Home > Zpravodajství > domácí sport > Jezdci na pony míří do Zduchovic na mistrovství ČR

Jezdci na pony míří do Zduchovic na mistrovství ČR

Mistrovství České republiky pro jezdce na pony v kategoriích skoky a drezura se opět vrací do středočeských Zduchovic. Tam budou jezdci ve věku 8 až 16 let bojovat o medaile v několika kategoriích od 27. do 30. srpna.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Početnou ekipu vysílá do boje především pražská a středočeská oblast. O nejdůležitější domácí akci však mají jezdci zájem z celé republiky. Přihlášeno je více jak 160 pony. V rámci skokových soutěží budou tituly obhajovat Tereza Svobodová, která loni zvítězila s pony Delmora a momentálně je nahlášena se čtyřmi svěřenci. Ve stejně staré věkové kategorii jezdců 8 – 12 let, ale na pony kategorie B (136 až 148 cm kohoutkové výšky hůlkové), loni nenašel přemožitele Filip Štěpán. Ani ten si nenechá ujít zduchovické mistrovské klání. Jinak je tomu ve starší věkové kategorii jezdců 13 – 16 let, kde někteří úspěšní medailisté již na pony nezávodí. Chybět tak bude vítězka Vanessa Toušková, ovšem její vítězný pony Melisa 4 se představí s Natálií Kovářovou. Stejně tomu je i v případě loni stříbrné dvojice Kateřina de Jagerová a Best Simply´s Boy. Pony bude startovat s Kateřiny sestrou Alexandrou. O své největší soupeře méně tak bude mít bronzová Tereza Lipavská s Kačenkou 1, která na seznamu přihlášených figuruje. Skokové soutěže jsou pro všechny kategorie tříkolové.

V rámci drezurních soutěží se představí více jezdců než v loňském roce, a to i přesto, že v rámci kvalifikací došlo k navýšení procentuálního výsledku.  Na posledním mistrovství se dařilo Karolíně Wiesnerové s Dráčkem a na medailových pozicích mezi jezdci 8 – 12 let skončila v obou kategoriích (pony S + A a pony B) Sára Vingrálková. Mezi staršími jezdci se s pony kariérou rozloučila vítězstvím Denisa Vegrichová s Gillette. S tímto pony se bude za Jezdecký klub Mělník tentokrát prezentovat Tomáš Kraupner. V drezuře závodí jezdci ve věku 8 – 12 let v dvoukolových soutěžích, pro starší věkovou kategorii jsou připravena tři kola. Do poslední části Freestyle postupují dvě třetiny nejlepších dvojic.

Čtěte také:  Náves před hřebčínem se vrací k původní kráse

V rámci mistrovského klání se uskuteční také finále Styl šampionátu pony, v němž jezdci sbírali body v jednotlivých kvalifikacích po celý rok. Dále se koná také kombinovaná soutěž drezura-skoky v rámci Šampionátu nadějí. I tam došlo k navýšení počtu přihlášených a letos by se mělo představit 14 účastníků. Loni se nejvíce v tomto klání pro mladé naděje dařilo Dominice Tomíkové. Soutěž je určena pro jezdce do 12 let startující maximálně druhým rokem na pony vysokém do 135 centimetrů. Jezdci se představí ve čtvrtek v drezurní úloze P2 a během pátku a soboty na ně čeká dvoukolová skoková soutěž stupně ZPA.

Závodní program mistrovství České republiky pony začne ve čtvrtek 27. srpna, a to zahajovacím skákáním, drezurní zkouškou P2 v rámci Šampionátu nadějí a také finále Styl šampionátu 2015. Na styl se bude soutěžit i v rámci prvního skokového mistrovského kola jezdců ve věku 8 – 12 let. Zde budou výkony jezdců hodnotit zahraniční rozhodčí Gunnar Burczyk z Německa a Ines Beidl z Rakouska. Toto úvodní kolo je na programu v pátek, stejně jako všechna zbylá první kola skokových i drezurních soutěží. V sobotu jsou na programu druhá kola, a tedy bude v drezurních soutěžích pro jezdce do 12 let znám již mistr České republiky. U ostatních kategorií se rozhodne po třetím nedělním kole.

Na stránky pořadatele se dostanete pomocí odkazu www.zavody-zduchovice.cz, další aktuální informace najdete na adrese www.cjf.cz/pony.

drezura MČR pony mistrovství čr Parkur pony skoky Zduchovice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Kůň po pádu jezdkyně utekl, hledá se již od pátku
Následující: Plzeň hostí 10. kolo Českého skokového poháru 2015

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...