Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Jak se žije divokým koním v Milovicích? Zeptejte se odborníků

Jak se žije divokým koním v Milovicích? Zeptejte se odborníků

Zelený kruh pořádá 22. dubna 2015 v pražském Langhans – Centru Člověka v tísni další z řady neformálních setkání široké veřejnosti s akademiky. Tentokrát se návštěvníci dozvědí nejaktuálnější novinky ze života divokých koní v Milovicích.

Bývalý vojenský újezd v Milovicích má od ledna nové obyvatele. Divocí koně z anglického Exmooru v území chráněném v rámci Natury 2000 zde pomáhají chránit unikátní stepní vegetaci, která zde vznikla působením vojsk. O návratu těchto velkých kopytníků do české přírody a jejich významu pro údržbu krajiny si návštěvníci budou moci popovídat s hosty a iniciátory tohoto unikátního projektu Daliborem Dostálem a Miloslavem Jirků.

KDY: středa 22. dubna, 18:00

KDE: Langhans – Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1

Přijďte se zeptat odborníků, jak se daří divokým koním v Milovicích. Foto: Gita Matlášková

Přijďte se zeptat odborníků, jak se daří divokým koním v Milovicích. Foto: Gita Matlášková

Mgr. Dalibor Dostál

Politolog, novinář a bývalý šéfredaktor celostátní redakce Deníku. Jako novinář se věnoval tématům ochrany přírody životního prostředí, ale i filantropie a neziskového sektoru. Za to obdržel v roce 2009 Poděkování Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a v roce 2011 cenu Mediální čin roku od Nadace OKD. Je členem novinářské poroty ceny Via Bona, poroty soutěže TOP odpovědná firma.  V roce 2007 založil ochranářskou společnost Česká krajina, která se zaměřuje na návrat velkých kopytníků do české přírody a jejich využití k ochraně a údržbě krajiny.

Mgr. Miloslav Jirků, Ph.D.

Na Parazitologickém ústavu Biologického centra Akademie věd ČR se věnuje zejména výzkumu diverzity, evoluce a ekologie různých skupin parazitů volně žijících zvířat. Od roku 2009 se intenzivně věnuje také zavádění polodivokých chovů velkých kopytníků jako nástroje dlouhodobě udržitelného managementu krajiny. Konkrétně se zabývá návratem zubra evropského do volné přírody České republiky, záchraně zanikající české populace losa evropského a studiu parazitofauny cílových druhů kopytníků.

Čtěte také:  Prague Lions průběžně třetí v GCL na Miami Beach

Místo k sezení si prosím rezervujte na adrese zc.hu1524687831rkyne1524687831lez@r1524687831alecn1524687831ak1524687831

Zdroj: www.zelenykruh.cz

Divoký kůň Exmoorský pony Milovice Návrat divokých koní
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Tak šel čas … z historie karlovarské závodiště – Významné osobnosti (5. díl)
Následující: Aleš Opatrný zvítězil v Rakousku

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Divocí koně z Milovic pomohou chránit dvě unikátní rezervace ve východních Čechách

Rezervaci divokých koní ve středočeských Milovicích již za pár dní opustí první transport deseti hřebců, kteří se tam narodili v roce 2016. Jejich cílem jsou přírodovědně unikátní východočeské lokality – přírodní památka Na Plachtě v Hradci Králové a Ptačí park Josefovské louky u Jaroměře. „Jsme rádi, že se naplňuje cíl ...