Home > Zpravodajství > domácí sport > Jezdecký festival 2016 nabízí v rozpisu 32 soutěží

Jezdecký festival 2016 nabízí v rozpisu 32 soutěží

Pořadatelé Jezdeckého festivalu 2016, který se uskuteční od 16. do 20. března na výstavišti v Lysé nad Labem, již publikovali schválený rozpis závodů. Ten obsahuje v součtu 32 soutěží ve čtyřech, resp. pěti jezdeckých disciplínách…

Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová

Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová

Ve středu 16. března zahájí Jezdecký festival úvodním kolem seriálových soutěží Pony liga, Pony extraliga a Teenager 2016. V trojici pony soutěží se bude závodit o věcné ceny v hodnotě 3x 5.000 Kč. Pro velké koně jsou připraveny také tři soutěže od 100 do 115 centimetrů. Na výšce rovného 1 metru se začne skákat i ve čtvrtek, kdy je na programu předfinálový den Zimního jezdeckého poháru v parkurovém skákání. Vrcholným dnem bude pro tuto nejrozšířenější jezdeckou disciplínu nově již pátek, kdy jezdci budou moci sbírat dvojnásobný počet bodů do zimních seriálových túr. V rámci těchto posledních kol budou vyhlášeny i celkové výsledky skokové části Zimního jezdeckého poháru.

Nejdůležitějším bodem pátečního dne bude skoková Grand Prix Czech Equestrian Teamu. Ta se nově pojede jako dvoukolová soutěž na výškách 130 a 140 centimetrů. Do druhého kola postoupí všechny dvojice, které dokončí kolo druhé a startovat v nich budou v obráceném pořadí dle výsledku a času prvního kola. Soutěžící se umísti podle součtu trestných bodů z obou kol a času dosaženého ve druhém kole. Dotace Grand Prix je 30.000 Kč a rozdělena bude mezi nejlepších 10 účastníků.

Čtěte také:  Prague Lions skončili v St. Tropez šestí. K medaili scházelo jen málo

Také poslední soutěž proběhne pod hlavičkou Czech Equestrian Teamu. Jednat se bude o vůbec první oficiální halovou „derby“ soutěž ve všestrannosti, která kromě parkurových překážek bude obsahovat osm přírodních překážek do 105 centimetrů. Důležitou informací je, že v této soutěži nebude vybírat startovné! To ostatně nebude jediný případ. Startovat bez nutnosti úhrady startovného budou moci jezdci s koňmi i v sobotní soutěži Mini-maxi, která zahájí večerní show program. V obou případech v nich bude mezi nejlepší pětici rozdělena finanční dotace 5.000 Kč.

Sobotnímu klání ovšem budou dominovat jiné dvě disciplíny – drezura a voltiž, které jsou označovány jako dvě tzv. estetické jezdecké disciplíny. Drezurní úlohy se pojedou dopoledne a ve většině případů půjde o küry, neboli volné sestavy na hudbu. Stejně tomu bude i ve voltiži, kdy je nedílnou součástí vystoupení jezdce na koni hudební doprovod.

Neděle bude hlavně vozatajským dnem. Na rozjezd pořadatelé připravili hobby soutěž pro dvojspřeží, které se mohou účastnit i pony. Zbývající tři budou finálovými soutěžemi Zimního Jezdeckého poháru spřežení. Tečku za celým festivalem pak udělá turnaj v nové disciplíně pro děti na pony zvané Pony-games. Přihlašování do jednotlivých soutěží by mělo být spuštěno přes on-line systém České jezdecké federace pravděpodobně ve středu 10. února – tj. 5 týdnů před zahájením Jezdeckého festivalu. Uzávěrka přihlášek bude v neděli 13. března 2016. Podrobnosti najdete na internetové adrese www.jezdeckyfestival.cz.

drezura halové závody Parkur pony skoky spřežení Voltiž
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Kaczyna úspěšná při Zimním poháru v Nových Zámcích
Následující: Uprchlí koně způsobili v Brně rozruch v dopravě, odchytili je až v tunelu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým Prague Lions si na konto připsal senzační vítězství v Římě!

Šestnácté kolo parkurové série Global Champions League v Římě se týmu Prague Lions opravdu vydařilo. Už po prvním kole, kdy ani jednou nechybovali, se zařadili na velmi dobrou čtvrtou příčku, to ještě netušili, že druhé kolo jim přinese vítězství! V rámci šestnácté zastávky Global Champions League v Římě v majestátním ...