Home > Zpravodajství > domácí sport > Jarní handicap: Donn Halling opět neporažen

Jarní handicap: Donn Halling opět neporažen

Hlavním dostihem osmé kapitoly letošní sezóny v CONSEQ PARKU Velká Chuchle byl Jarní handicap na 2400 metrů o 120 tisíc korun. Ilustrační foto

Donn Halling opět neporažen
DekorováníDekorováníV poli šesti koní byl favoritem čtyřletý valach Donn Halling, který nastupoval pod žokejkou Vendulou Korečkovou poprvé na nejvyšší výkonnostní scénu s dosavadním čistým štítem. Poctivé tempo diktoval nejméně kil nesoucí Dhoute (Clint-Racing, ž. Koplíková), na kterého dohlížel favoritův stájový kolega Laran, ostatní s dvoudélkovým odstupem vedl Caney. Sázkovou nabídkou preferovaný aktér byl držen ve středu pole a zaútočil až v závěrečných třech stech metrech. Před tribunou reprezentant DS MAENTIVA předvedl velké zrychlení a cílem v rychlém výsledném čase 2:31,92 procválal lehce první o pět délek před Dhoutem, třetí byl Devil’s Star (Stall Amor, ž. Chaloupka).
Donn Halling tak i při čtvrtém životním startu udržel čisté konto, jeho trenér Václav Luka slavil v neděli tři triumfy a Vendula Korečková se v průběhu odpoledne radovala ze dvou výher, přičemž se posunula na první příčku celoroční soutěže rovinových jezdkyň Ladies Cup.

Další dění:
Do úvodní Ceny sázky „Vítěz“ (III. k., 1000 m) nastoupila k boji o lukrativní bonus Racing Postu 10 tisíc liber jen trojice dvouletých debutantů a jistě se mezi nimi prosadila šampiónem trenérů Václavem Lukou nachystaná Woolfilly (AE Sale) s Vendulou Korečkovou.

V Ceně sázky „AKO“ (hdcp IV. k., 1200 m) si jistě o dvě délky třetí životní triumf připsal šestiletý valach Cazzar (MUDr. Řežábová Dana), nového svěřence Dalibora Töröka vedl úřadující žokej-šampión Jaromír Šafář.
V Ceně sázky „Pole proti“ (hdcp II. k., 1200 m) navázal na těsné dubnové vítězství devítiletý matador Lucky Horse (ESO9 intranet), po boji vyhrál pošesté v kariéře a stejně jako před necelými dvěma měsíci měl v sedle žáka Michala Macha.

Čtěte také:  Štětina opět vítězem ČSP. V Litomyšli byl nepřemožitelný s Gylordem-S

Také vítěz Memoriálu Miloslava Nového (hdcp III. k., 1600 m) Rabbit Diktator (Rabbit Trhový Štěpánov) vyhrál letos již podruhé, pro něj však byl jistý triumf i druhým životním, zatímco pro jeho jezdce Jana Vernera jubilejním padesátým, tudíž od příště jej posunujícím mezi žokeje.

Cena sázky „Vítěz/místo“ (IV. k., 1600 m) pro tříleté nezvítězivší dala opět vzpomenout na dubnový kvalitně obsazený dostih debutantů, premiérovou výhru v kariéře si tu při třetím životním vystoupení totiž připsal ryzák Morning Miracle (Hřebčín Křenek) s žokejem Jiřím Chaloupkou, který ve zmíněném testíku z úvodu sezóny obsadil čtvrté místo a tady získal svému trenérovi Václavu Lukovi druhé nedělní vítězství.

Jistým prvenstvím v Ceně sázky „Velké pořadí“ (IV. k., 1800 m) žokej Šafář zvýšil své vedení v aktuálním pořadí CK Martin Tour Cupu již na tři body, více než rok a půl po premiérovém zásahu kariéry se druhého plného úspěchu dočkal pětiletý valach Reggae Stixen (Joly).

Závěrečná Cena sázky „Malé pořadí“ (hdcp III. k., 2600 m) přinesla dramatický koncový duel, z nějž nakonec o krátkou hlavu vítězně vyšel a druhého triumfu kariéry dosáhl čtyřletý hnědák Ofset (Licehamr-Bartoš) s žákem Martinem Laubem.
 
Výsledky

Předchozí: Šoupal s Cornadou-K předčili favority VC Kolína: FOTOGALERIE
Následující: Jezdectví a dostihy ve videoarchivu ČT
x

Mohlo by vás zajímat

GCL ve Stockholmu vedou New York Empire. Prague Lions jsou patnáctí

Premiérový mítink Global Champions ve Stockholmu nezačal nejlépe pro tým Prague Lions. Wilm Vermeir a Marco Kutscher nasbírali celkem 16 trestných bodů, což stačilo na 15. řádek průběžné výsledkové listiny. S čistým kontem vedou New York Empire. Foto: Stefano Grasso / GCL Belgičan Wilm Vermeir na desetiletém valachovi DM Jacqmotte ...