Home > Zpravodajství > domácí sport > Jarní všestrannost znovu s rekordní účastí!

Jarní všestrannost znovu s rekordní účastí!

První letošní tuzemské závody všestrannosti hostí pardubické závodiště. Už o nastávajícím „prodlouženém“ víkendu se do kolbišť a tratí vydá téměř 230 sportovních dvojic. Počet přihlášených tak znovu dosahuje rekordních čísel, která se v posledních letech při Jarní všestrannosti už stávají tradicí. Součástí závodů bude Národní pohár ČJF dětí a mládeže v soutěži PONY a Pohár dětí a juniorů ve všestrannosti pro jezdce v soutěži Bronzová podkova.

Pardubická Jarní všestrannost je prvním ze čtrnácti kvalifikačních kol seriálu Zlatá podkova, který vyvrcholí v srpnu v Humpolci. Třídenní závody se uskuteční ve dnech 20. – 22. dubna a mezi jezdci je o ně velký zájem. Do soutěží je nahlášeno 228 startů. Mezi přihlášenými nechybí ani loňský dvojnásobný vítěz pardubické Jarní všestrannosti Robert Pokorný. „Vezeme do Pardubic dva koně. Jednak obhájce loňského vítězství ve Zlaté podkově Rodeo Au Heup a pak také Terezku do soutěže nadějí. Kobylka Flor, se kterou jsme vloni vyhráli Stříbrnou podkovu, už má za sebou premiéru v mezinárodních závodech a tak tentokrát zůstává doma,“ prozradil Robert Pokorný, jehož ambicemi je samozřejmě loňské vítězství obhájit. „Do Pardubic jezdíme už nějaký pátek na Jarní všestrannost i Mistrovství České republiky. U nás v kalendáři mají pardubické závody pevné místo,“ dodal Pokorný.

Kromě Zlaté podkovy je vypsáno dalších třináct soutěží – od druhé nejnáročnější Stříbrné podkovy až po soutěže obtížnosti ZK, pony nebo pro hobby jezdce. Svůj závod budou mít i nováčci, Soutěž naději je totiž určena čtyř a pětiletým koním se sportovní licencí vydanou v letošním roce. Pro jezdce ve věku 10 – 16 let jsou pak vypsány soutěže v kategoriích pony.

Čtěte také:  Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

„Všestrannost, neboli military, je bezpochyby nejnáročnější disciplínou jezdeckého sportu. Nikde jinde nemusí koně a jezdci absolvovat hned tři různé disciplíny najednou. Nás těší, že o pardubickou všestrannost je dlouhodobě velký zájem, což potvrzují i nadcházející závody. Z naší strany je bereme tak trochu jako generálku na Mistrovství České republiky ve všestrannosti, které nás už třetí rok po sobě čeká v červenci,“ řekl místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Program závodů Jarní všestrannosti – kvalifikace na Zlatou podkovu

pátek 20. dubna                      drezury
sobota 21. dubna                     parkur
neděle 22. dubna                     terénní zkouška (kros)

Vstupné pro diváky ZDARMA.

Tisková zpráva Dostihového spolku a.s.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Jarní všestrannost Pardubice všestrannost Zlatá podkova
Předchozí: Kladruby hostí tradiční Rudolfův pohár spřežení
Následující: Prague Lions jsou po třech kolech GCL 2018 třetí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Kočárová jízda pozve na Velkou pardubickou

Pozvánkou na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou bude Spanilá jízda kočárů ulicemi Pardubic. Jejím cílem bude Pernštýnské náměstí, které je centrem dění Podzimních městských slavností. To vše ve čtvrtek 10. října. Kočárová jízda je každoroční součástí oslav dostihového svátku, tedy legendární Velké pardubické. Letošní ročník svou pozornost zaměřuje na ...