Home > Zpravodajství > informujeme vás > Japan Cup: Filip Minařík a Ivanhowe na šestém místě

Japan Cup: Filip Minařík a Ivanhowe na šestém místě

Osmnáct účastníků se v neděli postavilo na start 34. Japan Cupu, vrcholu japonského dostihového kalendáře. Nechyběl mezi nimi ani český žokej Filip Minařík v sedle německého hřebce Ivanhowe. Česko-německá dvojice startující s číslem dvě patřila k outsiderům, o čemž svědčí kurz 1:72. V průběhu dostihu se drželi v druhé polovině startovního pole, ale skvělým závěrem vybojovali šesté místo a finanční odměnu 125 tisíc euro (cca 3,5 milionu korun).

Vítězem dostihu se stal čtyřletý Epiphanea s Belgičanem Christophem Soumillonem. Na začátku cílové roviny přešel do vedení a svým soupeřům se vzdaloval. Zvítězil s náskokem čtyř délek. Vítězka dvou posledních ročníků Gentildonna doběhla na čtvrtém místě. Dostih měl bohužel i smutnou stránku. Irský odchovanec Trading Leather dostih po zlomenině nohy nepřežil.

Čtěte také:  Prague Lions vybojovali v New Yorku třetí místo. V GCL 2019 jsou sedmí
Filip Minařík Ivanhowe Japan Cup
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Zahraniční výjezdy českých jezdců v prosinci 2014
Následující: Pozvánka na výstavu „Koně“

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Žokej Minařík byl po roce opět na startu Japan Cupu

Český žokej Filip Minařík se v neděli 29. listopadu 2015 podruhé ve své kariéře objevil na startu Japan Cupu (Gr. 1, 3+, 2 400 m, cca 120 milionů Kč), druhého nejlépe dotovaného dostihu na trávě. V 35. ročníku tohoto dostihu sedlal čtyřletého Ita (č. 14), který do dostihu odskakoval v kurzu 37:1. Na ...