Home > Zpravodajství > informujeme vás > Jezdecká sezóna 2014 bude televizně nejbohatší v historii

Jezdecká sezóna 2014 bude televizně nejbohatší v historii

V pondělí 24. února se příznivci jezdectví mohou těšit na první z dlouhé série televizních pořadů věnovaných tomuto sportu v roce 2014 na kanálu ČT Sport. Den poté bude následovat další a celkem by jich mělo být přes padesát, což je rekordní počet!

00201656l

Zásluhu na této silné medializaci má především Česká jezdecká federace, která i přes poměrně velké navýšení finančního plnění spojeného s výrobou televizních pořadů vyhradila ze svého rozpočtu k tomuto účelu potřebné prostředky. Vedle standardních 10 až 11 pořadů z domácích mítinků navíc předjednala televizní práva prostřednictvím Mezinárodní jezdecké federace a Eurovision na Světové jezdecké hry v Normandii, které se uskuteční na přelomu srpna a září.

V pondělí 24. února budou moci televizní diváci sledovat od 15.50 hodin zkrácený záznam z průběhu Galavečera České jezdecké federace, který se konal 1. února v pražském Radiopaláci. Druhý den je pro změnu od 15.35 hodin na programu sestřih z úvodních kol zimního halového seriálu Jump and Drive Winter Tour. Dominovat mu budou závody spřežení v Hradištku, krátce však budou shrnuty i lednové skokové závody a únorové vozatajské soutěže z nové haly ve Zduchovicích. Oba dva pořady mají připraveno hned několik repríz. Podrobnosti o jejich zařazení do vysílání najdete na adrese www.ceskatelevize.cz/program. Další z již nasazených jezdeckých pořadů je z galavečera Koně na Žofíně. Ten se koná 1. března a na televizní obrazovky se v 30minutovém souhrnu dostane poprvé ve čtvrtek 6. března od 22.45 hodin.

Čtěte také:  KLADRUBY NARUBY letos již počtvrté

Absolutní novinkou letošního roku bude série televizních pořadů z Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem. Od 19. do 23. března bude každý den odvysílán ve večerních hodinách (předběžně kolem 23. hodiny) 15minutový zpravodajský sestřih z této velmi ojedinělé jezdecké akce, kde se na jednom kolbišti soutěžně potkají hned čtyři jezdecké disciplíny pod hlavičkou České jezdecké federace a další se představí v doprovodném programu. Z nedělního finále je pak připravován 90minutový záznam.

00201657l

Venkovní jezdecká sezona nabídne zhruba další čtyři desítky televizních záznamů a v jednom případě by mělo jít po několika letech i o přímý přenos. Ten bude realizován z mezinárodních skokových závodů CSI-W v Olomouci. Ze skokové disciplíny se dostanou na televizní obrazovky i květnové mezinárodní závody CSI ve Zduchovicích, obě mistrovství ČR v Martinicích a na Ptýrově a v neposlední řadě všech 11 kol Českého skokového poháru. Z drezury lze jmenovat CDI-W Brno, mistrovství ČR nebo finále Českého drezurního poháru. Všestrannost má předběžně zajištěnou výrobu záznamu z CCI Brno a mistrovství ČR v Humpolci. Jedná se také o vysílání finále Zlaté podkovy, ale v tomto případě ještě není domluveno technické zajištění výroby s pořadateli závodů, což je i případ mistrovství ČR spřežení. Vozatajové však budou mít příležitostí ke sledování své disciplíny více než dost! Vše začne Rudolfovým pohárem v Kladrubech, hned následující týden se bude natáčet premiérový mezinárodní závod v Němčicích na Kolínsku a jistotu přítomnosti televizních kamer má i Světový pohár CAI-A v Nebanicích. Na několik pořadů se mohou tradičně těšit i vytrvalci. Po jednom pořadu mají v tuto chvíli na jezdeckém seznamu zástupci voltiže (CVI Frenštát) a reiningu. U reiningu by však měly přibýt ještě k mistrovství ČR v Kozlovicích finálové závody NRHA v Krakovanech. Opomenuto nebude ani letos mistrovství České republiky v paradrezuře a vůbec poprvé bude odvysílána krátká reportáž z MČR v paravoltiži. Na své si přijdou i chovatelé, neboť vedle Martinického šampionátu mladých koní a finále drezurního i skokového Kritéria mladých koní ve Zduchovicích by mělo letos dojít i na KMK ve všestrannosti v Borové. V neposlední řadě bude mít premiéru na obrazovkách České televize mistrovství ČR pony. Informace o vysílání bude průběžně Česká jezdecká federace uvádět na svých stránkách www.cjf.cz.

Předchozí: Jiří Skřivan: Junior Cup v rámci ČSP 2014 bude!
Následující: Natáčení Znamení koně II pokračuje. Zimní díly seriálu budou bez sněhu
x

Mohlo by vás zajímat

Aleš Opatrný: Na GC Prague PlayOffs budu opět v roli jezdce i trenéra

Jedním z českých jezdců, kteří budou startovat od 21. do 24. listopadu při galashow světového parkuru GC Prague PlayOffs, je úřadující mistr České republiky Aleš Opatrný. Pozvánky do O2 areny získal dokonce dvě. O využití té druhé měl hned jasno. Osminásobný mistr České republiky v parkurovém skákání Aleš Opatrný právě ...