Home > Zpravodajství > domácí sport > Jezdecká mistrovství ČR a reprezentační výjezdy v červenci

Jezdecká mistrovství ČR a reprezentační výjezdy v červenci

Dvě mistrovství Evropy, čtyři mistrovství České republiky, dva Poháry národů a také blížící se olympijská kvalifikace v Šamoríně, to je stručný výčet těch nejdůležitějších akcí, na které se chystá česká reprezentace během sedmého měsíce roku 2015.

Nejen skokové jezdce čeká v červenci mistrovství republiky. Foto: Josef Malinovský

Nejen skokové jezdce čeká v červenci mistrovství republiky. Foto: Josef Malinovský

Jezdce na domácím území čeká hned několik republikových mistrovství. Po čtyři červencové víkendy se budou rozdávat čtyřikrát medaile, a to na třech místech, ve třech disciplínách. V termínu 3. – 5. července se uskuteční mistrovství České republiky ve voltiži, které se koná ve Frenštátu pod Radhoštěm. Jen o týden později se od 10. do 12. července utkají o skokový titul mladí jezdci, ženy a senioři (spojená kategorie mužů a žen) na Ptýrově. Pro děti a juniory je připraveno skokové mistrovství ve dnech 16. až 19. července v Martinicích. Během dalšího týdne se vrátí mistrovské klání na Ptýrov, tentokrát si tam medaile rozdají od 24. do 26. července drezurní jezdci všech věkových kategorií.

Během července se u nás chystají také jedny mezinárodní závody, a to konkrétně vozatajské – CAI3* zařazené do Světového poháru. Probíhat budou ve dnech 9. až 12. července v Nebanicích u Chebu. O prázdninách pokračují také seriálové soutěže ve skocích, v drezuře, ve všestrannosti i ve spřežení. Český skokový pohár zavítá koncem měsíce po menší odmlce do Opavy (24. – 26. 7.). Český drezurní pohár čeká v červenci pouze kvalifikace FitminTrophy Pony ve Zduchovicích (11. – 12. 7.), v dalších kategoriích se jezdci opět utkají až během srpna. Zato při Zlaté podkově se bude závodit hned třikrát. Ve všestrannosti se bude jednat o mítinky v Kolesech (4. – 5. 7.) a v Humpolci (18. – 19.7), v rámci spřežení se jezdci potkají v Pardubicích (24. – 26. 7.).

Čtěte také:  Na Pardubickém závodišti dostává prostor nadaná mládež

Do zahraničí se tentokrát jezdci vydají v šesti disciplínách. Na reiningové mistrovství Evropy v Givrins odcestuje juniorský tým ve složení Brenda Lesniczáková, Natálie Kučíková a Karolína Karásková (2. – 3. 7.). Stejně tak na svém mistrovství Evropy nebudou chybět mladí drezurní jezdci a jedna juniorka. Ve dnech 1. – 5. července se do Vidaubanu chystá za juniory Tereza Čechurová (Elfen Prinz), z mladých jezdců pak Sofie Brodová (Lissandro), Barbora Dvorníková (Why Not), Pavla Hašková (Lindgren) a Barbora Marešová (Clever Girl).

Český skokový tým by se měl představit při dvou Pohárech národů, a to v rámci mezinárodních závodů CSIO3* v Budapešti (16. – 19. 7.) a CSIO3* v Bratislavě (23. – 26. 7.). Nezadržitelně se blíží také olympijská kvalifikace v Šamoríně. Proběhne ve dnech 31. července až 2. srpna a český tým bude bojovat o vítězství, které by mu zajistilo účast na nadcházejících olympijských hrách. Poslední velkou přípravou by měla být právě zmiňovaná Budapešť, kde by se měl v týmu představit Aleš Opatrný, Zuzana Zelinková, Emma Augier De Moussac a Ondřej Zvára. Společně s nimi je do Maďarska nahlášen ještě Zdeněk Hruška.

Náročných závodů CSI5* v Paříži, které jsou součástí Global Champions tour, se chce ve dnech 3. – 5. července zúčastnit Emma Augier De Moussac. V rámci skokových závodů nebudou čeští jezdci chybět první dva víkendy na CSI ve Wiener Neustadtu a na CSI Koningsbosch (9. – 12. 7.). V drezuře se Ema Kopuletá (Jančářová) chystá na CDI4* do Hagenu (8. – 12. 7.).  Ve spřežení plánují čeští reprezentanti výjezd do Drebkau (3. – 5. 7.).  Jeden zahraniční závod je hlášen na červenec také ve vytrvalosti, a to na CEI* Marbach (10. – 12. 7.). Ve všestrannosti jezdci odstartují ve Wiener Neustadtu (3. – 5. 7.), ve Feldbachu (17. – 19. 7.), Renswoude (22. -26. 7.) a Sahrendorf (24. – 26. 7.). Další informace hledejte na www.cjf.cz.

ČJF děti a junioři Farma Ptýrov Frenštát pod Radhoštěm mistrovství čr nebanice Ptýrov skoky spřežení Voltiž
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Devítiletá dívka vypadla za jízdy z povozu přímo pod jeho kola
Následující: Galerie: Druhá kvalifikace na VP pro Zarifa

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Parkurový Světový pohár v Olomouci se posouvá. Proběhne na konci srpna

Pořadatelé Světového poháru v parkurovém skákání CSI-W Olomouc 2020 již mají jasněji v tom, jak by mohl letošní ročník těchto závodů proběhnout. Termín byl posunut na konec srpna. Počítá se s nižším počtem hvězd, ale Světový pohár zůstane. Z důvodu nákazy Covid-19 a tím spojeného nouzového stavu vyhlášeného vládou, se ...