Home > Zpravodajství > pozvánky > IX. den metropolitní sezóny: Potvrdí Pegas pozici favorita?

IX. den metropolitní sezóny: Potvrdí Pegas pozici favorita?

Tři týdny před startem letošního Českého derby nemůže být vrcholem deváté kapitoly sezóny v CONSEQ PARKu Velká Chuchle jiný dostih než 61. Velká červnová cena KåKå CZ (I. k., 2200 m, 130 tis. Kč), v níž si šestnáct tříletých hřebců a valachů rozdá karty právě pro nejprestižnější dostih roku. Celkem je na osmi startovních listinách letos zatím rekordní počet 107 koní a 28 jezdců, první dostih startuje ve 14 hodin. Bohatý doprovodný program bude tentokrát v režii Městské policie hlavního města Prahy. CarrieRabbit KingGrafinMoonglasLord Silvano

Potvrdí Pegas pozici favorita?

PegasHlavní pozornost bude při svém třetím pražském vystoupení poutat předběžný domácí favorit Derby Pegas (DS Pegas, ž. Hind), který loňskou sezónu završil jistým triumfem v Ceně zimního favorita a letošní zahájil suverénní start-cíl výhrou v rakouské Velké jarní ceně. O jeho vysoké třídě není pochyb, krátké i střední tratě zvládne a protože délka nedělního dostihu stále ještě není vyloženě vytrvaleckou distancí, měl by syn předního dvouletka a později špičkového mílaře v Anglii Excellent Arta na čtvrté vítězství v řadě dosáhnout. Druhým nejsledovanějším aspirantem bude původní první šance předběžné sázkové nabídky pro Derby Betpak Dala (Dr. Charvát), vedený Petrem Foretem, jinak jedním z žokejů pegasovského týmu… V jeho původu jsou jasné aspekty pro dostihy nad dva kilometry, tudíž v polovině května překvapilo jeho angažování do mílové Velké jarní ceny, v níž skončil šestý, ale nyní se vrací na očekávanou cestu, kterou zahájil Betpak Dalauž jako dvouletý, když na podzim finišoval pátý a šestý v 1800m Prix de Conde (Gr.3) a ve 2000m Criterium de Saint-Cloud (Gr.1) na francouzských drahách. Značnou pozornost, a to nejen kvůli pořizovací částce 160 tisíc eur, přitahuje poprvé do Prahy cestující Kadyny (Monte Negro, ž. Juráček), který má na kontě z Francie dvě vítězství a třetí místo ze zářijové Prix des Chenes (Gr.3). Tempař, kterého pedigree staví spíše pod dva kilometry, ale jehož trenér připravil už pět vítězů Českého derby, obsadil před dvěma týdny čtvrté místo ve slovenské Velké jarní ceně. Triumfem v mosteckém Memoriálu dr. Frankenbergera (2000 m) se definitivně mezi žhavé adepty Derby zařadil Green World(Avaz Ismoilov), jeho opatrovatel Arslangirej Šavujev je zvyklý na své svěřence nespěchat a do sedla vrací jemnou ženskou ruku žokejky Ingrid Koplíkové, s níž tmavý hnědák vyhrál loňský debut.

Čtěte také:  Jarní prázdniny v Národním hřebčíně

Stáj Dr. Charvát bude mít na startu hned trojí zastoupení, vedle již jmenovaného Betpaka Dala jsou to osmý z Velké jarní ceny My Afantou (ž. Pavlíček) a květnový premiant mezi nezvítězivšími A Gentleman (ž. Zatloukal), každý z nich je trénován jiným koučem. Naopak trojici svých svěřenců, hájících dvoje stájové barvy, pošle na start mladá trenérka Helena Blažková: Kaptah (Stáj Charvátová) je vítězem obou dosavadních startů na trojkové úrovni, poprvé se postaví absolutní ročníkové špičce, ale jako jediný z účastníků už předvedl vytrvalecké dispozice v praxi, když koncem dubna triumfoval na derby-distanci 2400 metrů, Katchaba (Joly, ž. Chaloupka) se před třemi týdny připomněl čtvrtým místem ve Frankenbergerově memoriálu a El Camino (Joly, ž. René Koplík) získal v půli května za Pegasem pátý honorář v Trial-Stakes.

Stájový tandem delegují i BORS Břeclav a trenér Petr Juránek, jejich jedničkou je pátý z dubnového Memoriálu profesora Michala Lord of Gracie (ž. Kasal), jehož nejlepší chvíle by měly přijít právě na dlouhých tratích, druhou akvizicí pak je rovněž potenciální vytrvalec Peace of Gracie (Velek), koncem dubna při teprve druhém životním startu stříbrný v trojkové sestavě.

Dvojicí koní, každého v tréninku jinde, má na startu také stáj YOKO: Brutal Rocco (ž. Šafář) obě dosavadní představení absolvoval v Německu, kde se koncem dubna neumístil v 2200m listed kategorii, což znamenalo přehození výhybky jeho trasy z původního směru k Německému derby na domácí scénu, Favorite Boy (ž. Radek Koplík) má aktuálně na kontě sedmé místo z Velké jarní ceny na Slovensku. Oba jsou syny výborného německého vytrvalce Shirocca, nicméně vzhledem k mateřským částem rodokmenů by prodlužování distance mělo více svědčit druhému jmenovanému. Původem víc mílař vypadá být desátý z Velké jarní ceny Echo Rules (CK Martin Tour, žk. Laube), český chov zastupují šestý a jedenáctý z Memoriálu dr. Frankenbergera, jediný syn zdejší trojnásobné klasické vítězky Ready for Life Robinson (Buc-Film, ž. Verner) a člen premiérového ročníku potomků stříbrného z japonské Velké jarní ceny Tigera Cafe Anthon (Horse Farm Kroutilík, ž. Korečková).

Čtěte také:  Jarní prázdniny v Národním hřebčíně

Startovní listiny

Sázkové kurzy


Další program:

14:00 – Cena Conseq Horizont Invest (III. k., 1200 m): čtyři z devíti dvouletých účastníků budou usilovat o bonus Racing Postu deset tisíc liber.

14:30 – Cena Conseq Active Invest (hdcp III. k., 1000 m): na nejkratší trati mají vítězné ambice Moilly a Rabbit Medicean, jejichž vyhlídky posilují i výhodná startovní čísla.

15:00 – Cena Conseq 3D Investice (III. k., 1400 m): mezi šestnácti kandidáty se i díky příznivé zátěži může prosadit Akada, v Bratislavě však ukazoval progres pražský novic All the Evil.

15:30 – Cena Městské policie hl. m. Prahy (II. k., 1600 m): v kvalitní sestavě deseti klisen může minimálně polovina z nich reálně atakovat nejvyšší příčku.

16:30 – Cena Conseq Penzijní společnosti (hdcp IV. k., 2400 m): i s nejvyšší nesenou hmotností má dobrou šanci na druhý jarní triumf ve vytrvaleckém dostihu Saracenian.

17:00 – Cena Conseq mojeinvestice.cz (hdcp IV. k., 1600 m): další pokus o ukončení čtyřletého čekání na třetí životní triumf podnikne spolehlivý Kevin the Knight.

17:30 – Cena záchranné služby Trans Hospital (IV. k., 1800 m): favoritem mezi šestnácti nezvítězivšími tříletými je Reaper, syn největší překážkové hvězdy první pětiletky tohoto století Registany.

Doprovodný program:

 • Den s Městskou policií hlavního města Prahy
 • Slavnostní průvod koní před tribunou
 • Ukázka policejního výcviku jízdní skupiny
 • Fotbal v sedle
 • Ukázka práce Útvaru psovodů MP
 • Prezentace techniky MP
 • Skákací hrad, paintball a další hry pro děti


Pro děti: jízdy na ponících a „Hříbátka“!

Pro nejmenší dostihové diváky jsme opět připravili prima zábavu. Děti se mohou zabavit tradičními a oblíbenými svezeními na ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi, hrát si na venkovním hřišti a bavit se v krytém dětském koutku „Hříbátka“ situovaném do přízemí tribuny. Kromě míčkového bazénu, skládacího hradu, či skluzavky nabízí díky Českému animačnímu týmu speciální komponované pořady a soutěže o ceny. Rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárničce.

Čtěte také:  Jarní prázdniny v Národním hřebčíně

„Hříbátka“: soutěže o hračky od Dino Toys!

Oblíbený dětský koutek Hříbátka v přízemí tribuny rozšiřuje bohatou nabídku pro nejmenší návštěvníky CONSEQ PARKU. Tradičně probíhají komponované programy s Českým animačním týmem a patronát nad „Hříbátky“ převzalo nakladatelství a vydavatelství DINO TOYS, které do soutěží v dětském klubu věnuje ceny ze svého bohatého sortimentu. Oficiální stránky společnosti: www.dinotoys.cz.

CONSEQ PARK nabízí řadu suvenýrů i pamětní razítko

V infocentru (přízemí tribuny – sázková hala) lze pořídit nejen celou řadu suvenýrů, ale také si obohatit domácí „dostihovou knihovničku“. V nabídce jsou trička s obrázky trojice našich poníků, pohlednice s portréty českých dostihových koní nedávné minulosti a současnosti, knihy, hračky, další dárkové předměty, ale i ročenky, Přehledy plemeníků a ostatní tiskoviny Jockey Clubu či Dostihové programy včetně sázkové přílohy LOT. Nabízíme také možnost nechat si pořídit otisk upomínkového razítka.


VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2012:

 • Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
 • Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
 • Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
 • Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz, držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč
 • Celoroční vstupenka: 900 Kč
 • Celoroční vstupenka extra (vstup do areálu a parkování): 1300 Kč
 • Celoroční vstupenka „all in one“ (vstup do areálu, parkování, Dostihový program): 1800 Kč
 • Klub Patriot / Student (pro seniory – 60 let a více a studenty do 26 let): 250 Kč
 • Derby klub (celoroční vstup do Derby klubu, občerstvení, Dostihový program, parkování): 8000 Kč

dostihovy infoservis

 

Předchozí: Silné týmy z Německa dorazí na Memoriál Jana Holcbechera
Následující: Liga zemědělských škol pro Faltýnkovou – SZeŠ Lanškroun
x

Mohlo by vás zajímat

První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Prvním naším narozeným hříbětem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI. Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě ...