Home > Zpravodajství > domácí sport > Jan Štětina podruhé martinickým vítězem

Jan Štětina podruhé martinickým vítězem

Druhým dnem pokračoval v Martinicích u Březnice úvodní díl Skokového poháru České pojišťovny 2013. Na programu bylo pět soutěží, v nichž odstartovaly bezmála tři stovky dvojic. Stejně jako ve čtvrtek, i v pátek se radoval z prvenství v hlavní soutěži Jan Štětina.

Jan Štětina Atomic SJan Štětina Atomic S

 

Tentokrát to ovšem nebylo v sedle Rica-S, s nímž nenašel přemožitele ve čtvrteční soutěži stupně S** (130 cm), ale s Atomicem-S/AC Atomic. Ten překonal kurz s překážkami vysokými 135 centimetrů (ST*) navržený chorvatským stavitelem Eduardem Petrovičem bez jediného zaváhání v čase 59,53 sekundy. Nikomu jinému se hranici jedné minuty pokořit nepodařilo, a tak si Jan Štětina připsal již druhé martinické vítězství. „Jsem maximálně spokojený. Parkury pana Petroviče se mi moc líbí – jsou v něm pohodlnější vzdálenosti, nechává víc místa pro cválání a koně jsou tak podle mě spokojenější. Navíc mi vyhovuje, když se jedná o soutěže na čas,“ prozradil Jan Štětina.

V první a poslední soutěži dne se bojovalo o body do rámcových seriálových soutěží. V 8.00 hodin ráno nastoupili do soutěže s výškou 110 centimetrů amatérští jezdci, kteří si kvalitním výsledkem mohli zajistit postup do nedělního finále kvalifikačního kola Equiservis Amateur Tour. Vůbec nejlepší jízdu předvedla Lucie Belhárková s Feminou 1. Nejen, že překonala všechny překážky bez penalizace, ale navíc ve výrazně kratším čase oproti ostatním dokončivším.

O pět centimetrů vyšší překážky měli jezdci do 18 let startující v zahajovací soutěži druhého ročníku Kolowrat Junior Cup, jež byla zařazena na samotný závěr pátečního klání. Dvanáct dvojic projelo celou trasu parkuru s čistým štítem. O pořadí na předních příčkách tak opět rozhodoval čas. Mezi bezchybnými jej měla nejlepší Lucie Schmiedhamerová s Laramisem, a tak se mohla radovat nejen z nejvyšší finanční výhry, ale také z atraktivních věcných cen od sponzora této série – rodiny Kolowrat-Krakovských.

Čtěte také:  Dusigrosz a Peintre Elusif poprvé zamíří do pardubického krosu

Kompletní výsledky a další podrobnosti najdete na www.skokovypohar.cz.

Předchozí: Skokový pohár a Česká pojišťovna podporují rozvoj stavby parkurů v ČR
Následující: Martinický skokový souboj Jirků se opět opakuje
x

Mohlo by vás zajímat

Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

„Věříme si, je to můj životní kůň,“ řekl na adresu ryzáka Explosiona W jeho jezdec Ben Maher. Dvojnásobný šampion série LGCT ho přiveze na GC PlayOffs do Prahy. Od loňského šokujícího zaváhání podle jezdce valach stihl vyzrát. Dvojnásobný šampion série Longines Global Champions Tour Brit Ben Maher hodil rukavici svým ...