Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Jan Štětina potvrdil jarní formu v Ceně Falton

Jan Štětina potvrdil jarní formu v Ceně Falton

V sobotu 5. května zahájil Skokový pohár České pojišťovny své druhé kolo v Brně na Veveří.  Vrchol dne Cenu firmy FALTON, s.r.o.  (ST**) ne nadarmo označovanou také jako „generálka na Velkou cenu Brna“ ovládl Jan Štětina a Atomic  S. V juniorských soutěžích sice nebyla účast bohatá, ale pěkné výkony k vidění byly.

Jan Štětina - Atomic SJan Štětina – Atomic S

Premiéra parkuru s následným rozeskakováním vytvořila atmosféru
Poprvé v Brně rozhodčí využili nová skoková pravidla, resp. článek 298.2.4 – parkur s následným rozeskakováním. Podle tohoto článku bylo hodnoceno nakonec všech pět soutěží.  Vzhledem k neúprosnému času, kdy poslední soutěž odstartovala až krátce před šestou hodinou, se rozhodčí na přání jezdců rozhodli využít tohoto článku i v poslední soutěži ST**.  V té startoval i Aleš Opatrný, který si odskočil do Brna ze zahraničního turné. S Casalem nasadil v půli startovního pole vysokou laťku. Parkur zajel čistě a v čase 26, 12. Favorit Ludvík Jandourek, kterému se v Brně dařilo i v loňském roce předvedl s Vigem 1 velice rychlý parkur v čase 25, 02 avšak na posledním skoku přišla smolná chyba. Stejný osud bohužel potkal také Jaroslava Jindru s Beldarlem.

A opatrnyAleš Opatrný a Casal

Neméně pěkný výsledek také předvedl Jan Studnička. Se svým prvním koněm Datasys Anfí zajel čistě i  rozeskakování avšak čas 33,01na výsledek Opatrného stále nestačil. Se svým druhým koněm Duel 3 podal také pěkný čistý výsledek, dokonce rychlejší. Již na pohled ale bylo vidět, že v rozeskakování nespěchal na sto procent. „Duel je horká hlava, chci ho šetřit do poháru, kde bych s ním mohl posbírat body,“ komentoval tempo J. Studnička. Poslední startující Jan Štětina však suverénně otočil karty. V rozeskakování zajel čistě a v čase 25, 28, čímž odsunul Aleše Opatrného s Casalem na druhé a Jana Studničku s Duelem na třetí místo.

Čtěte také:  Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

Jan Studnička a Duel 3Jan Studnička a Duel 3

Celé dění sobotního dne zahájila soutěž L* – Cena Ekologické projekty, která na svém startovním poli čítala 64 dvojic. S čistým kontem dojela do cíle přesně jedna třetina startovního pole, což hned na začátku dne potvrdilo kvality domácího stavitele Roberta Smékala.  Nejrychleji si v rozeskakování počínal Jiří Skřivan a Uberlina reprezentující Stáj Manon. Druhé místo v soutěži obsadila Klára Trunkátová se Safírem 14. Bronz putoval do Opavy s vítězem prvního kola Jiřím Hruškou, který však tentokrát svého pohárového favorita Arista Z nechal doma. „Musí se šetřit, je připouštěcí sezona,“ komentoval jezdec „dovolenou“ plemeníka. Tentokrát Jiří Hruška startoval s klisnou Tenerife´s.
Druhá soutěž stupně L* patřila juniorům, kterých se tu sešlo pouze 10. Nejvíce bodů do juniorského Kolowrat Capu nasbíral Jan Skřivan s Vinividivici.  Druhý čistý výkon avšak již o zlomek pomalejší podala Lucie Anovčínová a Rolys. Třetí příčku obhájil Miloš Chlanda s Likorou, který bohužel v rozeskakování již jednou chyboval. V nedělním Kolowrat Junior Cupu bude startovat pouze pět dvojic.

Parkur stupně S** se jel jako Memorial pana Prof. MVDr. Zdenka Věžníka Dr. Sc., s kterým se bohužel TJ Moravan rozloučil na důstojném pohřbu v pátek 27. dubna. V této soutěži zvítězil Ladislav Arient a Poison 1. Druhý taktéž s čistým kontem dojel Jan Štětina a Atomic S. Třetí dokončil tradiční účastník brněnských závodů, slovenský jezdec Marko Halo sedlající Chicaga.

Čtěte také:  Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

V juniorském S** posbíral nejvíce bodů do Kolowrat Junior Cupu Miloš Chlanda s Likorou. Ten jako jediný z osmi startujících dvojic překonal parkur čistě a to i v rozeskakování. Kateřina Kubrická sice chybovala s oběma koňmi. S Šejnou 1 však obsadila druhé a s Šejlou třetí místo.

Kompletní výsledkové listiny najdete na ceskyskokovypohar.cz

Předchozí: V Pardubicích zahájí dostihovou sezonu v úterý
Následující: Skokově drezurní závody na Dražce obhajovali domácí jezdci
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...