Home > Zpravodajství > informujeme vás > Jednadvacátý ročník mezinárodní výstavy Koně v akci bude „Ve jménu krále“. Představí se na 350 koní.

Jednadvacátý ročník mezinárodní výstavy Koně v akci bude „Ve jménu krále“. Představí se na 350 koní.

V pořadí 21. ročník mezinárodní výstavy Koně se uskuteční už za 10 dnů. Letošní téma největšího setkání koní a lidí v domově Velké pardubické bude vskutku majestátní – výstava totiž bude „Ve jménu krále“. Chovatelské přehlídky a soutěže doplní bohatý doprovodný program s vrcholem v podobě velkolepého rytířského turnaje.

Výstava Koně v akci se na Pardubickém závodišti koná o víkendu 24. a 25. srpna. Předcházet jí ale bude už tradiční páteční průvod městem a vystoupení účastníků výstavy v rámci programu Koně na náměstí. V pátek 23. srpna už také začnou první soutěže plemene hafling, které obstarají největší část víkendového programu. Český svaz chovatelů haflingů, z.s. totiž připravil šampionát tohoto plemene v sedlových soutěžích.

„V rámci chovatelských přehlídek a šampionátů se představí i další plemena, například shetland a welch pony. Rozsáhlý a tradiční program mají chladnokrevná plemena. Svaz chovatelů norika, slezského norika a českomoravského belgického koně v České republice je dokonce spolupořadatelem výstavy,“ připomíná manažerka výstavy Kateřina Mandysová. Chladnokrevná plemena kromě šampionátů a přehlídek klisen a hřebců své dovednosti předvedou také v soutěží v orbě, ovladatelnosti a tahu.

„Opakem těchto velkých plemen budou malí koně – tradičně se totiž uskuteční i skokové závody minikoní. Tento seriál soutěží pak vyvrcholí v rámci Velké pardubické, kdy se poběží finále Malé Velké pardubické minikoní,“ dodává Mandysová.

Za doplnění stojí také Jezdecké hry pro děti, prezentace chovu španělských koní, dostih chladnokrevných plemen a ukázky různých typů zápřeže koní.

Čtěte také:  ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

V rámci doprovodného programu pak na diváky čeká například karneval na koních, soutěž o nejhezčího koně výstavy a především ukázky dovedností a pracovních i sportovních činností všech plemen. Vrcholem tohoto programu bude rytířský turnaj v podání brněnské divadelní a kaskadérské společnosti Štvanci. Letos se zaměřili na výročí Řádu templářů, který byl pravděpodobně založen před 900 lety v roce 1119. „Celkem by se během výstavy mělo představit až 350 koní všech plemen a velikostí,“ doplňuje ještě manažerka výstavy.

Součástí výstavy bude také sobotní večerní koncert a country bál a také už tradiční vyhlašování regionální potraviny MLS Pardubického kraje. K vidění bude také „voříškiáda“ a další doprovodný program.

Vstupenky na výstavu lze koupit na místě, ale také v online předprodeji na www.zavodistepardubice.cz v sekci Vstupenky. Základní vstupné na sobotu včetně večerního koncertu je 190 Kč, na neděli 130 Kč. V prodeji jsou také zvýhodněné dvoudenní permanentky, a to za 260 Kč. Mládež a studenti platí polovinu, děti do 140 cm, senioři nad 65 let a držitelé průkazů ZTP/ TP a ZTP/P mají vstup zdarma. Volný vstup pro všechny je na páteční program. „Máme i zajímavou nabídku pro návštěvníky Sportovního parku Pardubice. Pokud totiž diváci dorazí na výstavu Koně v akci s hrací kartou parku a koupí vstupenku pro dospělého, další vstupenku dostanou zdarma,“ říká manažerka výstavy Kateřina Mandysová.

Výstava Koně v akci se ve Sportovním parku Pardubice také sama prezentuje. Na stanovišti číslo 15 si návštěvníci parku mohou až do neděle 18. srpna vyzkoušet zmenšené překážky z kurzu Velké pardubické. Děti tu také malují obrázky na téma „král a kůň“, nebo vybarvují omalovánky. Všechna díla budou vystavena na výstavě Koně v akci, autor nejhezčího obrázku vyhraje dvě vstupenky na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou.

Čtěte také:  Miloslav Příhoda: Díky Prague PlayOffs se nám otevírá úplně jiný svět

ČASOVÝ HARMONOGRAM VÝSTAVY KONĚ V AKCI

Tisková zpráva

dostihové závodiště Dostihový spolek a.s. Koně na náměstí Koně v akci Pardubice Výstava
Předchozí: První turnaj koňského póla „na pláži“ v České republice hostí Pardubické závodiště
Následující: Hlavní slovo mají v neděli na závodišti dvouletí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Pouhý týden po dostihové sezoně vyvrcholí také jezdecké sportovní soutěže. Rozlučková všestrannost bude vyvrcholením nejen roku 2019, ale také letošního premiérového seriálu Military Tour Pardubice 2019. Na Pardubické závodiště se první listopadový víkend sjede na dvě sportovních dvojic jezdců a koní. Mítink je současně také finále Šampionátu mladých koní. Jedna ...