuje bohatou nabídku pro nejmenší návštěvníky CONSEQ PARKU. Tradičně probíhají komponované programy s Českým animačním týmem a patronát nad „Hříbátky“ převzalo nakladatelství a vydavatelství DINO TOYS, které do soutěží v dětském klubu věnuje ceny ze svého bohatého sortimentu. Oficiální stránky společnosti: www.dinotoys.cz Externí odkaz

CONSEQ PARK nabízí řadu suvenýrů i pamětní razítko

V infocentru (přízemí tribuny – sázková hala) lze pořídit nejen celou řadu suvenýrů, ale také si obohatit domácí „dostihovou knihovničku“. V nabídce jsou trička s obrázky trojice našich poníků, pohlednice s portréty českých dostihových koní nedávné minulosti a současnosti, knihy, hračky, další dárkové předměty, ale i ročenky, Přehledy plemeníků a ostatní tiskoviny Jockey Clubu či Dostihové programy včetně sázkové přílohy LOT. Nabízíme také možnost nechat si pořídit otisk upomínkového razítka.

VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2012:

  • Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
  • Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
  • Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
  • Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz Externí odkaz, držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč
  • Celoroční vstupenka: 900 Kč
  • Celoroční vstupenka extra (vstup do areálu a parkování): 1300 Kč
  • Celoroční vstupenka „all in one“ (vstup do areálu, parkování, Dostihový program): 1800 Kč
  • Klub Patriot / Student (pro seniory – 60 let a více a studenty do 26 let): 250 Kč
  • Derby klub (celoroční vstup do Derby klubu, občerstvení, Dostihový program, parkování): 8000 Kč

dostihovy infoservis

 

Předchozí: 3.Jarní vyjížďka Oderskými vrchy
Následující: Mistrovství ČR na tradičních i nových místech
x

Mohlo by vás zajímat

Prohlášení ČJF k infekci HERPES VIRUS

V průběhu mezinárodních parkurových závodů GCT Prague PlayOffs 2019, zkolabovala klisna české jezdkyně a byla neprodleně odvezena na veterinární kliniku s podezřením na neurologické potíže. Po dalších následných vyšetřeních byla potvrzena nákaza Herpes virem.  V případě herpesviru koní není povinnost vakcinace a nejedná se o nákazu povinnou hlášení jako například chřipka. ...