Home > Zpravodajství > pozvánky > Jarní handicap: Půltucet bez favorita, triumf obhajuje Pearl Jeane

Jarní handicap: Půltucet bez favorita, triumf obhajuje Pearl Jeane

Osmou kapitolu letošní metropolitní sezóny v CONSEQ PARKU Velká Chuchle tvoří program, kde z osmi dostihů je pět sázkařsky lákavých handicapů, jejichž rozpětí sahá od sprinterské trati 1200 metrů až po vytrvaleckých 2600 metrů a od nejvyšší první výkonnostní třídy až po čtvrtou kategorii. V úvodní položce nedělní nabídky se kvintet dvouletých debutantů utká o lukrativní bonus Racing Postu 10.000 liber. Celkem je na startovních listinách 85 koní a 26 jezdců, první dostih startuje ve 14 hodin. ilustr dostihy

Půltucet bez favorita, triumf obhajuje Pearl Jeane

Pearl JeanePearl JeaneV šestičlenném poli hlavního nedělního dostihu, Jarního handicapu (I. k., 2400 m, 120 tis. Kč, 4l. a st.) není jednoznačný favorit a vyhrát může doslova každý z jeho účastníků. Vloni zde svého prvního a dosud jediného triumfu v nejvyšší kategorii dosáhla Pearl Jeane (foto, YOKO, ž. Koplík). Dcera legendární vítězky Derby 1997 Nory Jeane vyhrála pod zátěží o deset kil nižší, než jakou ponese nyní. Stájová kolegyně hrdiny Velké květnové ceny VW WACHAL z minulého týdne Sharpoura bude jedinou klisnou na startu a také jediným koněm, který letos ještě nestartoval. Distance míle a půl jí vyhovuje, na kontě má mj. třetí místo z loňského Stříbrného poháru Hřebčína Křenek, čtvrté z předloňské Velké ceny českého turfu, či pátá z loňských Zlatého poháru YOKO nebo SEP Classic, vše právě na trati 2400 metrů.

Do výborné formy se vloni na podzim dostal Devil’s Star (Stall Amor), který se i po vítězství v jedničkovém handicapu Podzimní ceně (1800 m) jevil jako středotraťař, ale vytrvalecké dispozice ukázal při následném čtvrtém místě v Ceně prezidenta republiky (3200 m). Letos zahájil třetím místem v 1800m Velké dubnové ceně Factoringu ČS, lepší výkon pak podal před dvěma týdny při zisku druhého honoráře ve Smolíkově memoriálu (2200 m) na svém oblíbeném mosteckém Hipodromu. Právě tam dosáhl všech čtyř dosavadních vítězství, zatímco na premiérový triumf z domácí dráhy stále čeká. Jeho nedělní devizou bude i Jiří Chaloupka v sedle, spolu sice ještě nevyhráli, ale žokejův odhad tempa, což může být v málopočetné sestavě obzvláště důležité, je pověstný.

Čtěte také:  Miloslav Příhoda: Díky Prague PlayOffs se nám otevírá úplně jiný svět

Právě tempo bude klíčovým faktorem pro nejméně kil nesoucího adepta. Dhoute (Clint-Racing, ž. Koplíková) před čtrnácti dny vyhrál dvojkovou Cenu Renomie při dobře zvolené rychlosti stylem start-cíl, nyní však dostih měří o šest set metrů více a také loňský nejlepší ryzákův výkon (páté místo z dvoukilometrové Ceny města Karlovy Vary) byl dosažen na střední distanci.

Typickým vytrvalcem není ani Laran (žk. Laube), šestý ze Smolíkova memoriálu se v Praze představil pouze dvakrát jako dvouletý, předloni v září si připsal testík nezvítězivších a poté byl čtvrtý v Ceně zimního favorita. Do Jarního handicapu byl přihlášen dodatečně, dost možná jako pojistka DS MAENTIVA, jíž na přihláškách zastupoval už Donn Halling (ž. Korečková), pro kterého naopak platí: čím více metrů, tím lépe. V životě zatím podstoupil tři starty a všechny vyhrál, vloni dvakrát bez potíží bodoval na trojkové úrovni, koncem dubna pak po boji završil vítězný hattrick v handicapu druhé kategorie.

No a bez vítězných ambicí, ba možná právě naopak, nebude nastupovat ani Caney (Rokyta-advokát Bílovec, ž. Šafář), v letech 2008 až 2010 svěřenec Josefa Váni, jenž má za sebou i téměř dvě desátky překážkových startů, se vloni na jaře jako nový svěřenec Zdeny Havlíčkové dvěma čtyřkovými výhrami odrazil až k překvapivému těsnému druhému místu v červnovém Zlatém poháru YOKO. Srpnový SEP Classic dokončil sedmý a na zbytek sezóny se odmlčel, po zimě zahájil v bratislavské Velké aprílové ceně (1800 m) sice až osmým místem, nicméně byl to dostih pod jeho distančním optimem a navíc obsazený nejvyšší podunajskou kvalitou.

Čtěte také:  Dusigrosz a Peintre Elusif poprvé zamíří do pardubického krosu

Startovní listiny

Sázkové kurzy

Další program:

  • 14:00 – Cena sázky „Vítěz“ (III. k., 1000 m): jeden z pětice dorostenců získá bonus Racing Postu, tři svěřence má na startu trenérka Helena Vocásková.
  • 14:30 – Cena sázky „AKO“ (hdcp IV. k., 1200 m): dobré šance čtyř tříletých proti půltuctu starších, zasáhnout naplno může minule zlepšený polobratr (stejná matka, jiný otec) vítěze Grupy 3 z Irska Ostensorium.
  • 15:00 – Cena sázky „Pole proti“ (hdcp II. k., 1200 m): také o dvě třídy výše vyzve kvartet tříletých šestici zkušenějších, po bronzu z Jarní ceny klisen má vítězné ambice loňská juniorská šampiónka White Angel.
  • 15:30 – Memoriál Miloslava Nového (hdcp III. k., 1600 m): na míli plné startovní boxy, sedm ze šestnácti kandidátů už letos získalo vítězství.
  • 16:00 – Cena sázky „Vítěz/místo“ (IV. k., 1600 m): hlavními adeptkami na premiérový životní triumf jsou účastnice nedávné Jarní ceny klisen, ale po pauze se na dráhu vrací vloni nadějný Stormy Dance.
  • 16:30 – Cena sázky „Velké pořadí“ (IV. k., 1800 m): nadějné vyhlídky na druhou výhru kariéry má na tomto fóru po umístěních ve třetí kategorii Allanis.
  • 17:30 – Cena sázky „Malé pořadí“ (hdcp III. k., 2600 m): vytrvalecký handicap se sedmičkou účastníků uzavře program, před rokem se na této trati a touto dobou dobře prezentoval Flying Eagle.
Čtěte také:  Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

dostihovy infoservis

Předchozí: Vítěz Velké národní v Pardubicích
Následující: Tisíc ptýrovských startů při VC Kolína
x

Mohlo by vás zajímat

Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

„Věříme si, je to můj životní kůň,“ řekl na adresu ryzáka Explosiona W jeho jezdec Ben Maher. Dvojnásobný šampion série LGCT ho přiveze na GC PlayOffs do Prahy. Od loňského šokujícího zaváhání podle jezdce valach stihl vyzrát. Dvojnásobný šampion série Longines Global Champions Tour Brit Ben Maher hodil rukavici svým ...