Home > Zpravodajství > informujeme vás > Jezdecký areál ve Spojile u Pardubic zničil požár

Jezdecký areál ve Spojile u Pardubic zničil požár

Profesionální i dobrovolné jednotky hasičů likvidovaly v pondělí 26. listopadu v 4.49 hodin požár stodoly ve Spojile u Pardubic. Jednalo se o zemědělský statek se stájemi o rozměrech přibližně 20 x 20 m. Ve stájích bylo ustájeno přibližně 40 koní. Koně hasiči vypustili. Několik koní uteklo. S odchytem hasičům pomáhali strážníci městské policie. Při příjezdu hasičů byla již celá stodola zasažena plameny. Následně došlo i ke zřícení střechy. Uvnitř bylo uskladněno seno. Narušena byla statika celého objektu. Po dohodě s majitelem nechali hasiči objekt kontrolovaně dohořet.

 

Požár se mimo objekt nedostal. Hasiči ochlazovali nejen stodolu, ale i okolní objekty. Ochlazování bylo prováděno i z výškové techniky. Následně byl vystěhován materiál a zařízení kanceláří i technologických místností. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 8.46 hodin.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru je nyní předmětem dalšího vyšetřování. Jednotky jsou stále na místě.

Na místo se v úterý ráno vrátí vyšetřovatel hasičů. Ten nejprve místo požáru zkontroluje termokamerou a pokud bude teplota přijatelná, bude povolán pes, který je speciálně vycvičen na vyhledávání hořlavých kapalin.

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje

Foto: HZS Pardubického kraje

Požár jízdárny v Hejtmánkovicích

Za poslední týden je to již druhý požár stájí ve východních Čechách. Celkem pět jednotek vyslalo na místo krajské operační a informační středisko poté, co ve středu 21. 11. v 03:27 hod. přijalo oznámení o požáru jízdárny v Hejtmánkovicích.

Čtěte také:  Cena zimní královny uzavře jubilejní 120. karlovarskou dostihovou sezónu

Průzkumem na místě požáru jednotky zjistily, že hoří část objektu jízdárny. Požár byl v daném místě v plném rozvoji, proto se hasiči snažili uchránit především zbytek objektu a co nejdříve požár lokalizovat, aby se nerozšířil. To se jednotkám podařilo těsně před pátou hodinou ranní, kompletní likvidace požáru byla oznámena v 06:17 hod.

Požár zničil třetinu objektu, která byla určena jako stáje s volným přístupem pro koně a zasaženo bylo také zázemí pro jezdce. Plameny zde pohltily střechu a část konstrukce. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit další část stájí a prostor klubovny. Škoda byla předběžně vyčíslena na 950 tisíc korun, přičemž se podařilo uchránit hodnoty v rozmezí asi 1 až 1,5 milionu korun. Jak požár vznikl, to je předmětem vyšetřování. Prozatím nebyla vyloučena žádná z možných příčin vzniku.

Po ukončení zásahu byl nad požářištěm nařízen dohled místní dobrovolné jednotky do 15:00 hod.

Při události nebyl nikdo zraněn, nedošlo ani ke zranění zvířat. Koně měli ke stájím volný přístup z výběhu a z místa sami utekli.

Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči z Broumova a jednotky SDH Broumov, Meziměstí a Hejtmánkovice a dále také dobrovolná jednotka podniku VEBA Broumov.

Autor: Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

hasiči požár
Předchozí: TAXIS GLADIATOR RACE se stal největším závodem v rámci seriálu Gladiator Race
Následující: Pardubické dostihové závodiště se na zimu mění v „ledový park“

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Od vážné dopravní nehody hasiči spěchali k záchraně koně

Úterý 20. srpna bylo pro hasiče z Libereckého kraje náročné. Nejprve zasahovali u dopravní nehody, následně se hasiči okamžitě přesunuli k další události. Jednalo se o záchranu koně, který v obci Luka na Českolipsku uvízl v jímce hluboké 2–3 m. Při příjezdu hasičů se kůň nacházel na boku skoro celý v ...