Home > Zpravodajství > informujeme vás > Jezdecký festival v Lysé opět pod hlavičkou ČJF

Jezdecký festival v Lysé opět pod hlavičkou ČJF

Výstaviště v Lysé nad Labem bude v roce 2015 hostit již druhý ročník Jezdeckého festivalu, který široké veřejnosti představí pod jednou střechou všechny jezdecké disciplíny pod hlavičkou České jezdecké federace i další odvětví tohoto sportu.

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Termín uvedené největší jezdecké události v České republice byl stanoven na 18. – 22. března a její součástí bude i 16. ročník veletrhu jezdeckého vybavení pod názvem Jaro s koňmi a v neposlední řadě 42. národní výstava zeleně, mechanizace, pěstitelství, květin, ekologie a zpracování výpěstků – Zemědělec – Jaro 2015.

Záštitu nad celou akcí převzala Česká jezdecká federace, která během pěti dnů odprezentuje ve výstavní hale „C“ všech svých 7 oficiálních jezdeckých disciplín, včetně pony soutěží. Právě děti na pony budou sportovní program ve středu 18. března zahajovat. Stejně jako v roce 2014 budou prvními soutěžemi úvodní kola tradičních seriálů Pony liga, Pony extraliga a Teenager. Bude se jednat již o 13. sezonu těchto seriálových soutěží pro nejmladší jezdce. Odpolední program středečního dne v Lysé nad Labem bude pokračovat skokovými soutěžemi pro velké koně, které jsou naplánované i na celý čtvrtek, kdy pro změnu vyvrcholí v závodní aréně druhý ročník skokové části zimního seriálu Jump and Drive Winter Tour. Jeho vozatajská túra přijde na řadu v pátek, kdy od ranních hodin budou moci diváci sledovat nejprve jednospřeží, následně dvojspřeží a odpoledne pak i královskou disciplínu – čtyřspřeží.

Čtěte také:  Tiumen byl postřelen

Velkou novinkou pátečního dne by měla být večerní přehlídka plemenných hřebců, která bude určena nejen chovatelům. „V tomto směru jsme se inspirovali v zahraničí, kdy se v tomto ročním období pravidelně konají podobné chovatelské show. V České republice se doposud konaly pouze v komorních podmínkách vybraných různých reprodukčních center, inseminačních stanic apod. Pevně věříme, že tak tato nová možnost majitele plemenných hřebců zaujme a své hřebce při ní budou chtít hojně prezentovat,“ uvedl hlavní organizátor Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem.

Sobota na lysolabském výstavišti nabídne vůbec nejpestřejší program. Dopoledne bude vyhrazeno voltiži, která je mnohdy označována jako gymnastika na koni. Česká republika patří v této disciplíně mezi světovou špičku, a tak se návštěvníci mohou těšit na vrcholné sportovní výkony. V odpoledních hodinách nebudou v ochozech kolbiště chybět opět parkuroví příznivci, neboť budou moci sledovat další ze série skokových soutěží. Na večer pořadatelé plánují atraktivní show program, který představí divákům i ta méně tradiční a ne tolik známá jezdecká odvětví. „Nepůjde o klasickou rodinnou show s koňmi ve výpravném provedení, ale jistě o poutavé a zábavné večerní představení, kdy na rozdíl od denních hodin nebude cílem dosahování maximálních sportovních výkonů, ale především pobavení a rozšíření obzorů v koňském světě,“ upřesnil Josef Malinovský.

Vrcholem celého Jezdeckého festivalu 2015 na výstavišti v Lysé nad Labem se stane neděle 22. března, kdy dopoledne diváci budou moci sledovat od časného rána drezurní soutěže, a to hlavně volné sestavy na hudbu – tzv. küry. Tečku za pětidenním soutěžním kláním udělá parkurová Velká cena.

Čtěte také:  Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

První ročník Jezdeckého festivalu byl v některých ohledech rokem testovacím, kdy se nový organizační tým ještě seznamoval s nevšedním prostředím pro pořádání oficiálních jezdeckých soutěží. „Určitě počítáme s několika změnami jak pro aktivní účastníky, tak pro diváky. V rámci možností bychom rádi rozšířili kapacity pro ustájení koní. Zvětšit by se mělo také závodní kolbiště, a to o jeden metr po celé délce – tzn. na rozměry 61 x 26 metrů. Lehkých změn dosáhnou i tribuny pro diváky, které budou na dlouhých stěnách kolbiště rozpůleny průchody. Jde jak o bezpečnostní opatření, tak o praktický krok, kdy bude přístup do ochozů arény snadnější hned z několika stran. Tribuny budou navíc vyvýšené již od nejnižší řady a před nimi vznikne koridor pro stojící diváky, kteří se v hale ‚C‘ nechtějí zdržet delší dobu, nebo jen zkrátka již nenajdou volná místa k sezení, kterých by mělo být více jak tisíc. Celková kapacita by se pak měla pohybovat kolem 1500 – 2000 diváků, vč. VIP sektoru a tzv. Riders Clubu. Novinek však bude celá řada a postupně je budeme publikovat na internetových stránkách Jezdeckého festivalu,“ prozradil Josef Malinovský. Webové stránky akce najdete na adrese www.jezdeckyfestival.cz.

ČJF Jezdecký festival Lysá nad Labem
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Josef Váňa pokřtí v Pardubicích novou knihu o koních
Následující: Boccaccio a Damalia: Na Paříž!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prohlášení ČJF k infekci HERPES VIRUS

V průběhu mezinárodních parkurových závodů GCT Prague PlayOffs 2019, zkolabovala klisna české jezdkyně a byla neprodleně odvezena na veterinární kliniku s podezřením na neurologické potíže. Po dalších následných vyšetřeních byla potvrzena nákaza Herpes virem.  V případě herpesviru koní není povinnost vakcinace a nejedná se o nákazu povinnou hlášení jako například chřipka. ...