Home > Zpravodajství > domácí sport > Jezdci z A-kádru se po St. Gallen těší do Olomouce

Jezdci z A-kádru se po St. Gallen těší do Olomouce

Červen bude pro většinu členů českého národního parkurového týmu ve znamení dvou významných událostí. V pátek 3. 6. poprvé změří síly s evropskou špičkou v superlize Poháru národů v St. Gallen. Za tři týdny se pak naši TOP jezdci potkají v Olomouci…

Český národní tým v parkurovém skákání zažívá úspěšné časy. Čtveřice jezdců ve složení Emma Augier de Moussac, Aleš Opatrný, Zuzana Zelinková a Ondřej Zvára vybojovala České republice v loňském roce pozici v nejlepší konkurenci série Furusiyya FEI Nations Cup neboli Poháru národů, a od roku 2016 závodí v takzvané Divizi 1.

Aleš Opatrný. Foto: Josef Malinovský

Aleš Opatrný. Foto: Josef Malinovský

Poté, co v pátek 3. června letos poprvé změří síly s nejlepšími celky západní Evropy právě v soutěži Poháru národů, čekají je o tři týdny později další důležité závody, které pro ně budou více srdeční záležitostí. Ve dnech 23. až 26. června se v Equine Sport Centru Olomouc odehraje již třetí ročník mítinku J&T Banka CSI3*W Olomouc, který je zapsaný do seriálu Světového poháru. Tři ze čtyř jezdců národního parkurového A-kádru u toho nebudou chybět!

Nejvýše postavený Čech v žebříčku Mezinárodní jezdecké federace (FEI) Aleš Opatrný uvedl, že se na svou účast po loňské pauze moc těší. „V roce 2015 jsem v Olomouci nebyl kvůli olympijské kvalifikaci, v jejímž rámci jsem startoval v Polsku. Předloni se olomoucké mezinárodní závody konaly poprvé, a na to, že to byl první ročník, tak musím říci, že jsem byl moc spokojený. Stejně tak jsem slyšel od loňských účastníků, že se závody opět kvalitou posunuly o kus dál, tak doufám, že ten letošní se posune znovu jen dopředu,“ řekl Opatrný, který drží pozici v elitní stovce parkurových jezdců světa.

Čtěte také:  Oslava zápisu Národního hřebčína do UNESCO

„V Olomouci je vždy skvělá atmosféra a dokonalé publikum. Organizace je také pokaždé zvládnutá na jedničku, takže tam jezdím závodit moc ráda,“ dodává další z opor národního kádru Zuzana Zelinková. Ta nevynechala v historii olomouckého Světového poháru příležitost k účasti ani jednou, a letos se znovu představí divákům mimo jiné se svojí stájovou jedničku hřebce Caleriho II.

Dalším nepostradatelným článkem národního družstva v nejtěžší týmové soutěži světa je Ondřej Zvára. Také jeho výkony budou během posledního červnového víkendu moci sledovat diváci v Olomouci. „Na poslední ročníky mám pěkné vzpomínky. Vždy se mi v Olomouci závodilo příjemně. Atmosféra byla pokaždé nezapomenutelná a jedna z nejsilnějších, co v sezoně zažívám,“ uvedl Ondřej Zvára k tomuto zastavení v nabitém sportovním kalendáři sezony 2016. Podle jeho slov závody v Olomouci dokonale zapadají do časového plánu jako jeden z klíčových mítinků celé sezony. Se svými kolegy z týmu se shoduje v tom, že termín je dobře načasovaný právě mezi dvě kola Poháru národů ve švýcarském St. Gallen a ve švédském Falesterbo, kam zamíří tým dva týdny po závodech J&T Banka CSI3*W Olomouc.

Čtvrtý pilíř českého A-kádru Emma Augier de Moussac, která má v České republice pouze rodinné kořeny, plánuje svou účast na olomouckém Světovém poháru až v dalším ročníku. „Žiji trvale v Nizozemí, a tak to do České republiky mám poměrně daleko. Moje závodní aktivity zcela vytěžují mítinky, které jsou pro mě dopravně dostupnější. To je ostatně hlavní důvod, proč jsem ještě při závodech J&T Banka CSI3*W Olomouc nestartovala. Bohužel se tak nestane ani letos, ale pro příští ročník již o účasti v Olomouci vážně přemýšlím,“ prozradila Emma Augier De Moussac.

Čtěte také:  Známá i méně známá výročí Velké pardubické

Závodníky čekají při J&T Banka CSI3*W Olomouc čtyři dny soutěží, rozdělených do šesti rozdílných túr. Nejvyšší z nich je tříhvězdové CSI zařazené do série Světového poháru, které vyvrcholí nedělní soutěží Grand Prix s překážkami vysokými do 160 centimetrů. Vrcholná soutěž navíc nabízí jezdcům a koním možnost splnit si kvalifikaci pro mistrovství Evropy v roce 2017. Další informace o parkurovém Světovém poháru v Olomouci najdete na internetových stránkách www.csiolomouc.cz.

Aleš Opatrný Emma Augier de Moussac ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc Ondřej Zvára Parkur Pohár národů skoky Světový pohár Zuzana Zelinková
Předchozí: Pátou zastávkou Českého skokového poháru je Litomyšl
Následující: Den pro neziskový sektor: V hlavní roli ambiciózní koně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. ...