Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Jezdecká sezona nabírá obrátky v Čechách i v zahraničí

Jezdecká sezona nabírá obrátky v Čechách i v zahraničí

Březen přináší jednu z největších domácích jezdeckých událostí sezony – Jezdecký festival na výstavišti v Lysé nad Labem, který se koná v rámci výstavy a veletrhu Zemědělec – Jaro s koňmi ve dnech 18. – 22. března 2015. To však není zdaleka vše!

Akce je výjimečná především tím, že se na jednom místě během několika dnů představí divákům všechny klasické jezdecké disciplíny zastřešené pod hlavičkou ČJF. Hlavní linkou Jezdeckého festivalu jsou závody, které čítají 34 soutěží ve čtyřech disciplínách: v parkurovém skákání, drezuře, voltiži a spřežení. Ostatní disciplíny, kterými jsou všestrannost, reining, vytrvalost a paradrezura se představí v rámci doprovodného programu.

Ještě před Jezdeckým festivalem proběhnou ještě dvě kola zimního Jezdeckého poháru 2015. Poslední body před finále, které se koná právě při festivalu v Lysé nad Labem, se rozdají skokovým jezdcům 7. března v Hradištku u Sadské a v soutěžích spřežení o týden později – v sobotu 14. března v Trojanovicích.

Nezahálí však ani další čeští pořadatelé. V Herouticích zahajuje 8. března Stylšampionát pony. V sobotu 14. března se konají v Praze na Císařském ostrově a v Nových Zámcích na Olomoucku skokové závody až do 130 cm. V sobotu 28. března pořádá organizátor ve Zduchovicích skákání až do 125 centimetrů a v Hradištku u Sadské budou na programu parkury do 135 centimetrů.

Čeští reprezentanti se během března chystají vyrazit také do zahraničí, a to hned v pěti disciplínách. Vedle nejpočetnějších skoků to jsou další dvě olympijské disciplíny drezura a všestrannost, společně s nimi pak vytrvalost a voltiž.

Čtěte také:  Dostihová sezona ve Velké Chuchli nabídne čtrnáct termínů se 111 dostihy

V rámci zahraničních výjezdů ve skocích nechybí české barvy v rámci Sunshine Tour ve Španělsku, kde se ve Vejer de la Fronetra při CSI3* a CSIYH závodí celý březen. Všechny týdny tam startuje Anna Kellnerová, která má již nyní na kontě vydařené jízdy. Společně s ní se na některé týdny do Španělska podívají Emma a Charlotte Augier de Moussac, Michal Kukačka, Vladimír Malák a Sergej Motygin. Na dva týdny se na Vilamoura Tour chystá Petra Pešková. Co se delších závodů týče, koncem března začíná CSI San Giovanni, kam je zatím nahlášen Aleš Opatrný, Adéla Půlpánová, Natálie Roučková, Josef Kincl a Zuzana Zelinková.

Po dva týdny závodí také jezdci ve všestrannosti, a to Jaroslav Hatla a Eliška Opravilová. Od 26. února až do 8. března reprezentují české barvy na CIC Barocca d´Alva v Portugalsku, kde se Jaroslav Hatla postaví během druhého závodního víkendu i do soutěže na úrovni tří hvězd. Pro něj jsou to přípravné závody na další výjezdy, kde již půjde o body na olympijské hry.

Z dalších skokových výjezdů mají čeští jezdci v plánu CSI2*/CSIYH Leszno ve dnech 6. až 8. března, a to jmenovitě Josef Kincl, Marek Klus, Francesca Kolowrat-Krakowská, Aleš Opatrný, Jiří Papoušek a Martin Řezníček. V témže termínu chce vyrazit do Dortmundu Lada Šobichová, která má ještě v plánu CSIYH Braunschweig ve dnech 19. – 22. března. Na CSI3*-W do Varšavy zamíří ve dnech 12. – 15. března Aleš Opatrný. O týden později se na CSI Gorla Minore chystá Ivana Hronová.

Čtěte také:  Novinkou letošní sezony je seriál všestrannosti pardubického závodiště

V drezuře se zatím jako jediná podívá za hranice České republiky Pavla Hašková, která je nahlášena ve dnech 31. března až 6. dubna na CDI do Stadl Paury. Stejně tak jeden výjezd chystají voltižní jezdci Lukáš Klouda a Marek Hablovič, a to ve dnech 6. – 8. března na CVI do Al Shaqab v Doze. Ve vytrvalosti změří síly Lucie Škábová, Kateřina Kyselá a Natálie Terberová při CEI3* v Dubaji konané 21. března. Další informace hledejte na www.cjf.cz.

ČJF
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Velká Chuchle zná polovinu termínové listiny
Následující: SCHČT spustil on-line plemennou knihu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Vozatajové jeli v Tlumačově o finále Zimního jezdeckého poháru ČJF

V neděli 17. března vyvrcholila v Tlumačově základní část vozatajského Zimního jezdeckého poháru.  Na jihovýchod Moravy dorazila silná konkurence. Většina jezdců, kteří se seriálu účastnili i v předchozích kolech, totiž nechtěla nechat nic náhodě. Jména finalistů, kteří se díky bodům nasbíraným ve všech čtyřech kolech seriálu probojovali mezi nejlepších dvacet, ...