Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Jezdecká sezona 2014 míří do finále

Jezdecká sezona 2014 míří do finále

V listopadu zakonči domácí jezdeckou sezonu 2014 dvoje skokové závody v Herouticích u Neveklova a česká kolbiště, včetně těch krytých, osiří na několik měsíců. První halové závody roku 2015 proběhnou koncem ledna. Rušno však nadále bude v zahraničí.

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

V první polovině listopade se jezdecké hale Farmy Heroutice uskuteční 9. kvalifikační kola seriálů Pony liga, Pony extraliga a Teenager 2014. Body do žebříčků budou moci jezdci sbírat ještě v sobotu 22. listopadu v rámci 10. kola. V neděli se již uskuteční samotné finálové soutěže, přičemž Pony extraliga opět nabídne netradiční soutěž v podobě velkého finále pro nejlepší čtyři jezdce se střídáním koní. Téměř jistou účast v napínavém klání má Denisa Vegrichtová, která po 8. kole má 46 bodů, zatímco druhá umístěná Michaela Klugarová na ní ztrácí 15 bodů. Na třetí a čtvrté pozici jsou zatím shodně s 28 body Petra Boháčová a Klára Stárková, kterým šlape na paty Sofie Najmanová s jednobodovým rozdílem. Právě mezi zmíněnou pěticí se pravděpodobně rozhodne o definitivních finalistech, jelikož šestý Lubomír Gabryš má pouhých 12 bodů. Ve zbývajících dvou seriálech mají reálné šance na postup mezi finálovou desítku v podstatě všichni, kteří již v některých kvalifikacích bodovali. Podrobné žebříčky jezdců najdete na www.ponyliga.cz.

Rušno v Herouticích však bude i v mezidobí obou sportovních akcí. Ve dnech 14. – 15. listopadu hostí Farma Heroutice II. předvýběr hřebců do plemenitby (hřebci ročník 2012). Jedná se o již 8. ročník této chovatelské události, jejíž součástí je i výběr starších hřebců do PK ČT. Další informace najdete na www.heroutice.cz a také na www.schct.cz.

Čtěte také:  Vloupání do koňských stájí, škoda je předběžně odhadnuta na milion korun

To, že domácí jezdecká scéna utichá, ovšem neznamená, že by se za našimi hranicemi nekonaly zajímavé hipologické akce. Čeští jezdci se budou v listopadu účastnit mezinárodních závodů ve skocích, v drezuře, ale i ve všestrannosti a ve voltiži. Právě ve voltiži bude české barvy hájit Lukáš Klouda v rámci Světového poháru konaného ve dnech 6. – 11. listopadu v německém Mnichově. Souběžně s voltiží tam proběhnou i skokové závody CSI3*/CSIAm, kde by se na startu měly objevit Adéla Půlpánová, Francesca Kolowrat-Krakowská a Alžběta Malcová.

Tradičně nejdominantnější skokové závody v termínových listinách jsou až na pár výjimek na úrovni dvou hvězd, přičemž není listopadového víkendu bez českého startu v zahraničí. Větší ekipa se chystá v polovině měsíce do Ebreichsdorfu, kde nebude chybět např. Aleš Opatrný či Jan Studnička. Zároveň se tam v rámci CSIJ a CSICh představí i mladší reprezentace. Těšit se můžeme na výkony Sofie Najmanové, Sáry Finsterle nebo Kateřiny Kučerové. Dále skokoví jezdci plánují výjezd do Lince, Opglabbeeku, Damme-Neuenwalde, Neustadt Dosse, Kreuthu, Lešna, Lieru, Celje a Manerbia.

Po jednom výjezdu mají nahlášeny disciplíny všestrannost a drezura. Pro účast při CDI Zakrzow se rozhodla ve dnech 7. – 9. listopadu Sofie Brodová, Ema Jančářová, Hana Vašáryová, Tereza Hábová a také mistr České republiky Fabrizio Sigismondi. Sice pouze dvě jména, ale zato slibná, figurují na přihláškách do mezinárodní závody ve všestrannosti CIC v italské Ravenně. Tam se vypraví během druhého listopadového víkendu Petr Veselovský a Miloslav Příhoda. Závodit budou na úrovni dvou hvězd a Petr Veselovský s Monarchou se postaví na start ještě těžší soutěže – CIC3*. Celkem se v listopadu uskuteční šestnáct výjezdů ve čtyřech disciplínách, z čehož třináctkrát se jedná o parkurové závody.

ČJF pony
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Velká pardubická slaví. Narodila se před 140 lety.
Následující: Česká jezdecká federace připravuje nový galavečer

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Poslední kvalifikace. Dvojkolo Zimního jezdeckého poháru v Tlumačově

Zemský hřebčinec v Tlumačově hostí o víkendu poslední kvalifikační kolo Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace. Jde o poslední možnost nasbírat body do seriálového žebříčku. Přitom do finále v Královicích postupuje jen dvacet TOP jezdců. Sobota 16. března je posledním dnem, kdy si parkuroví jezdci mohou připsat body do žebříčku ...