Home > Zpravodajství > domácí sport > Jaroslav Jindra vítězem parkurové Velké ceny Litomyšle

Jaroslav Jindra vítězem parkurové Velké ceny Litomyšle

Jaroslav Jindra v sedle Quentina-Donth M se radoval z vítězství ve Velké ceně Litomyšle konané v areálu hřebčína Suchá. Hlavní soutěž byla již 5. kolem Českého skokového poháru. Třem jezdcům se v ní podařilo dokončit základní kolo i finále bezchybně.

Jaroslav Jindra. Foto: Kateřina Návojová

Jaroslav Jindra. Foto: Kateřina Návojová

„Jsem z dnešního výkonu koně velmi nadšený, je mladý a předvedl se skvěle,“ popsal vítěz. „Základní kolo bylo obtížné především poslední pasáží s dvojskokem. Celkově bylo techničtější než předešlé Velké ceny. Naopak finále postavil Robert Smékal o něco lehčí, ale bylo tam mnoho možností, jak si zkrátit trasu. Tím soutěž byla atraktivnější i pro diváky,“ doplnil Jaroslav Jindra.

Do finále postupovala elitní desítka z kola základního, přičemž pěti jezdcům se ho podařilo dokončit bezchybně. Dlouho se přitom čekalo na první bezchybný výsledek. Ten předvedl až vedoucímu jezdec žebříčku Marek Klus s Cradem von Wichenstein, který startoval jako desátý. Bohužel se ve finále nevyhnul jednomu shození, které mu přiřklo páté místo. Osmibodový příděl pohárových bodů ho však udržel i po pátém kole v čele žebříčku. Suverénně nejrychleji si s finále poradila Tina Šalková s Torem 1. Chyba ze základního kola je však zařadila na čtvrtoupozici, za trio bezchybných. Mezi elitní trojkou se na druhou příčku při své letošní první Velké ceně probojovali Jiří Hruška a Carethago Z před úplným nováčkem Velkých cen, Miloslavem Příhodou s koněm Carthpilon. Ten dokázal svůj premiérový start v rámci Velké ceny Českého skokového poháru proměnit po bezchybném základním kole i finále ve skvělé třetí místo. „ V něco takového jsem ani nedoufal. Jsem nadšený, že mohu jezdit koně takových kvalit,“ popsal.

Čtěte také:  Fenclová: Mám velkou radost, že budu součástí Global Champions Playoffs

Během předcházejícího programu se dařilo domácím jezdcům. V prvním nedělním finále si pro své první vítězství dojela na parkuru stupně obtížnosti ZL (110 cm) Dana Beranová s Mozaikou B, reprezentující domácí Jezdecký klub Hřebčín Suchá. Jezdkyně nastoupila do rozeskakování z poslední pozice a dokázala tuto výhodu využít. Naopak mezi juniory to byla Sára Finsterle s klisnou Elektrou 3, které jako prví protnuly cílovou čáru rozeskakování. Jejich výsledek však nikdo z dalších 12 startujících nepřekonal. Úspěšná česká reprezentantka předvedla při Czech Junior Cupu své tři koně a se všemi se probojovala do rozeskakování. „Věřila jsem nejvíce asi Venezii, naopak nejméně jsem si v rozeskakování věřila s Elektrou. Moc mile mě však překvapila. Je skvělé, že se nám podařilo letos již podruhé zvítězit,“ popsala Sára Finsterle. Jako poslední startovala tato jezdkyně v rozeskakování s Eurydikou a již před jízdou věděla, že zvítězila. Po jedné chybě se zařadila i na konečnou třetí příčku. Bezchybně totiž došly pouze dvě juniorky – vedle vítězky ještě Barbora Vídeňská v sedle zkušeného Guffyho. Právem si tak tato dvojice dojela pro druhé místo.

Během nedělního dne nechyběl na Suché také doprovodný program. Po pěti letech se zde opět představila voltižní skupina v podobě koně Čendy, Michala Mundila coby lonžéra a dále Aleše Suchánka a Petra Eima. Ti se postarali o výbornou atmosféru před vypuknutím hlavního vrcholu závodů, tedy Velké ceny. Sestřih této soutěže odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 10. června od 13.20 hodin na programu ČT Sport. Český skokový pohár pokračuje šestým kolem za dva týdny, konkrétně ve dnech 19. – 21. června ve Frenštátu pod Radhoštěm. Více informací najdete na adrese: www.ceskyskokovypohar.cz.

Amateur Tour Český skokový pohár Czech Junior Cup Jaroslav Jindra Parkur skoky Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Nejkrásnější kůň: A nakonec nejtěžší výběr
Následující: Policisté zadrželi muže, který minulý týden utýral koně na Českolipsku

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým Prague Lions si na konto připsal senzační vítězství v Římě!

Šestnácté kolo parkurové série Global Champions League v Římě se týmu Prague Lions opravdu vydařilo. Už po prvním kole, kdy ani jednou nechybovali, se zařadili na velmi dobrou čtvrtou příčku, to ještě netušili, že druhé kolo jim přinese vítězství! V rámci šestnácté zastávky Global Champions League v Římě v majestátním ...