Home > Zpravodajství > domácí sport > Jarní handicap: Donn Halling opět neporažen

Jarní handicap: Donn Halling opět neporažen

Hlavním dostihem osmé kapitoly letošní sezóny v CONSEQ PARKU Velká Chuchle byl Jarní handicap na 2400 metrů o 120 tisíc korun. Ilustrační foto

Donn Halling opět neporažen
DekorováníDekorováníV poli šesti koní byl favoritem čtyřletý valach Donn Halling, který nastupoval pod žokejkou Vendulou Korečkovou poprvé na nejvyšší výkonnostní scénu s dosavadním čistým štítem. Poctivé tempo diktoval nejméně kil nesoucí Dhoute (Clint-Racing, ž. Koplíková), na kterého dohlížel favoritův stájový kolega Laran, ostatní s dvoudélkovým odstupem vedl Caney. Sázkovou nabídkou preferovaný aktér byl držen ve středu pole a zaútočil až v závěrečných třech stech metrech. Před tribunou reprezentant DS MAENTIVA předvedl velké zrychlení a cílem v rychlém výsledném čase 2:31,92 procválal lehce první o pět délek před Dhoutem, třetí byl Devil’s Star (Stall Amor, ž. Chaloupka).
Donn Halling tak i při čtvrtém životním startu udržel čisté konto, jeho trenér Václav Luka slavil v neděli tři triumfy a Vendula Korečková se v průběhu odpoledne radovala ze dvou výher, přičemž se posunula na první příčku celoroční soutěže rovinových jezdkyň Ladies Cup.

Další dění:
Do úvodní Ceny sázky „Vítěz“ (III. k., 1000 m) nastoupila k boji o lukrativní bonus Racing Postu 10 tisíc liber jen trojice dvouletých debutantů a jistě se mezi nimi prosadila šampiónem trenérů Václavem Lukou nachystaná Woolfilly (AE Sale) s Vendulou Korečkovou.

V Ceně sázky „AKO“ (hdcp IV. k., 1200 m) si jistě o dvě délky třetí životní triumf připsal šestiletý valach Cazzar (MUDr. Řežábová Dana), nového svěřence Dalibora Töröka vedl úřadující žokej-šampión Jaromír Šafář.
V Ceně sázky „Pole proti“ (hdcp II. k., 1200 m) navázal na těsné dubnové vítězství devítiletý matador Lucky Horse (ESO9 intranet), po boji vyhrál pošesté v kariéře a stejně jako před necelými dvěma měsíci měl v sedle žáka Michala Macha.

Čtěte také:  Na startovní listině Velké pardubické je jednadvacet jmen

Také vítěz Memoriálu Miloslava Nového (hdcp III. k., 1600 m) Rabbit Diktator (Rabbit Trhový Štěpánov) vyhrál letos již podruhé, pro něj však byl jistý triumf i druhým životním, zatímco pro jeho jezdce Jana Vernera jubilejním padesátým, tudíž od příště jej posunujícím mezi žokeje.

Cena sázky „Vítěz/místo“ (IV. k., 1600 m) pro tříleté nezvítězivší dala opět vzpomenout na dubnový kvalitně obsazený dostih debutantů, premiérovou výhru v kariéře si tu při třetím životním vystoupení totiž připsal ryzák Morning Miracle (Hřebčín Křenek) s žokejem Jiřím Chaloupkou, který ve zmíněném testíku z úvodu sezóny obsadil čtvrté místo a tady získal svému trenérovi Václavu Lukovi druhé nedělní vítězství.

Jistým prvenstvím v Ceně sázky „Velké pořadí“ (IV. k., 1800 m) žokej Šafář zvýšil své vedení v aktuálním pořadí CK Martin Tour Cupu již na tři body, více než rok a půl po premiérovém zásahu kariéry se druhého plného úspěchu dočkal pětiletý valach Reggae Stixen (Joly).

Závěrečná Cena sázky „Malé pořadí“ (hdcp III. k., 2600 m) přinesla dramatický koncový duel, z nějž nakonec o krátkou hlavu vítězně vyšel a druhého triumfu kariéry dosáhl čtyřletý hnědák Ofset (Licehamr-Bartoš) s žákem Martinem Laubem.
 
Výsledky

Předchozí: Šoupal s Cornadou-K předčili favority VC Kolína: FOTOGALERIE
Následující: Jezdectví a dostihy ve videoarchivu ČT
x

Mohlo by vás zajímat

Kladrubský hřebčín postupně plní podmínky od UNESCO

Po trochu překvapivém červencovém zapsání Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních koní v Kladrubech nad Labem na seznam světového dědictví UNESCO se poprvé sešla Rada památky, aby projednala plnění podmínek, které jsou s tímto zápisem spojeny. Nadále pak bude působit jako Rada památky UNESCO a střežit udržitelnost tohoto kulturního statku v jeho kvalitě. ...