Home > Zpravodajství > domácí sport > Jezdecký festival 2015 s účastí olympionika Hatly

Jezdecký festival 2015 s účastí olympionika Hatly

Druhý ročník Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem se může pochlubit účastí dvojnásobného účastníka olympijských her ve všestrannosti Jaroslava Hatly. Startovat bude sice v parkurových soutěžích, ale zúčastní se i ukázky halové všestrannosti!

Jaroslav Hatla, účastník olympijských her, přijede do Lysé. Foto: Kateřina Návojová

Jaroslav Hatla, účastník olympijských her, přijede do Lysé. Foto: Kateřina Návojová

Jaroslav Hatla je dosud naším jediným jezdcem v novodobé historii České republiky, který startoval na olympijských hrách – a to hned dvakrát. Poprvé v Aténách (2004) a podruhé v Pekingu, resp. v Hongkongu (2008). Za rok by se jistě rád podíval do Ria, ale před tím musí ještě úspěšně absolvovat dlouhý kus cesty olympijskou kvalifikací. Na tu se již začíná pečlivě připravovat, a tak se nedávno zúčastnil např. mezinárodních závodů v Portugalsku, odkud se vrátil teprve před týdnem. O to větší je radost pořadatelů Jezdeckého festivalu, že si ve svém nabitém programu našel čas a dorazí do Lysé s celou řadou svých koňských svěřenců. Těch bude mít celkem pět: Big Berry, Ballymurphy Mark, Reenmore Alfie, Iberon CP 22 a Caramouche Z. Právě s posledně zmíněným Caramouchem by měl startovat dokonce v nedělní Grand Prix Czech Equestrian Teamu s výškou překážek 140 centimetrů.

Jaroslav Hatla se divákům Jezdeckého festivalu představí nejen na klasickém parkuru ve čtvrtek, v sobotu a v neděli. V sobotu bude navíc účastníkem večerního show programu, během něhož bude pro diváky nachystána ukázka halové všestrannosti. „Tento typ soutěží se objevil na mezinárodní scéně halových závodů teprve nedávno a dosud není oficiálně zakotven v národních pravidlech. Naším cílem tak je halovou všestrannost představit v České republice laické i té odborné veřejnosti a motivovat kompetentní osoby k tomu, aby zmiňovaná pravidla pro halovou všestrannost byla v blízké budoucnosti schválena,“ uvedl ředitel Jezdeckého festivalu – Josef Malinovský.

Čtěte také:  Zahájení parkurové sezony v Chuchle Areně Praha

Pro halovou všestrannost mohou existovat tři formáty soutěží. Tím prvním je „derby soutěž“, která je podobná klasické soutěži Derby popsané ve článku 277 skokových pravidel. Pevné skoky musí být s lehce shoditelnými prvky a bariéra na nejvyšším bodě skoku. Druhá varianta je „stylová soutěž“ vycházející z národních soutěží na styl, přičemž v ní jsou postavené pevné překážky. Do třetice se halová soutěž může jezdit na dvě fáze, kdy v první fázi jsou použity pouze pevné crossové skoky a nejede se na rychlost, ale na optimální / limitovaný čas. V druhé fázi je použito 6 až 8 speciálních překážek, které jsou inspirovány pevnými skoky pro cross-country – tj. úzké průčelí, hranoly, jehly, kombinace po oblouku apod. Překážky jsou však stavěné se shoditelnými prvky, tzn. nemají pevnou konstrukci.

Při Jezdeckém festivalu v Lysé nad Labem bude k vidění ukázka první zmíněné verze soutěže – tj. derby. Plánována je v rámci sobotního večerního programu, který začíná v 18.30 hodin. Podrobnosti o programu najdete na www.jezdeckyfestival.cz.

Jaroslav Hatla Jezdecký festival Lysá nad Labem všestrannost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Velká cena Opavy v roce 2015 na novém povrchu
Následující: Pony liga vstupuje do třináctého ročníku s novinkami

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Nová skladba soutěží Jezdeckého festivalu. Neděle ve znamení parkurů

Vrcholem Zimního jezdeckého poháru ČJF, který startuje již začátkem února, bude tradičně Jezdecký festival. Program březnového finále v Královicích u Slaného prošel řadou změn. Nově se začne v pátek drezurou a voltiží. Skákat se bude všechny tři dny. Časový harmonogram Jezdeckého festivalu 2020 v Královicích u Slaného prošel optimalizací a ...