Home > Zpravodajství > pozvánky > Jezdecký festival 2017 v Lysé spojí koně a umění

Jezdecký festival 2017 v Lysé spojí koně a umění

Jezdecký festival 2017, který se koná ve dnech 22. – 26. března na výstavišti v Lysé nad Labem, přinese nejen sport a zábavu, ale nechá nahlédnout návštěvníky i do světa umění. V hale C totiž bude instalována výstava obrazů koní od Heleny Grocholové…

Paní Helena Grocholová se věnuje od dětství malbě a jejím velmi oblíbeným a častým motivem je příroda a zvířata, s oblibou maluje zejména koně. „Prostě to nějak začalo, ta fascinace koněm. Nejspíš to máme nějak po předcích, to rozechvění při komunikaci s velkým, silným a citlivým zvířetem,“ řekla ke svému oblíbenému motivu výtvarnice, která se malbu a kresbu koně učila u znalce, milovníka a kreslíře koní, akademického malíře a grafika Emila Kotrby.

Je velká náhoda, že paní Helena Grocholová, jež žije a tvoří už od roku 1991 v Lysé nad Labem, se přestěhovala právě do prostředí plného koní. Této náhody se snaží využívat pro sbírání materiálu a pro inspiraci k malování obrazů. „Stala jsem se náruživou fotografkou všeho živého, a díky akcím na výstavišti v Lysé nad Labem mám možnost pozorovat různá plemena koní na jednom místě, a to v klidu i pohybu, což je pro malíře koní velmi důležité,“ dodala výtvarnice, pro jejíž díla se spojení s Jezdeckým festivalem v Lysé přímo nabízí.

Během festivalu si budou moci návštěvníci prohlédnout její díla. Obrazy budou vystaveny ve VIP sektoru u kolbiště, ale také ve veřejné části haly C, kde se budou odehrávat všechny jezdecké soutěže. Zájemci si budou moci obraz také zakoupit, případně si domluvit ztvárnění vlastního čtyřnohého miláčka.

Čtěte také:  Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Jezdecký festival v Lysé nad Labem se koná letos už počtvrté. Ve dnech 22. – 26. března nabídne přes tři desítky soutěží v parkurovém skákání, všestrannosti, drezuře, voltiži a spřežení. Sobota 25. března je tradičně obohacena o večerní show program. Letos bude festivalový svět sportu spojen právě díky Heleně Grocholové a jejím obrazům také se světem umění. Internetové stránky Heleny Grocholové můžete navštívit na adrese www.obrazy-helegro.cz.

Helena Grocholová Jezdecký festival Lysá nad Labem obrazy koní
Předchozí: Zduchovice poslední zastávkou ZJP ČJF před finále
Následující: Strážníci nalezli zraněnou jezdkyni, která si při pádu z koně přivodila těžké zranění

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Spřežení uzavřelo další ročník Jezdeckého festivalu

Pátý den čtvrtého ročníku Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem byl věnován disciplíně spřežení. V neděli 26. března se o úplný závěr postarala soutěž čtyřspřeží. Ve třech kategoriích se závodilo i ve finále Zimního Jezdeckého poháru ČJF… V nejtěžší kategorii čtyřspřeží nastupoval do druhého kola z poslední startovní pozice Jiří ...