Home > Zpravodajství > domácí sport > Jezdeckou sezonu zakončilo na Suché nejen oblastní mistrovství

Jezdeckou sezonu zakončilo na Suché nejen oblastní mistrovství

První říjnovou sobotu se v areálu Jiřího Skřivana v Suché u Litomyšle konaly poslední jezdecké závody letošní sezony. Na programu dne byly nejen klasické soutěže, ale i soutěže spadající pod oblastní mistrovství – to se konalo v kategoriích ženy, mladí jezdci a senioři.

Jiří Skřivan. Foto: Michaela Javůrková

Jiří Skřivan. Foto: Michaela Javůrková

Brzké sobotní ráno zahajoval parkur s postupnou obtížností do 90cm. Plný počet dobrých bodů a zároveň nejrychlejší čas měl Jakub Petrus v sedle Karey (JK Sloupnice). O necelé dvě sekundy pomalejší byla Kateřina Šislerová a Celtis (OS Hiporehabilitace Baneta). Třetí do cíle dojela Vladislava Ciprová a Revue (JK Pastviny).

Na limitovaný čas se jela druhá soutěž, parkur stupně „Z“, kde limit činil 62 sekund. Nejblíže tomuto limitu byla Martina Šoupalová, reprezentující Showpal Equiteam, v sedle D´Elise. Na druhém místě dokončila domácí Jana Halámková a Golden Gasper, o třetí místo se podělili Jiří Tměj s Daretem (JK prof.M.Hrabánkové) a Jan Skřivan v sedle Ezura (JKHS), jelikož jejich odchylka od limitovaného času byla naprosto totožná.

Divácky velmi atraktivní byla třetí soutěž – parkur s postupnou obtížností do 115cm se žolíkem. Jediný, komu se podařilo čas stlačit pod čtyřicet sekund, byla Kateřina Štěpánková a Vanesa 7 (JK Tyko Čepí o.s.), zaslouženě tak zvítězila. Druhá dokončila parkur zástupkyně Hradeckého jezdeckého klubu, Petra Poláčková a Minela, třetí poté Petra Skřivanová a Easy Love (Stáj Manon).

Čtvrtá soutěž už byla mistrovská. Na parkuru stupně „L**“ se rozhodovalo o mistryni východočeské oblasti mezi ženami. Pouze dvě jezdkyně dokončily parkur bez chyby a rozhodlo rozeskakování – ve prospěch Martiny Šoupalové a La Legion, jelikož Zuzana Plundrová v sedle Lappentiho (JS Plundra), která startovala v rozeskakování jako první, jednou chybovala. Martině tedy stačilo zajet čistý parkur, aby se stala mistryní VČO v kategorii žen. Zuzana Plundrová obdržela stříbrnou medaili, na třetí místo ještě dosáhla nejrychlejší jezdkyně s jednou chybou, Petra Poláčková.

Čtěte také:  V záři ptýrovských reflektorů nastoupí lídr bodování ČSP Jan Štětina

Toto dvouhvězdové L se jelo zároveň i jako otevřená soutěž, kde nenechal nikoho na pochybách Jiří Skřivan, když v sedle Tenerife´s Allegreta dokončil bez chyb a v nejrychlejším čase. Druhá byla Martina Šoupalová a La Legion, třetí pak Barbora Chloupková a Poison Ivy (TJ Equus Kinsky).

Následovalo rozhodování o medailích pro mladé jezdce na parkuru „S*“. Tři jezdci se probojovali do rozeskakování. Jako první do rozeskakování nastupoval Ondřej Málek s Cornilsem (Sportovní stáj Málek), který prolétl parkurem v čase 43,18s. Druhá startovala Vanda Tmějová a Žilien Taurus Trans (JKHS), která bohužel dvakrát zaváhala. Ve svých rukou měla vše Kateřina Málková s Chintou (Sportovní stáj Málek), která sice zajela čistě, ovšem pomaleji než stájový kolega. Zlato i stříbro tedy putovalo k Málkovým, bronz zůstal v rukou domácí Vandy Tmějové.

Vrcholem pozdního odpoledne byl parkur stupně „S**“, který se jel jako otevřená i mistrovská soutěž seniorů. Pouze dva jezdci přešli parkur stavitele Romana Falty bez chyb – Jiří Skřivan a Aleš Richter (JK Stáj Machovi). Jiří do rozeskakování vstoupil jako první s Kallisto a nasadil laťku na nezchybný parkur a čas lehce přes 40 sekund. Aleš Richter se rozhodl nestartovat a tudíž zlato připadlo řediteli závodů Jiřímu Skřivanovi a Kallisto, stříbro Aleši Richterovi a Viktorii 8. Třetí místo a bronzová medaile patřila nejrychlejšímu jezdci s jednou chybou – Jiřímu Skřivanovi a Flying Star 1.

V otevřeném „S**“ bylo první místo shodné se soutěží mistrovskou. Druhá dokončila Veronika Špačková a Vileria (JK Černožice), která v rozeskakování jednou zaváhala. Třetí pozici ve výsledkové listině obsadil Aleš Richter a Viktorie.

Čtěte také:  Trojice Pražských lvů míří do Říma. Pojede se tam šestnácté kolo GC

Parkurová sezona v areálu Jízdárny Suchá je u konce. Přes zimu se ale budou konat veřejné tréninky, soustřední a spoustu akcí pro děti.

Děkujeme za účast na podzimních závodech a na viděnou na Suché!

Výsledky: OM-Sucha-zenyOM-Sucha-seniori6-SuchaOM-S2H5-SuchaOM-S14-SuchaOM-L2H3-SuchaOM-L12-SuchaOM-Z1-SuchaOM-ZM

Autor: Michaela Javůrková

Oblastní mistrovství Parkur skoky Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Předchozí: XVIII. den metropolitní sezóny: Urbi et Orbi završil sezónní hattrick
Následující: Mistrovství ČR v paravoltiži 2015 proběhlo v Brně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým Prague Lions si na konto připsal senzační vítězství v Římě!

Šestnácté kolo parkurové série Global Champions League v Římě se týmu Prague Lions opravdu vydařilo. Už po prvním kole, kdy ani jednou nechybovali, se zařadili na velmi dobrou čtvrtou příčku, to ještě netušili, že druhé kolo jim přinese vítězství! V rámci šestnácté zastávky Global Champions League v Římě v majestátním ...